0 oy
1,189 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (670 puan) tarafından
Asi reddi için formu imzalamak zorunda mıyız arkadaşla imzalayan arkadaşlar bildi vere bilirim mi

32 Cevaplar

+19 oy
(1,043 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ağır linclicem hiç kusura bakma  kendi çocuğunu göz göre göre hastalığa açık hale getiriyorsun. O aşıların önlediği hastalıklarin bir çoğu suanki kovid gibi hastalıklar ve şuan o aşılar yapıldığı için yoklar. Ası karşıtlığını hiçbir zaman anlayamayacağım ya herşey bu kadar ortadayken hala nasıl ki akılsızlıktır ki bu gerçeği inkar edip göz önündekini görmeyip bu kadar bilime aykırı hareket edebiliyorsunuz. git formu imzala yaptığın şeylerin sorumluluğunu bari üstlenmeyi bil
(2,054 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya Allah aşkına vurulan vurdursun vurdurmayan vurdurmasin ya cumhurbaşkani bile torunlarına aşı yaptırmıyorlar çoğu yabancı ünlüde öyle üstelik onların ülkesinden geldiği hâlde yani herkesin düşüncesine saygı duyun artık
(7,174 puan) tarafından
Akılsız senin gibilere derler haddini bil
-Reklam-
+12 oy
tarafından
Aşı reddi yaptırmak istediğine emin misin ... Bak benim oğlum kemoterapi görüyor ve bütün aşılari şu an geçersiz ve bağışıklığı düşük olduğu için herşeye açık sende çocuğun herşeye açık olsun mu istiyorsun enfeksiyon dan ölen bebekler çocuklar bunları göz ardı edebilir misin
tarafından
Ben şuna dikkat çekmek istiyorum yaklaşık üç yıl öncesine kadar çocuklara 9ayinda asi yoktu ama şimdi var açıklama da şu şekilde Türkiye gelen yabancı vatandaşların hastalığı yaydigi .. yani bilmiyorum sizin tercihiniz ama benim demeye çalıştığım su riskleri göze alıp alamaycagiz ve açıklamalarda da o kadar az miktarda olan civanin hastalık yapmayacağı
(670 puan) tarafından
:-):-)siz o açıklamaya güvenir yaptırdınız ben güvenmem en yakın örnek vereyim biontek yüzde 90 koruyo denildi herkes İsrail vuruldu diye vuruldu bugün uğur Şahin açıklama yapmış aşının korunurlu yüzde 64 civarı İsrail'den gelen bilgilerle verdi bu sayıyı ve 3, dozu olun diyemem dedi bilgilerin gelmesi lazım dedi hani çok yüksekti korunurlu ve halen baskı var olun diye firmanın kabul etmiş korumuyo yani yan etkisi bilen yok ama sor bizimkilere olun olun riske atmayın
tarafından
Hastanede aylarım geçti şu an bütün aşılarimiz geçersiz ama o gördüğüm çocuklardan sonra yine de yaptıracağım aşıyı korona ya isin içine katmayin çünkü o bir anda denemeleri olmadan ortaya kondu az bı zamnda ama diğer aşılar öyle değil daha da diyecek biseyim yok iyi geceler
(2,054 puan) tarafından
Aynen onda haklısınız Corona aşıları dediğiniz gibi sizede İyi geceler
(670 puan) tarafından
Sizin tercihiniz yaptırın siz bilirsiniz tabi bugün ilk asi süt diyolar bebek suttu almadan asi vuruyolar
+2 oy
(10,207 puan) tarafından
Kararının arkasında isen neden devlet senin aşı ile almadığın mesuliyeti alsın ki? Sen yaptırmadın evladına bir şey olursa da haliyle sorumlu sen olacaksın. Evrakı imzalaman gerekiyor evet.
+2 oy
tarafından
Aşı reddi sebebin nedir çok merak ettim. Sonuçta o aşıları gerekli gördükleri için yapıyorlar. Bebeğinin resmen hayatı ile oynuyorsun yinede sen bilirsin
+2 oy
tarafından
düzenlendi
Imzalamak zorundasin cunku cocugun o hastaligi kaptiginda hasta olunca veya daha kötüsü  olursa ileride bizi bilgilendirmedi yada yapmadi saglikocagi dememen icin imzalamak zorundasin. Cunku aşıyı yapmak saglikocaginin gorevi sen keyfi olarak yaptirmiyorsan onlarda kendini saglama almak zorunda
+2 oy
tarafından
Babam şey diyordu eskiden çocuklar çok ölüyordu
+1 oy
(13,793 puan) tarafından
Imzalamak zorundasiniz dediler bize. Vaktimiz yoktu gidip imzalamadik. Il sağlik müdürlüğinden aradilar yaptirmayacaz dedik. 2-3 kere daha aradillar en sonunda tamam dediler bir daha aramadilar. 
