0 oy
813 göst.
Aile kategorisinde (2,792 puan) tarafından
Kızlar kaç haftadır kaynanamgildeyim artık iyice sinir olmaya başlıyorum her konuda beni kıskanıyor ama kızım konusunda daha bi kıskanç olduğunu gördüm resmen neden böyle anlam veremiyorum 

9 aylık olacak nerdeyse kızım,bana çok düşkün beni çok seviyor doğal olarak ve kaynanam bunu gördükçe resmen deli oluyor mesela örnek veriyim bi Kaç tane 

Dün yürüteçteydi bende karşısında oturuyordum bana gelmek istedi kendini atıyor felan kayınpederim geldi şakadan kafasını dizime koydu anne benim dedi kızım da sinirlendi kızdı bağırdı bende bak hele kız anlıyo mu ki nasi kızıyo dedim kaynanam da yok be ne anlıcak daha küçük dedi kayınpederim de anlıyo valla bak anne benim deyince nasıl kızıyor dedi kızım iyice kendini çırptı bana gelmek için elimde soda vardı soda içiyordum kaynanam diyor ki o soda şişesine öyle yapıyor onu almak istiyor ona gelmek istiyor dedi

Doğduğundan beri kızımı kim gördüyse aynı annesi annesine çok benziyor annesinin kopyası felan diyor benim gözlerim ela ve kirpiklerim uzun kızıminkiler de aynı maşallah nazar değmesin çok güzel gözleri var her gören gözler aynı annesinin gözleri gibi diyor kaynanam diyor ki o ilerde değişir şimdi kaç şekile girer gözleri diyor şimdi küçük ondan öyle diyor değişir diyor ya neden değişsin ki gözleri gayet güzel he evet benziyor de geç yani

Aynı annesi deyince hiç bişey demiyor o söyleyen kişiye anca öyle bakıyor ama biri babasına benziyor deyince demi aynı babası oğluma çok benziyor diyor bişey olunca aynı babası gibi diyor 

Kızım beni görünce sevinçten çırpınıyor ben bi bak kız kendini ne hale sokuyor diyorum öyle suratıma bakıyor bişey demiyor demin kapdan girince kızım ellerini çırpmış gelmiş bana diyo ki bi bak kız beni görünce nasıl seviniyor kendini çırpıyor diyor 

