0 oy
463 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından
Bebegim 3500 kg doğdu 1 hafta içerisinde sarılıktan sebep 3100 e düştü ve aynı haftada 3300 e cikti aylık kontrolde bebeğim 3850 cikti doktor doğum kg sundan hesaplayarak az kg almis mama takviyesi yapılacak dedi. Ama sağlık ocagindaki ebelerde buna çok karşı cıktı doğdugu kg ya bakamaz sarılıktan düşmüş kgsu 3100 den bakılacak 750 gr almis gerek yok mamaya diyor. Ve bunu ayrı ayrı farklı 2 doktor 2 ebe söyledi farklı zamanlarda. Ve benim.kafam aşırı karışti kime inanicam napicam bılmiyorum

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla bacım benim bile kafam karıştı... Ne diceğimi bilemedim 
(248 puan) tarafından
Dimi beni düşün bide :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dr ne diyosa ona bak sen dr ebeden hemsireden daha bilgili oluyo benim oglumda kilo almiyoru aylik 300 400 gram aliyodu dr az mama ya basliyalim dedi ebe annenin olim disinda kanser hastaligi disinda mama verdirmiyoruz biz dedi annem de kilo ugruna suttende kestin dedi herkezden ayri bi ses cikiyo biktim bendw
0 oy
(446 puan) tarafından
Canım ebeler hep öyle dio sen bakma bu seferde çocuk zayıf düşüyor günde bir yada iki kere wer bence toparlasin hemencik maşallah doğum kilosu iyi çünkü yine emzirmeyede dewam edersn
(248 puan) tarafından
Peki kaç cc vermem uygun olur tam kestiremiyorum
(446 puan) tarafından
Sabah akşam 30cc wer canm ilk başta yeterli olyo baktın istio artirirsin
0 oy
tarafından
Aylik kontrolünü beklemek yerine haftalik baktirabilirsin saglik ocaginda. Benim kizimda 3650 dogdu 1 hafta snra bizde sarilik olduk 3250 grama düştü. 1 ay sonrasinda 3750 gramdi ve ek mamaya basladik. Ben baslamak istemiyrm dersen haftada 1 saglik ocaginda tarttir. Haftalik en az 200 gram almasi gerekir
0 oy
tarafından
Sütün yetiyorsa mama verme ki yetiyor bnce kg almış ilk 15 gün akmaz verir sonra alır canım 
0 oy
tarafından
Canim biraz verebilirsin ya az almis sanki. 
0 oy
tarafından
Sütün var mı canım 
0 oy
(55 puan) tarafından
Her doktorun kendi ayrı bi düşüncesi oluyo. Oğlum da olmuştu sarilik biri mama verebilirsin demişti öteki asla mama tavsiye etmiyorum.  Anne sütü sadece az da olsa cokta olsa anne sütü başka şeye gerek yok demişti.  Hepsi bi olmuyo canım.  Karar sana kalmış artik.  Sütün iyiyse bence mama verme istersen 
(55 puan) tarafından
Valla ne deyim canım.  Başlıcaksan hipp var en organik olanı o biraz pahalı ama fazla vermezsin doymadigini düşündüğün zamanlarda verirsin . Ama bol bol emzir.  Emdikce süt azsada çoğalır canım.
(248 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim insallah
(55 puan) tarafından
Sarilik her yenidoganda oluyo canım genelde benim iki çocuğumda da oldu.  Fazla düşünme stres yapma.
(248 puan) tarafından
Sariligimiz kalmadı şükür ama şu doktor ebeler beni strese soktu
(55 puan) tarafından
Onlara bakma canım.  Sağlıklı olsun yeterki kilosu da toplar kendini büyüdükçe.
0 oy
(707 puan) tarafından
Benim.bebegim sarılık sınırında idi.3400 doğdu 1hafta sonra 3100 oldu doktor dedi ki bebekler ilk doğduklarında kilo verir ama iki hafta sonra doğdukları kiloya geri gelmeleri gerekir eğer gelmezse beslenmesi eksik geliyor demektir dedi.sende onu baz alarak hesaplayabilirsin.
0 oy
tarafından
1ay icinde 750grm almissa mamaya gerek yok bncede
0 oy
(797 puan) tarafından
Canım ilk ayda bende mama verdim kendi kararimla ver sanki n'olacak karar veremedim ne yapacağımı bebek durmayaonca mehersem gazından durmazmis 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 157 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 444 göst.
21 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 151 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.

379,607 soru

11,363,858 cevap

34,841 kullanıcı

...