(670 puan) tarafından
Sende Allah emanet okulda çevremiz de hastanede o kadar aşının faydalı olduğuna inanadirildik ki onu asamiyoruz . Bugün hiçbir bebek hastalıklarini asiya değil.mevcut duruma bağlıyoruz araştıran da yok zaten
(1,635 puan) tarafından
Yoo araştıran var. Hastalıklarda aşıya bağlı falan değil. Yanlış şeyler okumuşsun yanlış düşünüyosun ne yazık ki.
İyi ki aşının faydalı olduğuna inanıyo bilgili kesim yoksa salgınlar devam ediyor olurdu
(670 puan) tarafından
Atarmisin bana o makaleleri
(1,635 puan) tarafından
https://www.google.com/amp/s/tr.euronews.com/amp/2020/05/12/tarihteki-en-olumcul-salginlar-hangileriydi-neden-olustular-ve-nasil-sona-erdiler
makaleler pdf olara indiği için atamıyorum buraya
Google yaz her aşı için ölüm oranları diye orda çıkıyo yapılan araştırmalar zaten
(670 puan) tarafından
http://coronagercegi.com/post/asidan-korumak sende buna bir bak derim canim
+1 oy
(62 puan) tarafından
bnde yaptirmiyorum ama bizm saglik ocagi imza istemedi bi arkaadasim da yaptirmiyo onlaardan her aşi için imza istemişlerdi yani değisebiliyo yerden yere göre imza zorunluluğu
(670 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
tarafından
Yaptırmanıniz daki sebep ne merak ettim nasıl bı kadar rahat olabiliyorsunuz?
+1 oy
tarafından
Neden çocuğunu bu kötülüğü yapıyorsun 
(1,120 puan) tarafından
Çocuğuna gerekli özeni göstermediği için
(11,217 puan) tarafından
Neden kotuluk olsun. ben isvecte yasiyorum bende red verdim. Ve bilir kisilerin bu konudaki tepkisi ebeveyler asiyi red ediyorsa onlari yadirgayip sorgulamayin. Sonucta bir anne baba cocugu icin en iyisini ister. Kotulugune olacagini dusundugu birseyi yapmak istemez der. Sadece bir ebevey bile red verse o cocuga asi yapilamaz. Ben red verdim.
+1 oy
(3,551 puan) tarafından
Kız burdan öyle sorular sorulur mu... BD direk linç yersin.. Canım aşı yaptırmak istemiyorsan imzala o kağıtları... Her türlü yükümlülüğü al... Benim kız arkadaşım da doğdu doğalı tek bir aşı yaptırmadı. Oğlu 5 yasında suan.. Gayet iyi şimdilik. Bende sadece bazı aşılarını yaptırdım.. Özellikle özel olan aşıların hiçbirini yaptırmadım yaptırmam da.. Su çiçeği gibi aşıları yaptırdım. 
(670 puan) tarafından
Umrumda değil linç açıkçası benim gibi düşünen insanlara ulassam yeter canım su çiçeği ne zaman yapılan bir asi 2 yaşından sonra degilmi
(3,551 puan) tarafından
Yok canım yeni doğunca yapılıyor.. Su çiçeği kızamık cocuk felci aşısı... Arastırınca tabi insanın gözünü çok korkutan bilgilere ulaşılıyor. Bu konuda çok makale yazılıyor ama bildiğimiz üzere bunlara sürekli ulaşmak imkansız.. Çünkü birileri bu aşıları oldurmwk için zorlanıyor... Bende sadece bu gibi asıları yaptırıyorum.. Onun harici yok grip aşısı yok rota virüsü yaptırmıyorum.. Kendim de korona falan olmadım ama zorunluluk getirecekler sanırım. Gerekli dilekçeler verilmiş. Restorana bile virüs asısı olamadıysak giremeyecekmisşiz. Hes kodu ile bakılacakmış. Şöyl bir düşündüğümde herşey ne kadar planına uygun işliyor diyorum.
