0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (1,826 puan) tarafından
Oglum cok aktif yerinde duramayan bı cocuk tek guzel yani paylasmayı cok seviyor elinde bise olsa ucan kusa bile zorla yedirir verir. Ama gun ıcınde inadı ve kosturmacasıyla ıflagımı kesiyor.. Komsular faln esım dahil bak kardes olsun oylw olmaz falan diyor ama hıc gozum yemıyor ya simdi gebe kalsam oglum kardesı dogdugunda 2bucuk yasında olacak.. En iyi basına gelen anlar var mı bebısı bu yaslardayken gebe kalan nasıl gecıyor yoksa gaza gelip boyle bı hata yapsam bin pısman olur muyum.. Bı arkadaş dedi ki cocuk doguyor bes sene eve kapanıyosn zor oluyor bıseyler yapmak tam rahata erdim diyip dusundgn zaman yaparsan bes sene daha evde kalxan etti 10sene ıkısını bir cıkar aradan falan dedi sanki mantıklı geldi.. Yorumu sizlere bırakıyorum haydin tecrube konussun 

12 Cevaplar

0 oy
(5,272 puan) tarafından
Bnde bekliyim bnm kizda 22 aylık
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer ikinci çocuk niyetin varsa oğlunu çok büyütmeden yap ikisini bir büyüt birini büyüttüm rahata erdim dediğinde tekrar birncocuk olunca insana daha zor geliyo valla ama niyetim yok diyorsan oğlan ilk okulu bitirene kadarda yapma ")) 
tarafından
O yüzden canım akli çok ermeden yapmak en iyisi anneye zor oluyor tabi ikisini bir büyütmek ama taş catlasın bir sene sıkıntısını çekersin sonra beraber oynamaya başlıyorlar sana bir yükü kalmıyor bende üç tane var bebik büyüğüm 5 yaşında ortanca iki yalanı yeni geçti küçüğüm de 2 aylık ") zor oluyor üçünü bir idare etmek ama varsın şimdi zor olsun ileride rahat ederim diyorum
(1,826 puan) tarafından
Dogru dıyosun oglum eve misafir cocugu gelsin pyle mutlu oluyo ki hıc yaramazlık yapmaz uslu uslu oynar oyle gorunce heveslenıyorm yalnızken cıldırıyo benm oglum sıkıntıdan
tarafından
Benim küçük kizim uyurken büyük kızım sıkıntıdan orta yerinden catliyo "D sabah da küçük kizim erkenden kalkar başlar abllaaaammmm abllaaaammmm kalk acıktım demeye "D allahım hayırlısıyla oglumunda içlerine karıştığını göstersin evlat bambaşka bir şey ya bambaşka rabbim acılarını göstermesin
(1,826 puan) tarafından
Amiin Rabbım uzun hayırlı omurler versin analı babalı
tarafından
Amiinn amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Ben 1 ine tam olarak yetişemiyorum 2 ye hic yetemem
(1,826 puan) tarafından
Kac yasında bebıs
tarafından
18 aylik ama zor bence biri kendini kurtarsa  bezden ciksa derdini anlatsa daha makul bence
(1,826 puan) tarafından
Bezden kurtulma calısmalarına basladım o bitmeden dusunmem zaten ama o da az kaldı zaten ıns
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence ilki 10 diyecek ya da ikisi de bebekken yapacaksın bir büyüyecek. Mesela 5 6 7 8 vs yine okul derdi aktif yaşlar ama 10 kendini daha bir kurtarmış oluyor. Şu da var 10 yaş kardeş gibi büyümüyor. Yakın yaş aralığı arkadaş oluyor 
(1,826 puan) tarafından
Ben 5 gibi dusunuyorm esasen ama ikisi bir buyuyunce de sen de genc yasta bıtırmıs oluypsn cocuk mevzusunu o da iyi bılemıyorm
(1,501 puan) tarafından
