0 oy
88 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hangi dualar ettinzk 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kirk kasik suya ihlas ve fatiha okudum kizimi onla yıkadım kendimde normal yikanmistim.Ama size tavsiyem banyo suyunu gidere dokmeyin nedenolsa dua okunacak o suya.Bn bahcemizdeki ciceklere goturup dokmustum
tarafından
Tam.canim balkonumda sebzelerim var domatesim falan onlara doksem olur mu
tarafından
Olur tabiki ayak altina gitmesin pis yere gitmesin yeter.
-Reklam-
0 oy
(238 puan) tarafından

Kızlarımın ikisinede yapmadım. onun dışında kaçıncı günü bilmiyorum ama sağlıklı doğduğu için oturduk yasin okuduk eşimle. Sağlıklı bebeklerimiz olduğu için şükrettik. 

Kırk çıkarmayla ilgili düşüncem de şu şekilde. Hem bilgi olarak kalsın şurda;

Kırk uçurmak ve kırklamak eski bir şaman geleneğidir. Göktürk uygarlığında bazı kırk çıkartma törenlerinde güneş ve ayı sembolize eden semboller ve 40 taş kullanılırdı. Bu gelenek o günlerden bugüne taşınmış ve bazı bölgelerimizde sanki dini bir gelenekmiş gibi kabul edilmiş, uygulanmaya devam ediliyor. Suyun içine atılan kırk adet taş, nazar boncuğu ve altın ile önce bebek, sonra anne banyo yaptırılarak kırk çıkarma işlemi gerçekleştiriliyor. Buna "Yanlış ve sakın yapılmasın!" diyemeyiz ancak dini bir zorunluluk olarak kabul edilmemeli. Eğer ille yapılacaksa bir gelenek olduğu bilinci ile yapılmalı...

(98 puan) tarafından
Ben kırk Kur'an'ı okuttum ama banyosunu normal yaptırdım bana kırkından önce çıkma dışarı dediler çıktım gezdim üçüncü günü bazı şeylerin batıl olduğunu çok geçmişten geldiği için uygulandığını dusunuorm ama inanan inanio herkesin düşüncesi farkli

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 304 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde Poyrazuraz (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
0 oy
1 cevap 56 göst.
19 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleniko (697 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...