(670 puan) tarafından
Aynen öyle zorla asi yani ne kadar da bizi düşünüyorlar degilmi
+1 oy
tarafından
Bizde red formu imzaladık canım kimse bize neden diye dahi sormadı iki şehir degiştirdim iki saglık ocagındada bi problem yaşamadım
(670 puan) tarafından
Sağol canım öyle yapayım
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet çocugumu hastalıklara karşı korumak istemiyorum diye belge vermek zorundasın. Toplumsal bir sorumluluk malum... 
+1 oy
(2,054 puan) tarafından
Canım bende vurmadim git imzala hiç birşey olmuyor hiçbir yerdende aramadilar arasalarda cevabımi verip kapatırıp
(670 puan) tarafından
Teşekkür ederim
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Arkadaş acillerde çocuk yoğun bakım ünitelerinde menenjitten beyin zarı eriyip nefes dahi alamayacak hale gelen bebeklerden çocuklardan bir haber anlaşılan. Ne diyeyim, umarım rotavirus kapıp vücudu susuz kaldığında bağırsakları enfeksiyon kaptiginda da bu kararının arkasında böyle dimdik durursun ( Allah korusun tabi ki ama bunlar olası ihtimaller) o zaman çocuğun beni iyileştir anne diye yalvaran gözlerle sana baktığında ona neden aşılarını yaptirmadigini bi güzel açıklarsın emi kuzum 
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Asi yaptirmama cesaretini bulmuşsun yalan yanlış okuduğun yerlerden bari imza atma cesaretin de olsun derler adama birşeyi savunuyorsan bari tam savunda yerinde olsun ilerde birşey olacağını biliyorsun sende birseylerden emin degilsin ki imzalamak istemiyorsun kimse senin yanlış aldığın kararlarin bedelini ödemek zorunda değil sen odemelisin.bir sağlık çalışanı olarak bu gözler o imzayı atıp çocuğunun başına asisizliktan türlü hastiklar geldiğinde ve geri dönüşü olmadığında bile doktoru suçlayacak kadar cahilleseni de gördü gerçi ama dediğim gibi birşeyi savunuyorsan sonuna kadar savun yarım birakma kimseyide zan altinda bırakma 
+1 oy
tarafından
ben 16 yasinda kaner geçirdim o aşıların 3 tanesini tekrar oldum siz neden yaptirmak istemiyorsunuz gerçekten cok önemli engelledigi hastaliklar
0 oy
tarafından
Nasıl yani cnm
(670 puan) tarafından
Saglikocagina aşılar olmasın istemesini söyledim oda  formu imzalamak gerektiğini söylediler reddi için
tarafından
Bebegine aşı niye yaptrmiýosun
0 oy
(937 puan) tarafından
Bebeğinin aşılarını neden yaptırmıyorsun ki 
(670 puan) tarafından
Bak canım ben çok okudum makalle araştırdım ama sirektlerin yazdırdı makalelere dikkat onlar hariç sonra dedim ki olsun yaptirayim ikinci asiyi yaptirdim bebegim ateslendin daha 2 aylık caprol var bilirsin dedi hemşire doktorda okudum prospektusunu 2 buçuk aylık dan önce onermiyo sorumluluk almiyo yan etkileri o kadar çok ki  bu arada hepatit b bebeklik için ilerde yine bu aşıyı olcak ve ya yakalanırsa diye yan etkilerin sorumluluğunu ben almış oluyorum pasif bağışıklık sistemi biliyomusun bilmiyorum pasifse bağışıklık neden asi oluyo bu bebekler
tarafından
Aynılarını bizde yaptık yaşadık hicbisey olmadı bu kadar pinpirik olmasak mi aşı korur unutma bunların hepsi zamanında salgindan ölen çocukların olumlerini durdurmak.icin bir kaşık kalpolle bebeğe hicbisey.olmaz nice kemoteparingoren makineye diyalize bağlı yaşayan çocuklar varrr luttfennnnnnn
tarafından
O yaptığın araştırmalara pek güvenmiyorum biri bişey diyor herkes de yapmıcam etmicem ikerde çocuk senin yüzünden hastayım derse ona göre imzala
(670 puan) tarafından
Bende o aşilardan olmayan biri olarak kesinlikle yaptırmayayim bununda bana hatırlayınız için ayrıca teşekkür ederim
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Buyur burdan yak asi niye yaptırmıyor Sun yazık değil mi o bebeğe 
0 oy
(238 puan) tarafından
inşallah sonradan çok pişman olmazsınız... 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
14 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seyma fadile. (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 490 göst.
10 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canim (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
0 oy
4 cevap 115 göst.
19 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı

...