0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar 5 yıldır Almanyada yaşıyorum buraya gelmeden önce hiç böyle bıseye rastlanmamıştım neden bilmiyorum ama sanırım su alerjim oluştu çünkü ne zaman duşa girsem vücudum sırtım kollarım suratım kabarcıklar oluşuyor içi su dolu ve inanılmaz kaşınıp yaniyo duştan çıktıktan 20-30 dk sonra sönüyor bunlar duş jeli şampuan lif Herseyi değiştirerek denedim yine aynı hatta lifsiz ve jelsiz şampuansizda denedim yine aynı kabarıyor her yerim ama turkiyede hiç böyle olmuyodum buranın suyundan mı kaynaklı onuda anlamıyorum son turkiyeye gidişimde orda da böyle oldum başına gelen ve doktora bu sikayetten giden var mı aranızda? Duşa girmeye korkar oldum.. Ellerimi yıkarken sorun olmuyo pek bazen suya sokunca yanma oluyo ellerimin belirli bölgelerinde ama kabarma olmuyo bazen o yanmada hiç olmuyo doktora da gidemedim halen 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ilk defa duyuyorum ya geçmiş olsun
(594 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(13,725 puan) tarafından
Ah kuzum çok fena ya şuan düşündüm de günde 7384936 duşa giren biri olarak içim acıdı okurken.rabbim sifani versn
(594 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim valla bende çok seviyorum duşta uzun uzun kalmayı sık sık duş almayı ama artık korkar oldum resmen geçen sene denize girdim çıktığımda kocam bile tanıyamadı beni o derece kabardı her yerim acilde alerji iğnesi vuruldum da öyle söndü kabariklar
(13,725 puan) tarafından
Yok kuzum bu bir hastalık belli ki ben olsam ben de korkardım suya girmeye Allah yardımcın olsun ya
 Lütfen peşini bırakma acaba neden oluyo ya

@cupcake mucuk :D
(594 puan) tarafından
Yakın zamanda gidicem insallah ya sormak istedim burda başına gelen var mıdır acaba diye.. Teşekkür ederim yorumun için ❤️
(13,725 puan) tarafından
Eğer gidersen ve ogrenirsen bana da yaz olur mu merak ettm valla
(594 puan) tarafından
Olur canım yazarım. Internette bakayım dedim ama doğru düzgün pek bıseyde bulamadım Bi su alerjisi diye çıktı işte benzer semptomlar
0 oy
tarafından
İlk defa duydum doktora git bence ilginç . Allah şifa versin.
(594 puan) tarafından
Gidicem insallah iyice artmaya başladı sanki son zamanda bide hamileyim ondan da korkuyorum sanki karnımdaki bebekte acıyormuş gibi
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben duymuştum daha önce bence ilk fırsatta git doktora su alerjisi malesef
(594 puan) tarafından
Gidicem insallah canım ya bi türlü fırsat yaratamadım kendime git gidede artıyor sanki
(734 puan) tarafından
Ben haberlerde duymuştum birşeyde tetikliyor olabilir yaşam kalitesini düşürür bu
(594 puan) tarafından
Benim bu ülkeye alerjim var sanırım :D Türkiyede kutu kutu süt içerdim hiç bise olmazdı burda onuda içemiyorum direkt midemi yakiyo hemde ne biçim laktossuz kullanıyorum o iyi geliyo bitek
0 oy
tarafından
Canım benimde soğuk suya var bu kavurucu sıcakta soğuk suya elim vücudum değse kabarıyor baloncuk gibi kaşınıyor deli gibi yağmur yağsa bir damla değse kaşınır duşta desen yani bende bıktım bu durumdan küçüklüğümden beri degismedi
(594 puan) tarafından
Beim soğukta da aynı sıcak suda da aynı hep
tarafından
Gittim saçma sapan bir doktordu bitane krem verdi işe yaramadı ama şimdi güzel bir cildiye bakıyorum ben araştırdım bunun hapı oluyormuş iciyormussun canım ozaman şikayetlerin gidiyormuş yanj
tarafından
Benim soğukta çok fazla oluyor sıcakta okadar değil ama soğuk su asla değmesin yani mahediyor beni
(594 puan) tarafından
Bende internetten baktım tedavisi olmayan Bi hastalık diye geciyo ama azonce eşimin kuzeniyle konuştum o havuzda Biriyle tanışmış çocuğunda varmış oda krem ve hap kullanıyormuş. İnşallah çözümü vardır da kurtuluruz ya
tarafından
İnşallah canım hap ise yariyormus tabi şimdi  bu sıcakta sudan mahrum kalıyoruz inan soğuk su içiyorum kaşınmaya başlıyorum
0 oy
tarafından
Ben yaşadım geçmiş olsun 
(594 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sanada geçmiş olsun. Doktora felan gittin mi hiç halen devam ediyormu
tarafından
10 yıl çektim cnm.gittim defalarca ama fayda etmiyor du . Doğum yaptm kendisi geçti
0 oy
(945 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım, bende Almanya ya geldikten sonra bu kadar olmasa da suyla ilgili böyle problem yaşadım. Banyo yaptıktan sonra vücudum kızarıyodu, normal bi kızarma değil ama, türkiye de böyle olmuyordu burdaki sulardan kaynaklanıyor sanırım ama geçti zamanla 
(945 puan) tarafından
Egzaman olabilir mi? Mesela bazen hala daha ellerimin üstü kızarıyor benim kollarım falan
(594 puan) tarafından
Onuda düşündüm ama yok canım egzama değil ne zaman duş alsam böyle oluyorum içi su dolu kabarcık oluşuyor etrafı kizarik ve aciyo resmen ama geciyo sonra bide terleyince de oluyorum böyle hemen kabarıyor egzama genelde kabuksu görüntü oluyo diye biliyorum ama.. Bide benimki zamanla dahada çoğalıyor gibi geldi bana
(945 puan) tarafından
Başka bişeye alerjin olabilir  mi acaba , doktora git  alerji testi yapsınlar canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde anakiz (2,240 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
+1 oy
25 cevap 298 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Nzz123 (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 379 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Menekse1 (12 puan) tarafından soruldu