0 oy
462 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Herkse merhaba. Sartlarin ne olduğunu bilmeden lütfen yargılamayın. Benim küçük bebeğim vardi aynı odada uyurduk emerdi çünkü neyse bebeğim kendi besiginde odamızda uyurken bazı geceler bakin bilmeden diyorum eşimle birlikte olduk ses duymasın diye çok dikkat ettik çünkü çıt sese uyanan ve zor uyuyan bir bebekti çok şükür herhangi bir uyanması falan olmadı o zamanlar ama sonradan öğrendik ki olmaması gerekiyormuş. Simdi büyüdü acaba tramva yaratır mı bilinç altında etkilenmiş midir ?aklım çok karıştı psikoloğa falan götürsem simdi doktor soru sorar falan aklı daha da karışır mi diye düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir pedagoga buna benzer bir soru sorulmuştu. İki yaşındaki bebek anne babayı ilişki esnasında görse, o çocuğa nasıl davranılmalı diye. Pediatrist bişey yok gibi davranın çünkü iki yaşındaki çocuk bu durumu bilmez zaten demişti. Yani sizinki görmemiş bile. Kaç yaşında bebeğiniz
(14 puan) tarafından
Öncelikle cevap için tesekkur ederim.  3 yaşına kadar böyle.bir durum yaşandı sonra sartlar değişti ayrı odası oldu ama yaşandığı hiçbir zaman uyanmadı görmedi inşallah bir sıkıntı olmaz.
tarafından
Eğer etkilenmiş olsaydı bir sekilde davranışlarıyla yansıtırdi zaten.
(14 puan) tarafından
Sizce ne gibi davranislar yansıtır 4.5 yaşında suan da
tarafından
Normalden farklı davranırdı anlamında söyledim. Malesef bilgim yok bu konuda
(14 puan) tarafından
Anladim teşekkürler
-Reklam-
+2 oy
(48,683 puan) tarafından
bazi seyleri ne cok abartiyosnuz uyanirda gorurse diye yapilmasi uygun degil çocuk uyanmamis hic akilli cocugun aklina sokacaksin durduk yere
+1 oy
tarafından
Çocuk Uyurken sizde sey yapınca nasıl bilinçaltına işlenip travma yatarsın görmediği şeyi ki anlamadım 
0 oy
tarafından
Küçük çocuk daha bebek ne anlar ki okadar sıkıntı yapma
(3,099 puan) tarafından
Canım anlıyorlar genede yani o gibi bı durum olduğunu anlamıyorlar ama davranışlarıyla belli ediyorlar
0 oy
tarafından
Uyuyorsa ve ses de duymadıysa etkilenmemiştir bence. Ses duyduklarında etkilendiklerini okumuştum ben.
0 oy
(812 puan) tarafından
Duymadiysa gormediyse niye götürüyorsunuz ki bir daha çok dikkt edin ama hassas bir konu 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bilinc altina yatacak kadar hatirladigini sanmiyorum genelde 3 4 yaşından sonra hatırlıyorlar hatanizin farkindasiniz dikkat edersiniz bundan sonra  bi sey olmaz odasını ayirirsiniz munasebet durumunda ayni odada olmazsınız 
0 oy
tarafından
3 yaştan sonrasini unutmaz genelde. Stres yapma küçükse bişey olmaz
0 oy
tarafından

Valla bende ilk okul birden öncesi yok büyük ihtimal bizim bebelerdede olmayacak:D

(673 puan) tarafından
Kiz ben 4 yaşımı hatırlıyorum:D
tarafından
Ben hatirlamiyom;)
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Ya o kadar siknti etmeynnnn  ha
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Tamm ayni odada olmamasi gerekte n tranvasin kiz bundan sonra dikkat et 
0 oy
tarafından
Gormediyse nasil etkilenecekki hep bu millet cahil cahil biseyler yaziyi konusuyo herkes de etkileniyo siz de etkilenmissiniz anlasilan bence hic ihtimali yok korkmayi
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Görmediği sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sessiz davranmışsaniz ses duyup bilinç altına yerleşme olasılığıda yok bence.
0 oy
(7,972 puan) tarafından

E biz ölelim o zaman:D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 89 göst.
2 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneadayi54 (968 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 331 göst.
15 saat önce Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu

379,931 soru

11,373,483 cevap

34,855 kullanıcı

...