0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 40+3 kasılma sebebiyle hastaneye geldim. Yatış yaptılar suyun sınırda dediler. Nst ye bağladılar 10 dakika geçti geçmedi bebeğimin kalp atışları hızla düştü 50 ye kadar. Hemen beni çevirip oksijen verip acil sezeryana aldılar 10 dk da doğurttular.. Bebeğime bişe olacak diye çok korktum ama şükür olmadı belden uyuşturdu aldılar. Ağrım biraz var ama dayanılmycak gibi değil. Bebeğimi kaç saatte bir emzirmem gerekiyor o konuda yardım istiyorum biraz zayıf ve kafası küçük doğdu minicikk 2700 gram biraz küçük ama olsn ben emzirir kilo aldırırım onaaa. Taktikleri bekliyorum :) 

16 Cevaplar

+1 oy
(5,945 puan) tarafından
Canım   yarım  saatte  bir asla  emzirilmez  en erken  1.5 satte  ve 2 saati  geçmeyecek  şekilde  emzir  sarılık olmaması için  benim  kızım da  2660 grm  doğdu  merak  etme  hemen  büyüyorlar 
(5,945 puan) tarafından
Bu arada  gözün  aydın  allahım analı babalı büyütsün
-Reklam-
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Küçük doğan bebeklerde sarilik ihtimali cok yüksek o yüzden yarim saatte bir ya da bir saatte bir emzirmelisin.
(3,896 puan) tarafından
Bnm bebegim 1 buçuk aylik 3 bucuk kilo dogdu onun bile ikinci gün gozlerinde sarılık başlangici vardi ama ilerlemedi şükür gozde kaldi 1 aylik olunca gecti şu an yok şükür.
(7,479 puan) tarafından
Canım bu kanıya nerden vardin ? 2190 gram  37 haftalık doğurdum hiç sarılık geçirmedi yanından bile geçmedi
(3,896 puan) tarafından
Sadece anne sutumu verdin? Mamayla beslenen cocuklarda sarilik orani cok düşük.
(7,479 puan) tarafından
Evet sadece anne sütü verdim. Aksine kilolu bebeklerden daha çok duydum ben sarılık geçiriyor diye ama çokta fark etmiyor herhalde biraz bebeğin bünyesi ile ilgili olabilir
(3,896 puan) tarafından
Evet olabilir ben bu bilgiyi internette okumuştum demek ki yanlış bilgiymiş.
0 oy
tarafından
Canım hem kilo alması için hem de sarılık olmaması  için her saat başı hatta yarım saat 45dkda emzir zaten kuş gibi emiyorlar hemen acıkıyorlar 
tarafından
Tamam canım yarım saatte bir emzireceğim
tarafından
Sütün falan geldi mi sezeryan olunca inşallah geç gelme gibi bir problemle karşılaşmazsın
tarafından
Çok şükür sıkıntı yaşamadım o konuda Rabbime bin şükür
0 oy
(5,736 puan) tarafından
Canım gözün aydın buyur o Allah'ın izniyle şuan emzirme saati veremem ama ne kadar çabuk emmeye göğsünü tutmaya çalışır alırsa senin için kolay olur. Bebek emdikçe sütun gelir cabucak
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Gözün aydın canım sağlıkla büyüt inşallah
0 oy
tarafından
Saat başı emzir canım sütun gelmezse hemen mama ile takviye yap şırınga ile verebilirsin mamayı ac kalmasın ki sarılığı yükselmesin kuzunun ") güzel günlere büyüsün inşallah 
0 oy
(775 puan) tarafından
Herkes ne garip hiç olmayan tavsiyeler vermiş bebek yarım saatte bir emzirilmez 2 saatte bir emzirilir eğer sarılık olmuşsa da 1 saatin altına düşmeyecek 2 buçuk saatı geçmeyecek sıklıkla emzirilir sütünüz grlmezsede mama verin  demişler neden mama versin sütü elbet gelecek olurda gelmedi bebek memeyi tutamadı falan Tabiki mama verilir

Sağlıcakla büyütün bebeğinizi 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Gözün aydın canım, Rabbim analı babalı büyütsün inşallah 
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun gecmis olsun cnm benim 
0 oy
(11,038 puan) tarafından

Benim de çocuklar küçük doğmuştu 2600 gr. Bol bol emzirdim tek çare bu. 2 saate bir diye söylemişti doktor. Kendi uyanırsa yine 2 saat olmadan da emzir tabi ki. 

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün:)

0 oy
tarafından
Gözün aydın canım ☺️ Allah analı babalı büyütsün inş ❤️ Rabbim esirgesin ❤️ küçük doğan cocuklar daha çabuk gelisiyo inan ki ☺️ sık sık emzir sarılık olmasın diye❤️
0 oy
(16,782 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün inşallah cnm

2 saattr 1 diyorlarda

Kilosu azmış sen yarım saatte bir emzır sarılık olmasın 
0 oy
(16,000 puan) tarafından

Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün:)  bebeği bir buçuk saatte bir emzir yada her istediğinde emzir sen 

0 oy
tarafından
Allah analı babalı büyütsün insallah
0 oy
(374 puan) tarafından
Masallah cok guzel eneji dolu bir annesin insalalh Rabbim herşey gonlunce olur boYle git iyi dusun iyi olsun herşey vol bol emzir 20 dk bir emzir sutun cogalsin bol bol du ic dikkat et usutme Rabbim salih saliha bir evlat eylesin insallah sana 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Gelişmemiş karnında bebeğin o haftalara kadar muayenelerde demediler mi canim .. eltimde öyle oldu kordor kreclenmesi olmuş keşke bebeği önceden alsydkk demiş doktor.. sık sık emzir canım 2 saatten fazla aç kalmasın

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 275 göst.
0 oy
18 cevap 465 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ahsenli hayat (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 426 göst.
28 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 608 göst.

397,302 soru