0 oy
164 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar hamileliğim kaybetme korkusuyla geçtiği için çok stresli geçti. Hamilelik sürecinde Ev işi vs yapmıyordum yorgunluğum olmuyodu eşimle falan da kavga etmedim ama kaybetme stresi beni bitirdi. Şimdi bebeğim doğduğundan beri çok zor bi bebek sürekli huysuz huzursuz ağlıyo uyumuyo falan. Çevrem hamilelikte stres yaşadığından diyo. Acaba alakası var mıdır başınıza geldi mi?

5 Cevaplar

0 oy
(7,662 puan) tarafından
Kesinlikle var. Bebekler neden ağlar diye bir kitap okuyorum orada yazıyor ki hamilelikte yaşadığı travmalar doğduğu zaman hatta bunun önüne geçilmediği takdirde ileri yaşlarda da etkisini gösterir. Benim hamileliğimde çok zordu maalesef bebeğim de çok zor bir bebek
tarafından
Peki önüne nasıl gecilebilirmis? Aslında ben hamileyken hiç sorun olmadı benim önceden kaynım olduğu için artık doğsa da yaşar dedigim haftalar kadar çok korktum
(7,662 puan) tarafından
Bebeğe o stresli halleri anlatmalı doğum hakkında konuşulmalı ve ağlaması içini dökmesi sağlanmalı. Ben bebeğim ağlarken kucağıma alıyorum asla susturmaya çalışıyorum zaten istediği kadar ağlayıp daha sonra daha huzurlu bir bebek oluyor. Kitapta da aynen bu şekilde yazıyor. Sürekli kaygılarını anlat canım. Hepsinin geçtiğini de söyle ama
tarafından
Tamam canım teşekkürler, yeni doğduğunda da kuvezde kaldığı için konuşmuştuk bırakıp gitmedigimizi anlatmistik
-Reklam-
0 oy
(2,309 puan) tarafından
Benim bi tanıdığım var. Büyük oğlu çok yaramaz. Evde sürekli bağrış çağrış. Dedim geliyor bi canavar. Bebek bi doğdu pamuk gibi :)) Uzun uzun uyur, öyle ortalığı birbirine katmaz falan. Daha 3.5 aylık gerçi.
tarafından
Benimkide 4 buçuk aylık doğduğundan beri tek işim ona bakmak oldu ilgilendigim halde yetemiyorum kucaktan indirmiyorum memeden ayrılmıyor kendi kişisel ihtiyaclarimi zor karşılıyorum gene de mutsuz bı bebek
0 oy
(496 puan) tarafından
Benm hamileliğimde bazıları burnundan getirmişlerdi çok stresliydi benm için  döktüğüm gözyaşları rabbime ısmarladım kızım şuan 2.5 yaşında çok akıllı ancak çok huysuz ağlar ağlar sinirlenir vs. Şuam yine hamileyim ve şükürler olsn çok daha sakin geçirdim ilk beneğime bakarak arada hormonlarla alakalı ani çıkışlarım oluyo ama ilkimdeki gibi değil hamdolsun bakalm bu nasl olucak . 
tarafından
Anladım demekki etkisi var, bu sefer dikkat edin bari
(496 puan) tarafından
Ediyorum çok şükür karışan görüşenler hepsi kendi derdine düştü valla kafam rahat hamdolsun
tarafından
Şükür, babada karışan görüşen yoktu ama ben kendi kendime ettim
(496 puan) tarafından
Çok etkiliyor bence ya annenin duygularıyla beslendiği için ister istemez sirayet ediyor şmdiden sonrasına bak canım anlamaz deme bol bol konuş emzirirken gözlerinin içine bak sohbet et özür dile vs. İnşallah sadece ataktır
tarafından
Yapıyorum dediğin gibi saçlarını okşuyorum akıllı oğlum vs hep diyorum doğduğundan beri de konuşurum güzel güzel inşallah faydası ölü
0 oy
(945 puan) tarafından
Valla benim stresim dünya kadar derdim öyle çoktu ki canım, Allah'a şükür çok güleç bir oğlum oldu. Tek sorunumuz uyku düzensizliği. Bence her bebek farklı sonradan düzelir belki 
tarafından
İnşallah düzelir ya artık yalnız yasayanaz oldum ne zamana kadar birileriyle bakacağım. Yalnız kalınca da hiç iş yaptirmiyo eşim gelene kadar yemek bile yapamiyorum
(945 puan) tarafından
O normal canım ya bende öyle tek bırakamıyorum illa yanında olcam, eşim de bile öyle uzun durmaz beni ister , o belki de sana düşkünlüğündem yapıyodur
tarafından
Yok canım önemli olan ben değilim kim tutarsa tutsun ama kucakta olsun
0 oy
tarafından
Kesinlikle dogru.bende 4 dusukden sonra hamile kaldim 9 ay zehir oldu kayb etme korkusu mahv etdi beni.geceler uyuyamazdim kac kere karnimi oksardim haraket ediyorumu diye.sonuc oglum huysuz 10 dakikadan fazla uyumaz gece her dakika aglar.bana sakin hamilelik sakin bebek demek diyordularda amma engel olamiyordum kendime
tarafından
Evet bende engel olamadım kendime. Eşimde kaygılarını bildiği için tüm imkanları sundu önüme ben iş yapmayacağım desem yapma dedi yemek yapmayacağım yatacağım desem seslenmedi ama genede beni psikolojik kaygı mahvetti ilkindede düşük tehlikem olmadan 24. Haftada kaybettiğim için sorun bende sandım hep öyle olursa diye korktum
tarafından
Olan olmus artik yolumuza bakalim annelik kolay birsey diyil.rahme dusduyu an korku kayqi basliyor hele kaybin varsa daha cok oluyor.bebeklerimixde artik buyudukce neyin ne oldugunu anlayacaklar her seyduzene girer merak etme

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 109 göst.
10 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kumru93 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eminefeyzaa (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 47 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde zynp_o6 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde sultansygi42 (17 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı