0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Arkadaşlar merhaba. 

İnternetten baksana neden burda soruyorsun diyenler gelmeden soyliyim her zaman tecrübeye güvenirim. Burda okuduklarim edindiğim bilgiler günlük hayatta çok daha fazla işime yaradı. 

Spiral hakkinda ne düşünüyorsunuz hangisini öneriyorsunuz siz neler yaşadınız öğrenmek istedim. 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
3. Kez taktırdım tecrübeliyimdir..cnm en güveniliri spiral bence..ilk doğumdan sonra 5 sene korudu süresi bitti değiştirdik 2 ay sonra kaydı 4 ay sonrasında da 2.hamile kaldım..doğumdan 2 ay sonra da tekrar taktırdım 2 senedir var

Hiç korkmana gerek yok kendimi kasmazsan rahat geçiyor

Adetli de takılır adetsiz de..adetliysen hemen adetsizsen gebelik testi ile takılır kadın doğum yada aile planlaması takar

Bir hafta ilişki yasağı olur 1 ay sonrasına kontrole çağırılır

İlk aylar ağır kaldırma uzun süren günler ve yoğun kanama olabilir sonrasında düzene giriyor

Hap kullansan her gün içmelisim ve maliyetli

İğneler de günlerinde yapılmalı ve o da yan etki çok pek önerilmiyor

Eşin geri çekilmesi yöntem değil prezervatif kullanması hem maliyetli hem yırtılma riski var

Spiral maliyetsiz ve yan etki fazla olmuyor diğer yöntemlerdeki gibi unuttum yada yırtıldı durumu olmuyor ama kayma riski var onu da anlayabilirsin bir ayda adet dışı kanama yaşarsan kayma riskin var demektir
(5,016 puan) tarafından
Hangisini taktirdin sen bakir hormonlu varmış sanırım
tarafından
Bakırlı diye biliyorum 10 senelik aile planlamasında taktırmıştım
(5,016 puan) tarafından
O bölüme randevu alıp mi gidiyorsun
tarafından
Kadın doğuma randevu ile gidiliyor
Aile planlaması en son gidişimde 2 sene önce randevusuzdu cnm..adetsiz gittim ama öncesinde genelik testi isteniyor
-Reklam-
+1 oy
(13,725 puan) tarafından
İnternetten baksana diyenleee de ayrı ayar oluyorum.sanki kfan yok onlar demeden akıl edemiyo musun?

Burda her soruyu birbirimize soruyoruz.

Öyle yorum yapanlara hiç cevap verme.

Utanıp kaldiriyolar yorumu ona cevap vermediğini farkedince..
tarafından
Aynen öyle. Bı de o kadar araştırdım ki yine de burda okuduğum tecrübe sahibi insanların söylediği en ufak bi bilgiyi alamıyorum o şekilde.
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Guvenmiyorum..........

0 oy
tarafından
Koruma orani 99.9 olsa da kayma durumu goze alinmayacak bir risk. Gerçi sadece buradaki kadinlarda gordum kaydığını. Doktorlar duzenli kontrolle kaymayacagindan emin konuşuyor o zaman nasil kayiyor anlamiyorum
(274 puan) tarafından
Başına gelmezse bilmezsin canım 4 senedir spiral vardı evet iyiydi spiralin ipi elime geldi kaydığını ozmn anladım ve hamile kaldım spiral de güvenilir değil yani
0 oy
(5,401 puan) tarafından
11 aydır takılı evet çook akıntı yaptı iltap vs. Arada kan da gelıyro tabı doktr ilaç yazdı geçti cnm ama korudu yanı 11 ay takmasaydım kesin hamile kalırdım
tarafından
Yapma ya. Doğumdan sonra mi taktirdin sen
(5,401 puan) tarafından
Ever cnm 40 ım çıktı gıbı spiral taktrdım
0 oy
(313 puan) tarafından
Sanki koruyuculuğu çok da fazla değil gibi benim annem küçük kardeşime ondan hamile kaldı arkadaşımda aynı şekilde takılıyken hamile kaldi
tarafından
Valla ne düşüneceğimj şaşırdım çok farklı durumlar var.
0 oy
tarafından
Ben hormonlu spiral taktırdım nedeni ise ben adet olduğumda çok afedersiniz benden temiz kanda gidiyormuş bunu bana doktor söyledi doktor tavsiyesi üzerine taktırdım 3 buçuk yıldır takılı hic sorun çıkarmadi 
tarafından
Hormonlu nasıl bı etki yaptı üstünde kilo aldırıyor diyen vardı
tarafından
Yok bana kilo aldırmadı  gayet normal kilomda kaldım
0 oy
tarafından
Güvenme kaydı benimki
tarafından
Herkes öyle diyor ama bı noktada bakınca hangisi güvenilir ki hiçbiri yüzde yüz değil
0 oy
tarafından
5 sene kullandım hic sıkıntı yaşamadım canim ben
tarafından
Çok iyi ya  beni 2 yıl bile idare etse yeter :)
0 oy
tarafından
Bana gòre kadını en iyi korunma yòntemi spiral ya tabi dûzensizlik falan  yapıyo ama ben memnun kaldım bi 3 sene taktım bide 4 buçuk sene taktım tekrar takacağım.hepte devlettr taktım bakır olan spiralden 10 senelik deniyodu
(954 puan) tarafından
Yan etki yaptı mı ben de düşünüyorum ama mesela ağrı, sinirlilik, kanama çok oluyor mu?
tarafından
Bende çok bi yan etki yapmadı sadece dûzensizlik yaptı o kadar.e tabi herkese yaramıyo deniliyo ama çok nadir yaramayan oluyo.onuda takıp gòrecen
0 oy
tarafından
Sürekli kontrol ettirdikten sonra bir şey olmaz 

Kayabiliyor yada ipi felan düşebiliyor ben ipi düştüğü için hafif anestezi ile aldırdım 

Allah hamilelik kısmet edince ne yaparsan yap fayda etmez

Serail hap iğne hiç biri inleyemez
tarafından
Aynen öyle oluyor valla. Ama en azından rahat bir korunma şekli hangisi yüzde yüz ki
0 oy
(274 puan) tarafından
Spiral de güvenilir değil canım ha bnde oldu diye sende olacak değil ama 

4 sene spiral vardı kaymış ve hamile kaldım Yani Rabbim verecek olduktan sonra biseyler bahane oluyor 
tarafından
Canım beni 4 yıl da idare etse yeter :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 54 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 110607 (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 125 göst.
22 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 268 göst.
0 oy
7 cevap 130 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,364 puan) tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...