0 oy
1,194 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (670 puan) tarafından
Asi reddi için formu imzalamak zorunda mıyız arkadaşla imzalayan arkadaşlar bildi vere bilirim mi

32 Cevaplar

0 oy
(1,856 puan) tarafından
Ben çocuğuma özel aşılar dahil hepsini yaptırdım ama yaşamayı reddedenler var asi reddi bence önemsiz bir seçenek sonuçta kendi hayatı kendi yaşamı demek ki her türlü hastalıktan koruyacağına inanıyor mesela ben korona virüs geçirdim ölmedim şimdi sırf geçirdiğim için aşı olmak bana saçma geliyor aşık Veysel su çiçeği yüzünden kör olmuş adam asi olsaydı olmayacaktı yani demem o ki her hastalıkta bir risk muhakkak var asi olup koronaya yakalanıp öleni duymadık mi asi olup olmeyip hafif atlatani da duyduk tercih meselesi bu ama menenjit aşısını muhakkak yaptır bence o çok ölümcül bir şey Allah korusun 
(7,187 puan) tarafından
Menenjit asisindan sonra çocuğu virüsü kapip fiziksel olarak engelli tanıdığım var her şey güllük gülistanlık değil.  Yaptırmayan insan zaten kuru kuruya yaptırmamazlik etmez merak etmeyin
(1,856 puan) tarafından
Menenjit aşısı olmayıp menenjitten ölen ve sakat kalanları arastirdin mi peki
-Reklam-
0 oy
tarafından

Neden böyle yapıyonuz devlette meraklı değil aşı yapalım demeye çocuğunun yarın Birgün bir hastalığı olsa napcaksınız bence imzalamayın o imzayı da şunun için atıyon devlet diyoki artık senin evladından mesul değiliz bir hastalık kaparsa aşı yaptırmadığı için sorumluluk almıyoruz diyo 

0 oy
tarafından
imzalaman lazım sorumluluğu üstüne almak için 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ewet imzalaman  gerekli  çocuğuna  bjr mikrop  bulasirsa  bir hastalık  kaparsa  sağlık  ocağını suçlama diye  ve devlette bu mesuliyet  almasın diye 
0 oy
(375 puan) tarafından
Sorumluluğu almak için imzalamak zorundasınız. Bence pesine düşün ve imzalayin. Insallaj bu kararınızdan pişman olmazsınız ama olur da bundan dolayı bir sorun olursa devlet de mesuliyet kabul etmek istemiyor hakli olarak
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Devlet kendini güvenceye alıyor ileride senin çocuğun aşısızlıktan yani senin yüzünden hasralanırsa sorumlusu olarak seni tutsunlar diye. Çok linçleyesim var seni de neyse herkes yazmış zaten 
tarafından
Bu nasıl kibar bir linclemeden dönüştür Ya Rabbi sjsjsjsjsj
(13,202 puan) tarafından
Modumda değilim bebeğim :D yoksa aşı karşıtlarına ölümmmm diye bağırasım geliyor
tarafından
Su çiçeği çıkardığım zamanı hatırlıyorum da kendimi kasimamam için artık tırnaklarımı dibinden kesiyordu annem ki bir de ablamla aynı anda hastalandık poşet mi gecirmedi elimize 7/24 tepemizi mi beklemedi hastalık geçer geçmez aşı olduk küçüktük o zamanlar hayal meyal hatırlıyorum da iyi ki diyorum o aşıyı olmuşum. Sonrasında çok rahat ettim. Aşı kötü bir şey olsaydı bunca derde derman olmazdı diye düşünüyorum.
(13,202 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim zamanında millet su çiçeğinden ölmüş düşünsene. Ben bir de en çok mutasyona uğramış virüslerden korkuyorum işe yaramayacak vurduğumuz aşılar diye
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Eger istemiyosan imzalamak zorundasin 
0 oy
(48,648 puan) tarafından
aşı olmayan yaptirmayan akilli bizler degiliz zaten
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Yıllardır bu aşılar yapılıyorsa demek ki gerekli bu aşı karşıtlığını aslaaaa ama aslaa anlam veremiyorum çocuğunu bile bile dirençsiz hale getiriyorlar bir şey olduğunda hastahane hastane dolaşınca mı aklınıZ başınıza gelecek 
0 oy
tarafından
Gerçekten pes diyorum insan evladı için herşeyi yaparken sen nasıl bu kadar sorumsuz oluyorsun? Yazık diyorum evet imzalamak zorundasın çünkü çocuğunun Allah korusun başına birşey gelse tek sorumlu sensin bunun o zaman kafanı duvarlara vurursun 
0 oy
tarafından
Bacım bari  bazi aşıları yaptır menenjit çocuk felci su çiçeği gibi bunlar çok çok tehlikeli hastalıklar. 
(670 puan) tarafından
Olabilir onlar canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
14 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seyma fadile. (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 491 göst.
10 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canim (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
0 oy
4 cevap 117 göst.
19 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,399 soru

11,356,652 cevap

34,833 kullanıcı

...