0 oy
601 göst.
Diğer kategorisinde (2,165 puan) tarafından
Benim bir tanıdık bebeğine yeni doğduğu zaman hicbirsey vermeden önce direkt sade maden suyu vermis 1 çy kaşığı ama önceden havasını almış kapağını açtıktan sonra 1 ,2 saat sonra vermiş dediğine göre bebeğin gazını almak içinmis bana pek mantıklı gelmedi açıkçası bunu uygulayan var mı ? Yani bebeğe zararlı olmaz mı 

29 Cevaplar

+4 oy
(163 puan) tarafından
Sakın verme canım benim bebeğim çok gazliydi kolikti çok çektim ondan , benden 40 gün sonra eltim doğum  yaptı benim bebeğim gibi gazlı olmasın diye doğar doğmaz ikinci gün gazi geçmiş soda verdiler o gün bugündür ne yese kusuyor görsen 7 aylık ama 1 2 aylık gibi
(2,165 puan) tarafından
Evet mineralli su oluyor, ama yeni doğan bebek için bunu yapmis canm doğumdan çıkar çıkmaz riskli olabilir ya o yüzden ben vermem anne sütüm de güzelce gelir de inş mamaya bile gerek kalmaz
(13,203 puan) tarafından
Ben su konusunda takıntılı değilim doğduğu gibi verdik hurmalı zemzem suyu. O günden beri veririm kesmedim hiç
(163 puan) tarafından
Benimde kaynanam bebeğime hurmalı zemzem suyu verdi , yani asidi gitmis dediler tabi ne kadar doğru bilemem ama ondan kaynaklı büyük ihtimalle ve reflü yapmış işte bebeğe hastahane de kusmayan bebek ikinci gün eve gelince verildi ondan sonra hep kusmaya başladı
(2,165 puan) tarafından
Aynen canm işte zararlı olur diye bende vermeyi düşünmüyorum ya
(13,203 puan) tarafından
Yani direk şu yapar reflü denmez araştırılması lazım maden suyunu ilk defa duydum açıkcası
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Du bakalim daha neler duyucaz :ermm:

tarafından
Ahahhaha kismet bebegim bulucam birini mahalleden :)
(2,961 puan) tarafından
Sen nasil oldun gecti mi morluklarin
tarafından
Kolumdaki yarayla belimdeki morluklar gecmedi agriyo biraz ama bilegim gecti sukur canim saolasin❤️
(2,961 puan) tarafından
Allah sifa versin bacim  ❤️
tarafından
Amin bacim saolasin buara kaza hastalik bocek hep beni buldu :)
+1 oy
(13,610 puan) tarafından

Bebek doğunca içinde gazla doguyo falan sandı heralde.

(2,165 puan) tarafından
Galiba öyle valla sjsjsjsj
0 oy
tarafından
Kiz ne maden suyu kafayimi siyirmis tabikide iyi değil 
(2,165 puan) tarafından
Evet canm bencede bende ilk kez duydum hatta bana diyor sende yap
tarafından
Sakin canim yapma
0 oy
(4,102 puan) tarafından
ilk defa duydum 
(2,165 puan) tarafından
Bnede ilk defa duydum size sorayım dedim bide uygulayan oldu mu
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Duyduğum en saçma şey..  nasil yapar böyle bir şeyi ya..
(2,165 puan) tarafından
Dimi bencede ya bide bana diyor sende yap pişman olmazsın falan
tarafından
Sakin ha saçmalamasin el kadar bebek ya midesi ne onun
(2,165 puan) tarafından
Kessinlikle öyle valla canm iyiki buraya sordum
0 oy
(5,220 puan) tarafından

yav bacım onu yapanlara sorsana ne yaşıyorlar :ermm:

(2,165 puan) tarafından
Kız ne bileyim ben güya kendiside araştırmış ona göre vermiş bebeğine banada diyo zararlı olsa ben vermezdim falan
(5,220 puan) tarafından
ya illaki vermezde ben cesaret edemem acep doktorlar ne der bu duruma
(2,165 puan) tarafından
Bilmiyorum canm valla bana mantıklı gelmedi anneme de sordum asla verme dedi bana kızdı resmen bu gibi şeyleri büyüklerimiz daha iyi bilirler ya
0 oy
(2,452 puan) tarafından
Havasını aldıysa ne özelliği kaldığı ki gazını cikartmaz hava olmadan saçmalığı burdan belli
(2,165 puan) tarafından
Aynen öyle valla bide yeni doğmuş daha tazecik bünyesi ciğerleri falan Allah korusun ya yan etki yaparsa diye hiç korkmuyorlar
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Gitmiş mi bari gazi hey allahim ya, cevremde çok böle insanlar yok tuzlayın kokmasın yok bal yatırın bebeği, emziği bala batırın emziği tutsun 
(2,165 puan) tarafından
Tuzlama şeyine de karşıyım ben ama kokmasin diye yapıyorlarmis.onuda saçma şeyler işte
0 oy
tarafından
İlk hamileliğimde gebelik bölümünde verenleri çok okudum 
(2,165 puan) tarafından
Böyle bişey varmı cnm ya yan etkisi olmaz mı
tarafından
Ben vermedim vermemde gazı olmasın diye yapıyorlardı ben hurma zemzem suyu götürdüm yanımda
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm
0 oy
tarafından
Yohh artikk :Ddd karşılıklı tekila atsalarmış?
(2,165 puan) tarafından
:D öyle canm saçmalık işte
0 oy
tarafından

