0 oy
285 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızımı dogurdugumda suyum patladı evde hastanede suni sancı verdiler vermeseler olmuyormu kendi sancimizla dogursak olmuyormu zaten suyum gelmişti yani. Kızlar şeyi merak ediyor ikinci bebeği düşünüyoruz onda suni sanciyi vermeseler desem oluyormu kendi sancimla doğurmak istiyom da merak ettim kendi sancisiyla doğuran varmı suni olmadan??

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Suyun ve kanamanın gelmesi artık doğumun gerçekleşmesi demek canım suyun geldiği zaman bebeğin çıkması gitgide zorlaşır Suni sancı vermeleri nedeni ise bir an önce doğumun başlamasıdır su bebeğin gelmesini kolaylaştırırw
tarafından
eger gerek duymasalar vermezler kuzum evet suni sanci zor ama senin icin bi dahaki dogumunda 37 den itibaren sukuat hareketleri yap insllah dogumun kolay olur
tarafından
Evet doğru cnm inşallah cnm ya Allah razı olsun yarın ikinci doz aşıyı olayım öncelik aşı hamile kalınca korana filan olmim Allah korusun hepimizi cnm vakalar arttı yine
tarafından
cok dikkat et cnm biz dogum yaptik 28 gunluk bebegim kimseyle gorusmeme ragmen korona oldu  cok cok dikkatli olun
tarafından
Aynen cnm haklısın biyerlerden geciyo bu illet hastalık nerden bulaştığını anliyamiyon valla . Rabbim korusun eşimi de kötü etkiledi korona o olmuştu bana geçmedi bir hafta hastane de yatmıştı ciğerlere geçmişti cok zordu inan anliyom seni . Kız bebeğinmi korona oldu senmi  nasıl oldu bebeğin iyileştimi
tarafından
valla kuzum bebegim olmustu limseyide yaklastirmiyodum bizde bisey yoktu sonra bebekten bana bulasti bende otamatikmen larantinaya girdim  biz neysede dilsiz derdini anlatamayan bebeklere cok uzuluyorum cani yaniyodu hep atesi oluyodu sukur simdi toparladi
-Reklam-
0 oy
(183 puan) tarafından
Kolaya kaçıyorlar mesai saatleri bitiyor
tarafından
Ay ben bu sefer suniye izin vermicem suyum gelirse filan çok berbat birşey kafayı yicektim çok korkuyom inanki
(183 puan) tarafından
Sezeryan iyide sonrası kötü 2 hafta rahat hareket edemedim bünyeden bünyeye değişir umarım iyi gecer
tarafından
Hım dogrudur cnm o an his etmiyon uyusturuyorlar acısını sonradan his ediyon . Şimdi ilkini sezeryan olsaydim mecbur ikinciyi de olurdum ama normal doğurdugm için mecbur aynı olur yinede de belli olmaz Allah büyüktür cnm
0 oy
(667 puan) tarafından
İlk oğlumu kendi sancımla doğurdum ama 2inci oğlumda 41+2 günü gördüm suyum geldi ama gram sancı yoktu açılmada 2 santimdi suni sancı verdiler bikaç saat sonra bebeğin kalp atışlarında sorun olunca koldan ilaç verip açıkmamı hızlandırıp doğuma aldılar yani senin isteyip istememen önemli deil o anda bebeğin hayati durumu önemli caım
tarafından
Maşallah cnm ikisini de kolay dogurmussun Allah bağışlasın kaç yasindalar şimdi .