5 bence kötü anaokuluna başlıyor ya bazı çocuk kardeş geldi ben evden postalandm sanıyo ne bilim ben de çok kararszm işte 2 yaş iyi aslında beraber büyüt kurtul
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İkiz annesi olarak sesleniyorum kardeş candır kesinlikle kardessiz kalmasın 
(1,826 puan) tarafından
Masallah sana masallah.. Benim kardeslerimle aramda cok yas var cunku annem hep zor tedavlerle gebe kalmıs 3 kardeız en buyuklerı benım bı kardwsım 19 dıgerı 11yasında en kucugu ben buyuttum diyebilirim. Ama kardes gibi sokakta okulda hıc bir olamadım ıcımde ukte kaldı bekarken dıyodm pespese yapıcam benm gibi olmasın birbirini kollasın birbirlerine yetsinler dıyodum ama oglum korkutuyor beni cok fena yerinde saniye durmaz ve cok inat
(5,721 puan) tarafından
Ben 31 yaşındayım iki tane kardeşim olmuş ama yaşamamış benim ömrüm varmis Rabbim hâlâ tek çocuk olmanın eksikliğini yaşıyorum.. Allah tek çocuğum diye bana ikiz nasip etti çok zor fazlasıyla ama iyiki diyorum.. bakabilecek durumu olan bence ikinci çocuğu istemeli anneler biraz kendi rahatını düşünüyor çocuğa.fikri sorulmuyor
(1,826 puan) tarafından
Dogru soyluyosun Rabbım sana ve ailene uzun hayırlı omurler versın
(5,721 puan) tarafından
Amin amin canım Allah yavruna sağlıklı omur versin gönlünce olsn inşallah
0 oy
(2,564 puan) tarafından
CNM seni en iii ben anlarım istemeden oldu 21 aylıkken oğlum hamile kaldın    2 buçuk yaşında  doğurdum hamilelikten dolayı oğluma tuvalet eğitimi veremedim migdem bulamıyordu altını değiştirirken kuşa kuşa değiştiriyordum şuan kızım 2 aylık oldu şükür iii olmuş ama  çok zorlanıyordu  bağzen kahvaltımı 3 4 e bile yalnızlığım var oğluma bile zar zor veriyorum kıskançlıktan kızı dövüyor oğlum dün arkamı dönüp oğluma yumurta kırmakla oğlumun kalem getirin kızım in yüzünü çizmesi bir oldu babası kucağına alamıyor bile asla bırakmıyor bazıları diyor hediyeler alın diyin kardeş aldı sevdiğin inanan benim uğrattığım kadar kimse uğraşmaz  zor CNM bence bekle 3 yaştan sonra daha iii kavrıyor  her seyi
(1,826 puan) tarafından
Suan bahsettign seylerı oglumun yapacgnfan eminim
(2,564 puan) tarafından
Yapar CNM özellikle anne ye okadar düşüyorlar ki çocuktan sonra her dk anne anne   yanımdan ayrılmıyor bıktınlık geliyor allaha çok şükür allah nasip etti olmayan herkese versin ama zor ben olsam gönlümce kaza olmasaydı 3 buçuk 4 arası diyordum
(1,826 puan) tarafından
Bi sene daha oyalanayım dıyosun mantıklı cok da uzun bı sure degl
(2,564 puan) tarafından
Aynen CNM tuvalet e alışmamışsa eşine de dur tuvalete alışsın sonra de yemek yesin kendi başına bir kaç ay öyle oyala benim ki 1 yaşına oğlan girdi dedi olsun oyala oyala   en sonunda 21 aylıktı kaldık hamile
(1,826 puan) tarafından
Allah guzellıkle kolaylıkla bereketle buyutmeyı nasip etsin hayırlı guzel ahlaklı evlatlar olsunlar ınsallah
