0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (161 puan) tarafından
Nişanım geldi ama ne sancı ne açılma hiç birisi yok. Bunu yaptım ve doğumum ,sancım ve ya acilmam oldu dediğiniz ne yaptiniz kızlar?

13 Cevaplar

0 oy
(3,739 puan) tarafından
Sıcak suya oturmak
(161 puan) tarafından
Sıcak suda durmak ta ise yararmi? Ve bunu yaptıktan ne kadar süre sonra doğum oldu?
(3,739 puan) tarafından
Yariyo tabi 3 gün içinde oldu
(161 puan) tarafından
Canım peki sıcak su ilk sancinimi başlattı?
(3,739 puan) tarafından
Rahmin yumusamasini sagliyo canım su o yüzden acilman kolay oluyo ve sancin başlıyor
(161 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(44,652 puan) tarafından
Sancım kendi geldi gece aniden açılma hızlansin diye  büyük adimlarla evde yürüdüm bı yerden destek alıp comel kalk yaptım 8 cm le doğuma gittim 15 dk da dogurdun
(161 puan) tarafından
MasAllah canım . Benim sancım hiç yok ya ne yapayım bilemiyorum
0 oy
tarafından
Canım ben sezeryan oldum da Meryem Ana otu açılmaya faydası olduğu söyleniyor aktarlardan var 
(161 puan) tarafından
Peki nasıl kullanıyoruz. Özür dilerim sorularım bitemedi bir türlü))
tarafından
Yok estağfurullah canım kuru ot o Meryem Ana otu suya koyuyorsun niyet edip o açıldıkça suda rahimde açılıyormuş kuzenim iki yudum suyunu da içmiş bir avazda kucağınıza alin
(161 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım ❤️
0 oy
(59 puan) tarafından
Meryem ana otu
(161 puan) tarafından
Ben Azerbaycan'da yaşıyorum canım. Onu azerbaycanda nerede ve ne deyip bula bilirim bilemiyorum ya((
(59 puan) tarafından
Öyle mi cnm bilmiyordum netten baksan yok mu sipariş için ben faydasını gördüm doğumu hızlandırıp kolaylaştırıyor
(161 puan) tarafından
Bakicam canım bugün insaAllah bulurum
(59 puan) tarafından
İnşallah bulursun cnm ya
(161 puan) tarafından
İnsaAllah canim. Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Suni sancıyı kabul etmek
(161 puan) tarafından
Canım 36 haftada sanciylami yatış yapıldı hastaneye neden bu kadar erekn yattin
tarafından
Aslında kontrole gittik. Hastneden çıkıp alışverişe gidecektik. Nstye girdim 2 cm açıklık var yatış ın yapılacak dedi. İlk dogum olduğundan yattığım gün rahim uygun ama acilma felan olmuyor. Suni verdiler fayda etmedi yaşım da 20 daha sabah oldu. Benim çıkışımı verjn gidicem dedim. Nasılsa geri geleceksin bugün doğumun olacak dedi kağıt imzaladım çıktım. Sabah 8de. İlkindi gibi ağrılar girdi ama sanıyorum ki psikolojik. Eşimin babaannesi Emre'yi ara gelsin sancıların var senin dedi.gittik 5 gibi 20.50de doğdu oğlum
(161 puan) tarafından
Anladım canım. Teşekkür ederim seni de yordum
tarafından
Estağfurullah ne demejk
(59 puan) tarafından
Kendi sancım vardı Hastaneye gittiğimde suni aldım 1 saate kalmadan doğum oldu
0 oy
(76 puan) tarafından
Nisanim geldi bacaklarini acarak cömel kalk  ayaklarini sabitle  vucudunu saga sola cevir derin derin nefes al ver koşar sekilde   yürü  sancim vardi 5 dakikada bir sanci geldi  ondan sonra 3 dakkaya düştü hastaneye gidene kadar 3 defa nisan geldi 8 cm acilmam vardi bu arada 2 gebelikdi ilki zordu suni sanci verdiler sanci nisan yokdu
(161 puan) tarafından
Benimde ilk hamileliğim canım. Squat yaptım . Harakette oluyorum falan ama hiç sancım yok 3 gündür de nişanım geldi
(76 puan) tarafından
Yürü bol bol  merdiven in cik hayrlisi insallah az kalmis
0 oy
(392 puan) tarafından
Benim nişanım geldi sabah Dokuzda onda hastaneye yatışımı yaptılar gece 12 ye kadar sıcak duş ve yarım oturuş germe  hareketleri yaptırdılar plates topu kullandım gece 12 de doğumum oldu bir de merdiven inip çıkabilirsin onunda faydası olmuştu
(161 puan) tarafından
Canım gittiğinde acilman varmiydi? Varsa kaç cm?
(392 puan) tarafından
Yoktu canım yatırdılar yine de kontrol altında olmam için on da yayılım yapıldı kendi sancılarımı akşam sekize kadar çektim 7 cm açılmam oldu sekizde suni verdiler 12 ye kadar da onu çektim 10 cmle doğum yaptım
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benimde nisanim dogymdan 2 hafta once gelmişti bende beklemek istemedim merdiven inip ciktim o kadar egilme hareketi yaptim olmadi sonra bir arkadaş şu tavsiyeyi verdi sıcak suya otur ben yaptim.Yarim saat oturdum 4cm acilmam oldu bu sayede hemen dogumhaneye gittim tavsiye ederim sende yapmalisin:)
(161 puan) tarafından
Canım açılmamış olduğunu kendin nasıl anladın? Sancılarını başladı?
(3,895 puan) tarafından
Sancım vardı açilma yoktu muayenede doktor söyledi acilmam yok diye eve gonderdi sicak suya oturunca yarim saatin sonunda agrilarim artti yine doktora gittim doguma aldilar oyle oldu.
(161 puan) tarafından
Canım suya oturur Ken suyum gelirse anlarmiyim?
0 oy
tarafından
Ben sezeyyan doğum yaptım ama hurma yemek açılmaya yardımcı oluyormuş öyle duydum ebeden 
tarafından
Alaturka tualete oturur gbı sürekli çömelip kalkmak yardımcı oluyor doğuma
(161 puan) tarafından
Hurma yiyorum canım her gün gidip gelip yiyorum. Squatda yapıyorum. Bebeğim gelmemekte kararlı))
tarafından
Belkı senınkı de benım gbı sezeryan olur benım kıde gelmedi 40 haftalık sezeryan oldu
0 oy
(7,935 puan) tarafından
arkadaşım denize girmiş 37haftalıkken doğumu başlamış ılık su da olur .Merdiven in çık hurma ye
0 oy
(2,282 puan) tarafından
Gelecek olan durmuyor ben neler yaptim da fayda etmedi sonra birden suyum geldi :)
0 oy
tarafından
Zaten zamani gelmisti ama cok kiraz yedim ac karina . Sonra öksürük tuttu nefes alamadim oksurdum diye alta baski oldu acilmam oldu suni sanci verip doğurttular 
0 oy
(954 puan) tarafından

İlişki .....:blush:

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 333 göst.
23 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arslan Fatma (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 407 göst.
26 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 426 göst.
4 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 190 göst.
14 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu

379,787 soru

11,368,834 cevap

34,850 kullanıcı

...