0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tuvalet eğitimine ne zman başladınız. nasıl yaptiniz 2 gündür denemeye çalışıyorum deneyimlerinize ihtiyacım var

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

bissürü anne var bu yardımcı olacak olan yokmu kaynanamı mi cekistiriyim illa ;)

-Reklam-
0 oy
(2,330 puan) tarafından
İlk oğlumda 3yasinda başladım gündüz baglamadim gece uyuyunca bağladım kuru kalkmaya başlayınca bıraktım .kızımda 3bucuk yaşında biraktirdim bı bıraktım bir günde öğrendi masllah gece gündüz bikerede bitmisti 
tarafından
hm benim daha küçük 2 yaşında daha
(2,330 puan) tarafından
Uğraşma bence canım kendin üzülürsün yipranirsin çünkü bı dönem oluyor cocuklarin çiş bezini fkn gosteriyorlar amageciyor o sen yipranmaktansa beze yapsınlar daha iyi
tarafından
3 yaşta çok fazla geliyor bana belki bi kaç ay daha bekleyebilirim ama bu sefer kış gelecek seneye bu vakitleri falanda beklemem yani kocaman çocuk
(2,330 puan) tarafından
Uğraşırım dersen devam et canım ne diyim hani iki çocuk büyütmüş olaraktan ve etrafından gördüklerile söyledim sadece tabi tercih senin
tarafından
dediğim gibi bi denerim olmazsa 2 buçuk yaşında falan biraktiririm olmazsa
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Oglun 25 aylik sanirim.Aliştirma kulodu kullanabilirsin gorumcem ogluna oyle ogretti birde pipisine şişe tutup çiş yaptirmayi dene cogu erkek cocugu bunu sever.
(3,895 puan) tarafından
Bn bu egitimin eziyete dönüşmesinden hoşlanmıyorum kizima 3 yasina girecegi sıra ogrettim.Oglan cocugu genelde geç ogrenir diye biliyorum.
tarafından
evet daha 2 yaşında şişeyi bi deneyecem teşekkürler
(3,895 puan) tarafından
Birşey degil cok zor bir iş.Allah yardimcin olsun kızım büyük oldugu halde zorlandim.İnşallah seninki kolay olur sabırlı ol inşallah başarirsin.
tarafından
insallah
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Biz 2 yaş 2 aylıkken başkadık ama ben diyodum bu 5 yaşına kadar bezelenecek diye çünkü kaka ile saatlerce  durar asla rahatsız olmaz yaptıktan sonra söylemezdi ama bi gün öyle çiş demeye başladı bezliyken bezini çekiştirip klozete koşuyodu bende hazır galiba diye başladım o günden sonra hiç bezlemedim uyurkende dahil. Tuvalet yaptığında olağan üstü tepkiler verdik alkışlar şaşırmalar falan oda çok seviniyodu. Yere çömelip oyun oynarken 3-4 kez kaka yaptığı oldu tabi uyurkende kaçırdığı oluyodu ben gece kalkıp kaldırıyodum önce uyanmamak için ağlayıp çiş yok diyordu sonra var diyip yapıyodu önce sabırlı olman lazım ve senin istemenle değil çocuğunun hazır olmasını beklemen lazım
tarafından
2 gündür beze de yaptı üstüne de lazimliga da çok zormuş gerçekten teşekkür ederim
(1,632 puan) tarafından
Sen zorlama ısrar etme her dakika çiş varmı diye sorma altına kaçırdıkça sinirlenme bazen sinirlenmemek elde değil ama inat ediyorlar kızdıkça o yğzden sakin ve sabırlı ol onun hazır olmasını bekle bezden eahatsız olur ve bez bağlıyken çiş derse o zaman başla daha kolay olcak emin ol
tarafından
teşekkür ederim
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Pazartesi günü başladık ilk gün hep altına kaçırdı klozete oturuyordu ama yapmıyordu sonra hadi banyoya yap dedim yarım saat oturdu yapmadı  içeri gidince altına yaptı bi dahaki götürdügümde banyoya yaptı acıyo fln dedi krem süreriz yıkarız dedim 1 2 kaçırdıgı oluyor ama biraz alıştı bizimki 27 aylık 
tarafından
bende 2 gündür arada çıkarıyorum bezi bi kaç defa yaptı lazimliga bikac üstüne yaptı sonra akşam bez bağladım ona da yaptı bakalım ne olacak
0 oy
tarafından
Kizimda 1.5 yasinda birakmistik bezi. Oglum su an 3 aylik bunda allah kerim. Kizim cok kolay bi bebekti herseyi cok onden ve kolay yapardi. Yazin cok pisik olmustu ben de kendisini ikna ederek bezini cikardim kendi istedi 2-3 kere cis kacirdi sonra hemen alismisti wc ye. Gece gunduzu ayni anda kesmistim. Cis kitaplari wardi onlardan okurduk hep wc ye girdiginde. Yani inanilmaz kolaydi. Sadece gece gunduzu ayni anda kesin verebilecegim tavsiye bu, bez hayatindan bi kere cikti mi ciksin tamamen.
tarafından
gece baya bi yapıyor bezi doluyor ama çıkarmaya cesaret edemiyorum gece. gündüz uykusunda kutuydu ama gece öyle olmuyor
0 oy
(534 puan) tarafından
Canim benim kızım 2.5 yaşında Ramazan bayramindan sonra bı denedenim 4 gün olmadı hep taytını ıslattı ne.klozete ne de lazimliga oturmak istemedi 15 gün ara verdim tekrar basladim ilk gun 7-8 tayt islattik 2. gün bir iki kere hafif altına kaçırdı ama lazimligina kullandi ilk günler ben hatırlatıyorum cisin var mı diye lazimliga oturtuyorum sonra sonra kendisi söylemeye başladı 1 ay oluyor hemen hemen ogreneli şimdi hep cisi gelince söylüyor gece bez baglamiyorum ıslatmiyor sabah olunca lazimligina yapıyor ama bizde de büyük tuvalet problemi var ilk zamanlar kiloduna yapıyordu lazimliga yapmıyordu şimdi kilodunada yapmıyor 5 gündür yapmıyor büyük tuvaletini :(
tarafından
kayısı falan yedirseydn tutmaktan kabız olmuştur
(534 puan) tarafından
Yedirdim canim incir kayısı falan açıyor diyor karnım ağrıyor diyor ısrarla yapmıyor dun afedersin baktım poposuna resmen ucunda çocuk ısrarla tutuyor ya yapmıyor bez bağlarken her gün düzenli yapan çocuk şimdi yapmiyor
tarafından
korkuyo demekki doktora falan gittiniz mi
(534 puan) tarafından
Yok gitmedik canim aynen korkuyor yapmaya

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 85 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bgm.bky (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 42 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Arife.. (39 puan) tarafından soruldu
0 oy