0 oy
195 göst.
Aile kategorisinde (397 puan) tarafından

Alnının ortasından böyle yeşil şakaklarda kırmızı gösteriyor hangisi doğru şakaklardan ölçtüğüm mü alnının ortası mı hastaneye götürüyüm mü

image

image

12 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
En güvenlisi koltuk altı ve popo
(397 puan) tarafından
Anlıyorum canım ama elimde bu var ben bunu sordum
(25,224 puan) tarafından
Bu güvenli değil zaten istediğin kadar ölç nerden ölçersen ölç yanlış onu demek istiyorum geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Osman gönülal bunları atın çöpe her yerden farklı ölçer diyor. Hastanelerde temassız olduğu için kullaniliyor. Çin usulü koltuk altından ölçen aletten alın diyor. Yani bu yanlış
(397 puan) tarafından
Evet canım ama elimde bundan var diğerlerinden yok maalesef. Bunu soruyorum
0 oy
tarafından
Dudagnla bak alnına dereceyledir boğaz kısmına dudak en ince deri oldgu icn o sana netlik kazandirir
0 oy
tarafından
Eczaneden al.hemen koltuk altından ölçeni. 30,40 TL bir şey daha ucuz da olabilir
0 oy
tarafından
Bi de boynundan dene hastanede hep ordan bakıyorlardı kulağının biraz alt kismindan
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Eczane yakınsa koltukaltı almanı tavsiye ederim bundan herkes şikayetçi farklı ölçtugu için 
0 oy
tarafından
Benimki de byle iakaklarda fazla ölçüyodu ama oğlumda sıcak oluyodu ateşi oluyodu yani canım boynundan bak bide kulak arkasından bez koy alnına topuğuna limon sür hem ateşini alır hemde vitaminini geçmiş olsun çok üstünü de incelt kuzum ya tek bezle dursun ev sıcaksa yda zıbın çorap flan çıkart 
0 oy
(734 puan) tarafından
Boynundan bakabilirsin 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Canım en güvenli koltuk altından birde arkadaşım bunlardan ziyade şu koltuk altına konulan daha doğru gösterir demişti bana
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Ben artık dudağımla kontrol ederek anlıyorum. Bu dereceler beni çok yanıltıyor.  Alnından ölçüyorum 37buçuk kulaktan ölçüyorum 38 buçuk yada 40a yakın. Yanlış ölçüyor. 
0 oy
(238 puan) tarafından
Anlı kuruyken 4 parmak geriden tam anlının ortasından ölçmeniz lazım. şakaklardan ölçülmez oraları herzaman daha sıcaktır. doğru yer anlının tam ortası. ama en doğru sonucu popodan ölçünler verir.

şu siteye de göz atabilirsiniz çok faydalı.

https://hekimimyanimda.com/aile-hekimligi/cocuklarda-ates-olcumu-nasil-yapilir/

https://hekimimyanimda.com/ada/

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 114 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gul25 (96 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 193 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kubraumut (3,141 puan) tarafından soruldu