0 oy
302 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (845 puan) tarafından

Kızlar eve alışverişi genelde günlük yapıyoruz eşim yapıyor alışverişi dün biraz kahvaltılık al dedim aldığı zeytin peynir domates salatalık ekmek karpuz bunlara 130 lira vermiş şok oldum o kadar tutmasına inanamadım anlaştık o zamn mutfak alışverişini aylık alışverişini ben yapacam 


 sizde ne kadar masraf oluyor aylık 

14 Cevaplar

+1 oy
(71 puan) tarafından
Valla canım Bim'de artık çok pahalı olmuş o yüzden 3kisiyiz aylık 700 800buluyo
(845 puan) tarafından
Bizim burda tahtakale var bütün zincir marketlerden daha uygun oradan alcaz bizde uygun diye bime gidiyorduk
-Reklam-
0 oy
(3,996 puan) tarafından
tam hesaplamadim ama 1500 falan oluyordur mutfak 
0 oy
tarafından
Gayet normal canım herşey ateş pahası 
(845 puan) tarafından
Ya ben ne zamandır alışverişe çıkmıyorum herşey ateş pahası bu ne yaa
0 oy
(1,142 puan) tarafından
Günlük her zaman pahalı oluyor...çünkü gramaj kucuk olunca fiyat daha pahalı oluyor...büyük zincir marketlerde indirim günleri falan oluyor takip edin baya uyguna yaparsınız.bizim çok rahat 2 bini buluyor bazen geçiyor.misafiri çok olan bı aileyiz.
0 oy
(829 puan) tarafından
Geçen gün pazara gittim karpuz kavun ikisine 40 TL verdim bu devirde birşey alınmıyor canım ancak boğazına yetiştirebiliyorsun birikim yapamyrz ev kira ne olacak bu Türkiye'nin sonu çözemedim
tarafından
ahh ah hiç sorma bizde aynı durumdayız valla herşey ateş pahası. böyle nereye kadar gider bilmiyorum Allah yardım etsin hepimize
0 oy
(14,164 puan) tarafından
Meyve sebze alışverişini haftalık yaparım hem az az alırım israf olmaz hemde taze taze yeriz diğer alisveri aylık yaparız ama çok pahalı gerçekten 1000 TL aylık masraf belki üstüne de çıkıyordur ve bunun için de en fazla 2 tavuk oluyo başka et kıyma falan yok 
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Bizim mutfak masrafı 300 ü asla geçmez aylık bazen o kadar ble tutmaz çnkü eşim vardiyalı çalışıyo çoğu zamn evde tk başıma yemk yiyorum tabi zeytin peynir salça ev yapımı yumurta da tavuklrdn geliyo ekmekte kendi yapımız 
(845 puan) tarafından
Bende sizin eve gelem miiiii
(4,098 puan) tarafından
:) bekliyorum canm buyur gel
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Aylık alışveriş her zaman daha kârlı biz aylık markete gidiyoruz her hafta pazara ve kasaba giderim arada birşey biterse veya lazım olursa eşime söylerim o alır getirir ama aylık minimum 3000 gidiyordur bizim 2 çocuklu bir aileyiz ve yemeyi seviyoruz
(845 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum kesinlikle aylık alışveriş her zaman çok daha iyi ama eşim anlamıyor lazım oldukça alıyorum işte diyor en sonunda dün akşam oda pes etti
0 oy
(9,108 puan) tarafından
Çook normal canım. Zeytin peynirin kilosu en az 40 lira. Birer kilo alayım desen yanında ufak tefek bişiler fiyat çığ gibi büyüyor. Elinde iki torba 250den aşağı marketten çıkamıyosun
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Haftalık olarak yapıyoruz sadece mutfak değil diğer masraflar da dahil olunca en az 400 veriyoruz aylık olmuş olsa hiç yetmez sanırım 
0 oy
tarafından
Annem ve kaynanamın verdiği şeyler dışında 

Kendimizce mutfak masrafı bini bulmuyor ama 600 lira kesin gidiyordur 
0 oy
tarafından
1000 veya 1.200 fln gidiyor bazen daha fazlada oluyor ama bin tl ayiriyorum aylik onu asmamaya calisiyorum ayin 10una kadar 120 tl kaldi şuan 
0 oy
tarafından

1.500 2000 arası tutuyo valla herşey o kadar pahalı ki ne alacaz nereden alacaz şaştım kaldım :angel: paranın adı var değeri yok malesef:angel:

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 504 göst.
2 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 734 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Fatma3400 (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 636 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 415 göst.
19 Eylül 2020 Diğer kategorisinde 8mayıs (151 puan) tarafından soruldu

411,063 soru

12,373,210 cevap

42,580 kullanıcı

Kategoriler

...