İnsalla bende kolay dogururm aslında bende fazla zorlanmadım annem yanımdaydı destek oldu sancimi evde çektirdi annem suyum evde patladı hastanede de 30 dakka ya doğurdum o suni delirtti sadece beni
(667 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini Biri 7yaşında biri 16 aylık canım sancını evdede çekmişsin nie suni sancıya gerek duydularki acaba
tarafından
Canım ben de anlamadım ondan size sorayım dedim geceden sabaha kadar evde sanciyi çektim suyumda geldi evde zaten neden verdiklerini anlamadım sancı  yetersizdi belkide
tarafından
Masalla CNN Allah bağışlasın kız sen baya ara vermişsin özel değilse neden o kadar ara verdin merak ettim ben erken mi dusunuuom yoksa kızım 15 aylık
(667 puan) tarafından
Ben kaynanamlarla birlik oturuyordum o yüzden bide ikiside küçük olunca bakımlarıda zor oluyu canım büyük oğlum 6 yaşındaydı küçüğüm olduğunda vee kolik bi bebekti ikside küçük olsa hangisiyle ilgilenebilirdimki bence en az 4 sene olmalı sen erken düşünüyosun
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim suyum sabah 9 da geldi bir iki saat sonra sancim başladı 5 te dogum oldu 
tarafından
Hm suni sancı vermediler mi cnm kendi sancimla mi dogurdun
(147 puan) tarafından
Evet kendi sancimla
0 oy
tarafından
Devlet hastaneside özelde serum içinde suni sancıyı veriyor hatta özeldeki doktoruma 2 hafta önce sordum beni 3 tane suni sancıyka doğum yaptırdılar korkuyorum artık dedim oda hadi özel olsa eve gitmek için yapıyorlarda devlette zaten nöbetçiler niye bunu yapıyorlar anlamıyorum dedi banada sormadılar hatta 3.de doktor ağzından kaçırdı biz ilaç verdiğini sanmıştık asla arka arkaya suni sancıyı kabul etmezdim 
0 oy
tarafından
Suyun geldiğinde bekleyemezsin öyle.  Enfeksiyon kapma ihtimalin çok yüksek . Suyun gelmezse ve herhangi bi sorun yoksa evde sancini çekip gidebilirsin
0 oy
tarafından
Şöyle birşey ilk oglumdu 2 gun hastane yatarak anca dogurabildim 2. Kızdı evde sancımı cektim hastanede 1 saate doğum yaptım 3. İse 41+1 di mecburen sancı versiler doğmadigi icin suni sanci gunun gectiyse,bebek kanala indiyse ve oksijensiz kalmaması icin veeiliyor bana iyikide sunu sancı vermisler kordonu dolanmış boynuna
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Dogumun hizlansin diye sanci vermeleri suyun geldiyse yani dogumun basladigiysa bebegi ve seni riske atamazlar. Hem bellimi olur belki kendi sancin gelir evde benim oyle oldu 1.cocukda suyum 2.de nişanım 3.evde sancilandim nerdeyse arabada doguruyordum. Onuda tecrube etmis oldum :)
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benimde suyum evde geldi o sancıyla hastaneye gittim suni vermediler gerek yok sancin yeterli dediler oylelikle doğurdum geldim "D
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ilk dogumum da kendi sancim geldi su vs hic bisi gelmedi geberecktim resmen o derece ikinci de kanamam falan olunca aetik beklemeyelim dediler suni verdiler bi buyuk serumum icinde 17 saat boyunca takiliydi duzgun sanci cekmedim ama ebeler benim gibi duruyon diyorlardi en son bacakdan jgne yaptilar oyle oldu dogum bana da kendi sancim agir gelmisti 7 saat surmustu kendi sancimla olan dogumum 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benim de suyum patları gittim düzenli şancı vardı ama hiç hissetmedim hemşire şaşıp kalğyodu nasi hissetmiyon diye sonra da sancilar düzensizleşince suni yi verdi çünkü şu azalıyodu bekleyip düzene girsin deme şansımız yoktu ilkini de suni yle doğurdum zamanı geçiyordu kuzenim ilk bebek olmasına rağmen kendi sancısıyla doğurdu ama zor oldu doğumun her türlüsü zor suni almasanda yine zor olacak

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 290 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 112 göst.
28 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 290 göst.