0 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde (271 puan) tarafından
Slm canlar. Oğlum 3 aylık. Ne zaman sunnet ettirmeliyim? Tecrübeli anneler bilgi verebilir mi acaba. 

14 Cevaplar

0 oy
(86 puan) tarafından
Ben yaptırmadım ama oğlum büyüyünce yaptırmayı düşünüyorum çünkü şuan bez bağlıyoruz idrar da yakar eziyet yapmaya gerek yok çocuğa hem kendini bilirse kendini kollar şimdi istemsizce zarar verebilir bilmeden canını yakabilir
tarafından
Bana Dr bez varken yaptırın ayrıca idrar yakmiyo orayı kaç tsne bebek sünnet oldu arkadaşımın 10 günde iyileştirler
(132 puan) tarafından
cnm ben 6aylikken yaptirdim oglmu mecbur kaldk deligi dar oldugu icin.. ne yanma ne aglama ne eziyet hicbisey yasamadm iyikide kucukken yaptirmisim dedim. idrari yakmiyor yansa aglardi surekli. aksine cabuk iyilesiyor 10gunde iyilesmisti.krem de kullanmadm hic. hergun küvetin icine ılık suya oturttum dr.um demisti. hemn iyilesmisti
(271 puan) tarafından
Inşallah bizimki de öyle olur canim
(132 puan) tarafından
kiz kardesm de oglunu 6 yasinda yaptirdi 15 gun neler cektiler :) cocuk pipisini gordukce koptu diye bagiriyodu :D tuvalete gidemiyordu korkudan.. gece sabaha kadar basini bekledi bacim yazik yuz ustu donup yatar cocuk diye :).. onu gorunce iyikide erkn yaptirdm ben dedm. :)
(6,364 puan) tarafından
Ben 17 gunlukken yaptirdim iyi ki de yaptirdm :) cocuk buyurse bezi falan aciyo ustundeki pijamayi çıkartıyor bezli olmasi daha iyi suan 7
5 aayluk yerinde durmuyo taklalar atiyo bezini baglamami bile istemiyo yani o zamanlar pek hareket etmiyodu cok rahatti
-Reklam-
0 oy
(461 puan) tarafından
Bn 4 buçuk ayında yaptırmayı düşünüyorum büyünce korkuyorlar şimdi bilmiyor hem daha çabuk iyileşiyor diyolar
(271 puan) tarafından
Bende akli ermeden yaptırmayı düşünüyorum.
(461 puan) tarafından
Bencede yaptır canim bana kalsa hemn yaptirimda bizim biraz hastane işi var o yüzden erteledik ama 4 buçuk ayında hemn yaptircam
(271 puan) tarafından
Anladım canım sağ ol.
0 oy
tarafından
kırkı çıkmadan ettirmeyi  düşünüyoruz kuzum
(271 puan) tarafından
Biz geç kaldık. En mantiklisi bence de canim.
tarafından
bezin içinde çabuk iyileşiyor kuzum ilk idrarını  yapınca hemen geçiyor zaten
(271 puan) tarafından
Anladım canım.
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben tam 3 aylıkken yaptırdım canım ve sadece ilk gün ağladı mızırdandı onun dışında hiç bi sıkıntı yaşamadık çok şükür. Küçükken yaptır kurtul çok rahat oluyo inan. Bizimle birlikte 5 6 yaşlarında çocuklar vardı ortalığı yıktılar devamlı kaçtılar. Aklı erince zor olur
(271 puan) tarafından
Kaç günde iyileşti canim. Bir de anestezi ile yapıyorlar değil mi
(1,635 puan) tarafından
Yani poliklinikler sadece sünnet yerini uyuşturup yapıyolar ama ben çalıştığım hastanede yaptırdım orda maskeyle hafif uyuttular iş bitip kucağımıza verirken baya ağladı ama sıkıntı olmadı pek. Ben beze temas etmesin diye bardak yerleştirdim canım en geç 1 hafta sonra bayraksız direk bez bağladım
(271 puan) tarafından
Gittiğimiz doktor ben 1 yaşın altındaki bebeklere anestezi vermeyi doğru bulmadığım için 1 yaş altını sünnet etmiyorum dedi.
(1,635 puan) tarafından
Yani devlet hastaneleri genelde öyle diyo bize de 6 aydan önce yapmam dedi ama ben üniversite hastanesinde çalışıyorum orası istediğin zaman yapıyo
0 oy
(119 puan) tarafından
Vala canim ben diğer oğlumu tam 3 aylıktı yaptım çok guzel geçti 3 günde iyileşti maşllh bu oğlumuda öyle yapmayi düşünüyorum 
(271 puan) tarafından
Anladım canım. Teşekkür ederim.
0 oy
(1,865 puan) tarafından
2 ile 6 yaş arasında yaptırma çünkü gelişimlerinin fallik  dönemine geliyor. Bunun dışında doktora danışman daha iyi olur bebiş sünnete hazır mı kontrol eder. Bende 1 yaşından önce düyünüyorum belki 6 7 . Ay olabilir hem ek gıdaya geçmiş olurum.
(271 puan) tarafından
O yaş aralığında yapılmaması gerektiğini biliyorum canim.
0 oy
tarafından
Tam zamani sakin bekletme donmeye emeklemeye baslarsa gec iyileşir hemen yaptir. Ben 48 gunlukken yaptirdim iki gune iyilesti
(271 puan) tarafından
Hastanede üroloji doktoruna sorduk ben 1 yaşından önce yapmıyorum dedi canim. Diğer doktor izindeydi bir de ona soracağız bakalim o ne diyecek.
tarafından
Devlet hastanesinde zaten yapmıyorlar diye biliyorum ama sorun canim yinede
(271 puan) tarafından
Bizim burda yapıyorlar canim
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Bekleme canım bian önce yaptır ben 50 günlükken yaptırdım iykide yaptirmisim diyorum dönmeden yaptir
(271 puan) tarafından
Aklımın bir köşesinde duruyor
0 oy
tarafından
6 aylik oglum 9 10 aylik oldu mu yaptirmayi dusunuyom
0 oy
tarafından
5 6 aydan itibaren yaptırabilirsiniz 
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Devlet yapmıyor ozelse zamanı  gecmedn yaptır 
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ben doguma girerken istedim ama en az 1 aylik olmasi gerekiyor dedi premature oldugu icin ama:) buyuk oglumu yumurtalkk fitigi var diye zor bela ettirmistim 3 yasindayken yapmiyodu dr fitik ameliyati yapacagi icin ikisini bir arada yapti benim israrimla
0 oy
(65 puan) tarafından
Canım ben 2 buçuk aylıkken yaptırdım 2 güne iyileşti çok şükür bir sıkıntı yaşamadım  büyüyünce zor oluyo şimdi yaptır bence

İlgili bir soru bulunamadı

380,352 soru

11,388,393 cevap

34,893 kullanıcı

...