O tanıdığa söyle maden suyu az cola Fanta versin

(2,165 puan) tarafından
Söylerim cnm :D
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Benim annem de ilk zemzemsuyu verilir diyor
(2,165 puan) tarafından
Kuzum ilk doğduğunda hemencik su bile verilmiyor diye biliyorum ben ama anne sütü en güzeli tabiki
(1,274 puan) tarafından
Evet su verilmiyor ama kimi zemzem suyu kimi hurma vs deyip duruyor. Insallah ben yokke  bisey yapmazlar:D
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Baslıgı okurken nedeeen diye bagırdım
(2,165 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorm valla yazık bebeğe doğar doğmaz maden suyu nedir Allah aşkına
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Kola falanda versin kız az olmuş maden suyu tek yetmez gazını almaya
(2,165 puan) tarafından
Hiç sorma yaa bide bana diyor sende yapacak misin bende dedim ilk kez duydum böyle bir şey hani tuhafıma gitti şu saatten sonra da vermeyi düşünmüyorum zaten
0 oy
tarafından
Maden suyu mineralli su demek gazlı olurken midedeki gazı alır gazi yokken mineral den faydalanirsin. Bebek mamalarinda da bir sürü katkı maddesi var ama verilir,  şekerli su verirdi eskiler çok az bişi . Bilmiyorum ben çevremin tecrübesine dayanıp vermiştim öyle fazla değil bir çay kaşığı kadar çocuğum zerre ters giden bişi olmadı. Ondan mı değil mi bilemiyorum:)
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm ama işte insan korkuyor ya bişey olursa diye şekerli suyu bende duymuştum onun için de zararlı derler ama bilemiyorum işte doğum yaklaştıkça her kafadan bir ses çıkıyor
(128 puan) tarafından
Bende verdim sekerli suyuda onuda ama gaz için degikl sarilik icin  ve hicte bisi olmadi cevremde bi cok kisinin bebegide boyle kurtuldu
(2,165 puan) tarafından
Bende gaz çıkarmasi için veriliyor diye duydum , yinede bana saçma geldi ya onun için sizede sorayım dedim :)
tarafından
Benim çevremde çok yapan vardı bende gıda muhendisym içeriğini bildiğim için sıkıntı etmedim hazır su verenlerde var sütü olmayınca bir çay kaşığı kadar
Su daha tehlikeli. Bilmiyorum belki zaten çocuğum sessizdi denk geldi:)
(2,165 puan) tarafından
Kızlar tabiki en iyisi anne sütü. Ama aksi bişey olur sütüm gelmez falan onun için de mama aldık zaten sarılık olmasın diye bakalım hele ;)
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Bebeğim 8 aylık şuan bile ben ek goda verirken binbirkere düşünüyorum yeni doğan bebeğe maden suyu vermek ne ya 
(2,165 puan) tarafından
Maalesef öyle canm bende sizin gibi şaşırdım
(1,537 puan) tarafından
Aman diyim sen yapma yaptirmada canım
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Allah'ım sen bana sabır verrr
(2,165 puan) tarafından
:/ ben biraz araştırma yaptım da verenlerde var ama çoğunlukla böyle şeyler Uygun görülmüyor , anneme sordum oda sakın verme dedi ilk defa duymuş
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben bebeme mememdeki sütü  vermeye korkuyodum millet maden suyu vermiş valla helal olsun bu ne rahatlık...
(2,165 puan) tarafından
Aynen öyle canm
0 oy
tarafından
Bana da dediler kayınvalidem de uygulayalım mi demişti ben kabul etmedim. Zaten de kuveze gitti veremeyecekmisiz. Çok gazlı oldu bebeğim bazen faydası olur muydu ki diyorum
(2,165 puan) tarafından
Bende bilmiyorum canm valla belki faydasını gören de olmuştur ama ben yinede vermem ya
tarafından
Aynen verme canım. Benimkini verseler bı yudum zemzem verecektim bide hurma yalatacaktim ama benimki kuvezdeydi mamayla başladı hayata
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm bakalım sağlıkla gelsinde inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 768 göst.
24 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 640 göst.
24 Nisan 2020 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Zeynepsh (0 puan) tarafından soruldu

377,817 soru

11,308,427 cevap

34,739 kullanıcı

...