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Benim ilklerin arası 16ay ikiz gibi büyüdüler bir sene arayla evet küçükken zordu tabi ama büyüdüler okullu oldular bile şuan rahatım 9yil sonra tekrardan olicak nasipse bunuda rahat rahat buyuturuz çocuklarım vuyuduler yardım ederler  eşim de diyor bu olunca çok geçmeden bidaha yaparız diyor ilkler gibi iki tane olsunlar arkada tek kalmasın die nasip tabiki herşey .bencede arayı fazla açma ztn oğlun da çok küçük değil birlikte buyurler
(1,826 puan) tarafından
Bunun ıcın ıstıhareye yatılır mı ya acaba
(2,330 puan) tarafından
Yavrucum gerek yok istişare istihareyi bozar   oturun konuşun akıllı insanlarsiniz sonucata sağlıklı karar verin hayırlısı neyse o olsun yani
0 oy
(579 puan) tarafından
Bak söyle anlatım canım ilk kızım doğum yaptım 4 sene sonra diğer kızım oldu o kızımida büyüttüm 4 sene sonra 3 cu kızım oldu tam rahatlamisken 3 cu supriz oldu aslında 4 cu gebeligimde fazla ara koymicam dedim ömrüm çocuk büyütmekte geçti dedim 4 cu gebeligimde bebeklerim ikiz oldu şuan 14 günlükler sana tavsiyem hemen yap beraber buyusunler yoksa rahata alışıyoruz sonrasında zorlanıyoruz yaşta gidiyor ilkinde ki sabır 2 ci de olmuyor 
(579 puan) tarafından
Bu arada 3 cu kızım 2.5 yaşında :)) benim işim daha zor valla :))
(1,826 puan) tarafından
Masallah sana kız Allah kolaylıklar versin hayırlı evlat olsunlar ınsallah
(579 puan) tarafından
Aminn inşallah canım ben baglattim artık rabbim olmayana versin inşallah olanlarada can sağlığı versin canım ben kendim tek çocuk olunca istedim ki evlatlarım tek kalmasınlar 4 idealdi benim için rabbim 4 cu gebeligimi ikiz verince 5 oldular :))
0 oy
tarafından
Tamam , dogursun. 
0 oy
(4,260 puan) tarafından
Bence en az 1 sene daha beklemeniz gerekir, kardeslerin arasinin 4 yas olmasi oneriliyo, hemde annenin sagligi icin 4 yas oneriliyo, bence simdi ki bebeginiz en azindan bezi biraksin, derdini anlatacak kadar konusmaya baslasin en azindan
(1,826 puan) tarafından
Bir sene makul oyle dusunebılırım
0 oy
tarafından
Herseyin duzene girdikten sonra yeniden alt ust oluyo ben de en fazla 3 yas olsun diye dusunuyorm hatta bebegim 1,5 yasina falan geldiginde dusunuyorm ikinciyi beraber buyusunler 
(1,826 puan) tarafından
Hayırlısı olsun ınsallah
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ilk zamanlar zor olur sonra güzelleşir diye düşünüyorum.
(3,895 puan) tarafından
Sen şimdi denesen 3-4 aya anca olur zaten benim ikinci 7 ayin sonunda oldu.
(1,826 puan) tarafından
Kız o hıc belli olmayan bısey :)
(3,895 puan) tarafından
Hemen olsa ne olacak ki cnm? Birlikte büyümesi iyi olur kiskançlikfalan geçici tek seferde ikisini büyüt ilerderahat et.Benimki de 21 aylikti istediğimizde nasip olmadi.28 aylik oldugunda hamile kaldim hamileyken tuvalet egitimi verdim ogrettim.
(1,826 puan) tarafından
Tuvalet egıtımıne yeni basladım en azından onu halletmem lazım oglumda dusuk tehlikesi vardı ilk aylar hep yattım
(3,895 puan) tarafından
Hmm ben hiç yatmadim anladim cnm.Sen bilirsin.

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 264 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
14 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,309 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.