0 oy
300 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,792 puan) tarafından
Teyzem anneannem dedem ve eşimin halası ve kuzeni hepsi ilk 2 doz aşısını oldular ve şuan koronaya yakalanmışlar testleri pozitif çıkmış ve ağır atlatıyorlar 

Bide aşı olduk hani nerde diyorlar, e madem yakalanıyorlar niye aşı oluyo millet niye korumuyor o aşı onları 

Ben yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum bu arada 

12 Cevaplar

+2 oy
(4,994 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sonuna kadar direnip bu aşıyı olmayacağım.  
(2,792 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
(14,034 puan) tarafından
Hani hafif gecirecekti yakalananlar tövbe yaaaa 
(2,792 puan) tarafından
Valla ağır atlatıyorlar kuzum ya tüm belirtiler varmış hepsinde :(
+1 oy
tarafından
Sürü psikolojisi
(2,792 puan) tarafından
Ay bilmiyorum valla neye inanacaz güvenecek şaşırdım ya
0 oy
tarafından
Aşinin etki etme süresi en az 2 yıl sürecekmiş yani şimdi vuruyorsun 2 yıl sonra kesinlikle kovid olmuyorsun ve bitiyor bla bla bla  2 yıl beklicem bakalım neler oluyor 
(2,792 puan) tarafından
Ay 2 yıla zaten gider bu illet hastalık
tarafından
Aşi dan sonra kalp krizi çoğaldı, ve yaşlı genç demeden ölenler var aşi oldukları halde artık sıkıcı bir hal almaya başladı
(2,792 puan) tarafından
Evet tuhaf bi şekilde
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım su çiçeği kabakulak vb bir sürü aşı oluyuruz hasta olsak da hafif atlatırız. Aşı tutmayan çocuklar oluyor verem gibi mesela öyle birşey olsa gerek. Koruyuculuğunun olup olmadığını anlamak için bir test var onu yaptırmak lazım ama şuan devlet yapmıyor özeller de paralı yapıyor. 
(13,202 puan) tarafından
Siz daha iyi biliyorsanız olmayın efendim hergün sizi çekmek zorunda mıyım ben? Adama birşey anlatmaya çalışıyoruz her yerden yetişiyorsunuz. Sizin yüzünüzden biz maskeyi atamıyoruz sizin yüzünüzden ölüyoruz ya en önemli bir rahat bırakın insanı
(3,551 puan) tarafından
Valla benim yüzümden o maskeyi takmıyorsun. Benim yüzümden de ölmüyorsın. Senin hükümet in yüzünden takıyorsun onun verdiği ilaçlr yüzünden de ölüm riskin olabiliyor. Diğer ülkelere bakbi kaçında maske zorunlupu aşı zorunluluğu var.. Neyse size sağlıklı günler.
(13,202 puan) tarafından
Nerden biliyorsun hangi partiye oy verdiğimi siyaset yapmayın şimdi. Hepsi maskeyi attı bak ispanyaya aşı olmayanların yasakları parlamentodan geçti. Bir siz biliyorsunuz zaten. Size de sağlıklı günler.
(3,551 puan) tarafından
Ay ben sana hangi partiye oy veriyorsun diye bir soru mu sordum ya neyse bende seni ciddiye alıp yorum yapıyorum he he ya
(13,202 puan) tarafından
Bir git gerçekten yorum yazmaya yazıyorsun artık
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Olmayacağım o aşıyı eşimde olmayacak kaç oldu bu duyduğum 
(2,792 puan) tarafından
Bizde olmadık canım eşim bide polis onlara zorunlu kıldılar ama olmadı bana da zaten olma diyor Bende olmayı düşünmüyorum
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ben bunye meselesi old inanıyorum yani  asi olduk yaklanmayacagiz veya dağıtmayacagiz değil daha kolay atlatmak icin  ama atlatamayan insanlar da var elbette nasil asi olup yan etki yasamayan ama asi olup tum belirtileri yaşayanlar gibi 
(2,792 puan) tarafından
Valla işte hepsi aşılı ama tüm belirtiler varmış hepsinde ağır atlatıyorlar yani anlamadım
(12,777 puan) tarafından
Rabbim sifa versin
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Her bunye ayni degil ornek veriyim babam diyabet hastasasi insulin kullaniyor ve yaninda tansiyon vs. Bir suru hastaligi var 3 doz asisinida oldu ve korona oldu ama normal gripte bile babam hastaneden cikamiyordu surekli serum yiyordu sekerinden bahsetmiyorum bile 800e ciktigini bilirim allahima cok sukur iyi ki asi oldu ve sadece bir gun sıkinti yasadi biraz nefesi sıkisir gibi oldi ve sonrasinda normal yasadigi gripten bile kolay atlatti onemli olan yogun bakima kadar gidipte entube olmamak evde atlatiyorlarsa ne mutlu belkide vucutlari yeteri kadar antikor olusturmamis olabilir o yuzden biraz daha agir atlatiyir olabilirler ailenize cok gecmis olsun 
(2,792 puan) tarafından
Bilmiyorum ki,teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
 yüzde yüz koruyor demediler ki yüzdelik koruma var sadece..o zaman bebek olmasın diye korunuyoruz ya korunmayalım onlar da yüzde yüz korumuyor ama yöntem olarak kullanıyoruz...
(2,792 puan) tarafından
Ama hafif de atlatmıyorlar ağır atlatıyorlar yani anlamadım
tarafından
Bünye meselesi cnm herkeste aynı etki olmuyor..benim kaynım öldü koronadan 38 yaşındaydı görümcelerim korona oldu yatak döşek yattılar sesleri dahi çıkmıyordu..kaynım ölürken aşı daha çıkmamıştı bile..görümcelerim de sırası gelmemişti daha olamadılar..tekrar olmayacağın garantisi yok ki
(2,792 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun başınız sağolsun
tarafından
Kız hem gençti hem bebeği daha 3 aylıktı çok istiyordu evlenip çocuğum olsun diye ..evlendi 1 ay sonra öldü işte..(yurt dışından biriyle evlendi işlemler uzadı hamile kalınca mecbur hızlandı) şu an bir yaşında bebek doyamadı yani üzüldük ailecek..sağoalsın cnm Allah razı olsun..tedbir alıyoruz sadece yapacak başka birşey kalmıyor
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Hafif gecsin diyeymis göya ya da ahirete daha rahat gonderilmek icin ;)

Malum turkiyeden başka aşı olan ülke yok...

(2,792 puan) tarafından
Ay bilmiyorum valla yaa
0 oy
tarafından
Bu ara  korona olup ölenler  icin asi olmustu diyorlar bende artik olmayi dusunmuyorum 
(2,792 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 96 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mehtapgnc (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 42 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asabii (217 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 81 göst.
26 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 105 göst.
12 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...