Ay daha bir sürü şey sayarım da uzun oluyor buraya yazmaya kalksam ohoo,uzun yazdım kusura bakmayın 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla görümcem takmıştı kafaya çocuk sana benzemiyor diye ben bunu kafaya takmıyodum ama başkalarının yanında ne anasına benzeyecek be aynı bize benziyor diye diye bı hoş oldu ses etmedim en son babaannesi ne benziyor demeye başladı bende yeter artık babaannesinin doğurduklari ona benzesin dedim kesti çenesini dahada demedi yani ya kafaya takmayacan yada cevabını verip susturacan
(2,792 puan) tarafından
Aman takmıyorum ya nide cevap versem benden kötü gelin olmaz artık
-Reklam-
0 oy
tarafından
Seviyor demek ki baya kıskanıyor bisey deme yaşlı kadın  hevesleriyle demek ki 
(2,792 puan) tarafından
Beni mi seviyor hiç sanmıyorum ama seviyormuş gibi yapıyor ona eminim
0 oy
tarafından
Bebeği kendinin sanmış heralde ama unutmuş senin doğurduğunu nefret ediyorum böylelerinden
(2,792 puan) tarafından
Aynen ben doğurdum yani çok normal değil mi bana benzemesi hele gözler aynı ben ama biri deyince daha ilerde değişir gözleri diyor
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Göz konusunda haklı degisebilir canm ama diger türlü niye kiskaniyor ya cok sevdiginden kizini yada seni sevmiyor ondan hayir anlamıyorum nedir yani bu kiskanclik ya herkeste ayni var benim kaynanamin kizinin 3 tane kizlari var baska da yok oglu evlenmedi simdi benim oglum olacak diye kafayi yemis durumda ne zmaan oglum desem hay ogluna gibi seyler diyor valla bemde inadina diyorum inadina ogluma aldigim seyleri gosteriyorum inanir misin mama onlugu aldim evin yakisiklisi diye yaziyordu uzerinde bana diyor ki nerden biliyorsun yakışıklı olduğunu güler misin aglar misin  ben ogluma bakiyorum esime kayinpederim kaynim cok iyi insanlar onlarla muhatap oluyorum kaynanamla gorumcemle muhatap degilim bence sende takma kafana gül gec daha cok sinir olsunn
(2,792 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten ya bişey demiyorum valla kendi söylüyor kendi dinliyor napim
Gözlerinin değişeceğini sanmıyorum ama canım doğduğundan beri öyle hiç değişmedi hem ela hem kirpikleri uzun başka nasıl değişebilir ki bilmiyorum inşallah değişmez :)
(1,377 puan) tarafından
İnslalah degismez ama benimde kuzenimin cocugunun gözü renkliydi sonra kahverengine döndü  ondan dedim
(1,403 puan) tarafından
Kız oğlan ayrımı niye yapıyorsunuz ki ikiside evlat ikiside can. Sağlıklı olsun varsın yakışıklı olmasın.
(1,377 puan) tarafından
Ben yapmiyorum kaynanam yapiyor 3 tane kiz olunca onlari biliyor erkeğe daha alisamadi benimde hevesim var kizlara ama rabbim bunu uygun gördü ve doktor bana ve eşime cinsiyet icin ne düşünüyorsunuz dediginizde ikimizde kiz cevabini verdikk hic bir zmanda ayrin yapmam Rabbimden gelene kabulum her zman
0 oy
(19 puan) tarafından
Okuyunca kendi kaynanam sandım biran bide bn evin içindeyim bna ve oğluma yapmadığını bırakmıyor aynılarını bnde yasiyorum hatta daha beterinide bnm kaynanam oğluma bn senin annenim babanda kayinbanam olarak gösteriyor onun elindeyken bna gelmk isteyince hemen çeviriyor başka yöne elimde bişi varsa sana değil elindeki ne geliyor der bn onun annesiyim bn ona bakıyorum bnm dediğimi yapacak bn egitecm diyor herkese halbuki baktığı yok izin vermiyorum bile ne kadar uyarsamda boş bnmko laftan anlamiyor aksine inadima daha çok yapıyor bn hergun bunları çekiyorum ne yaptıysam olmadı sonunda eşimle ayrılmayı düşünüyoruz böyle olmuyor sende evin içinde değilsen çok gitme oraya tavrınida koy senin durumun yine iyi gitmezsin oraya olur biter ama bn hergun çekiyorum bu eziyeti herşeyi geçtim evladım için üzülüyorum böle büyümesini istemiyorum
(2,792 puan) tarafından
Her hafta sonu geliyorum canım maalesef aramız 45 dk felan eşimde hafta sonu izninde buraya getiriyor şimdi de bayramdan önce gelmiştik hala burdayım hafta sonu gitcem sanırım
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Kayınpederin kafasını dizine mı koydu. Valla siz mi rahatsınız biz mi soğuğuz ben anlamadım :D
(2,792 puan) tarafından
Kayınpederimle aramız iyi canım severiz birbirimizi kızından ayırmaz kızı gibi sever beni öyle şakasına koydu anne benim yaptı
0 oy
(5,846 puan) tarafından
Bu kaynaların gelinlerle derdi ne hiç anlıyamıyom ya ne gereksiz şeyler bunlar
(2,792 puan) tarafından
Aynen bende anlamıyorum yaa
0 oy
(36 puan) tarafından
Valla bu saydıkların kaynanalığın fıtratında var bence. Özellikle de çocuk konusunda bazen kendileri doğurmuş gibi davranıyolar. Benim de çocuktan önce hiç bi problemim yoktu hala da görünürde bir şey yok ama alttan alttan yapılan davranışlar ve söylenen sözlerden anlıyorum geliyor gelmekte olan :) o yüzden çizgim net. Kendi annem dahi kim olursa olsun bir yere kadar çocukla ilgili durumlarda canımı sıkacak davranışta bulunamaz ya da söz söyleyemez
(2,792 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım
0 oy
(644 puan) tarafından
Buyuyuncede kotu huyu olunca da diyecek annesine cekmis huyu dur bak 
(2,792 puan) tarafından
Aynen öyle yapar heralde ya

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,529 göst.
4 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
0 oy