0 oy
611 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhaba herkese ikili test sonucunda dr bebeğin down sendromlu olma riski yüksek dedi ve amniyosentez yapılmasını istedi.esim denilecek kişiyle boşanma aşamasındayız dava açtım.zaten ilgilendiği de yok.bir arkadaşı ile haber gönderdim durum böyle böyle diye.naparlarda yapsınlar kafasi kopsun diye haber yollamış.eger amniyosentez sonucunda yüksek riskli çıkarsa ebeveyn rızası ile gebelik sonlandirilabilirmis.sonucta bu bebeği tek başıma buyutucem.boyle bir adamdan hiçbirşey beklenmez.cok moralim bozuk.destek olacak kimse yok.

30 Cevaplar

0 oy
(1,856 puan) tarafından
Bence sen de çok hatalisin down sendromlu bir  bebeği aldırmak katilliktir bunu bil bilmiyor olabilirsin doğur yine istemezsen ver yetimhaneye ama öldürme hakkın yok 
-Reklam-
0 oy
(368 puan) tarafından
Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin en hayırlı en doğru kararı vermenizde size yol gostersin eşinizle olanlara bişey diyemem ama testlerin yanılma payı oluyor bazen 
0 oy
(5,379 puan) tarafından
Banada yüksek riskli dediler hem ikili hem üçlü bende amniyosentez yaptırdım normal çıktı. Şimdi 21 aylık oldu çok şükür saglıklı. Bu testler genelde yanlış çıkıyo moralini bozma çocuğuna sahip çık . Down sendromlu bile olsa aldırmam onun yeri benim kucagım toprak değil dedim. Lütfen çocuğuna sahip çık..  
0 oy
(669 puan) tarafından
Ah kuzum benim ne olursa olsun aldırma testler yanıla biliyo illa kocanın olmasına gerek yok bosver sen bi anneysen elinden geleni ardına koymassın gül gibi bakarsın çocuguna okadar uzülüyorumki bu zevkten sebep cocuk yapıpda aldıranla sen oyle degilsin ama ne olursa olsun aldırma bence bende babasız buyudum annem ben dogunca yurda vercekmis kucagına alınca tuvalet temizlerim ama kimselere vermem demis rabbim yardımcın olsun kuzum o adamnda allah belasını versin onun kafası kopsun kucağına alınca öylemi der acaba 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
İkili testin yani olasılık belirten testin kötü çıksa da amniyosentez yapıyorlar o tanı testi oluyor bu birincisi sen de yazmışsın 

İkincisi kocadan ötürü de aldırma düşüncesine girdiysen onaylamıyorum çünkü bu adam bir anda böyle olmamıştır ya hep böyleydi ya da daha da kötü olmuştur.Bile bile bu çocuğu yaptın vebali büyük

Sonuçta yarın öbür gün ne olacağını kimse bilmez evlat herkesten önce senin evladın
0 oy
(607 puan) tarafından
Amniyosentez işlemini yaptırma kesinlikle bebekte düşük ölüm anne ve bebekte yine enfeksiyon gerçekleşebilir. İkili tarama sonuçlarına kesinlikle inanma hiçbir doğruluğu yok , benim.kizimada down sendromu dendi riskliydi gayet iyi şuan hem sağlıklı normal. 
0 oy
(971 puan) tarafından
Benimde 3 lü taramam böyle çıkmıştı amniyosentez yaptırmadım Allah cc ne takdir ederse. Zaten taramalar kesin sonuç vermiyo Bi olasılık söz konusu sadece. Velev ki down sendromlu o Allahın Bi emaneti sakın aldırmayın düşünme Allah cc onun yüzüsuyu hürmetine dünyanı güzelleştirir sıkıntılarını giderir. Bu Bi imtihandır kaybetme
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım başka yerlerde de test yaptır
0 oy
tarafından
Yengemede öyle dediler hatta hastaneye aldırmaya   gitmişler 11 12 yıl önce dedem amcamı arayıp izim.vermemis allahtan gelen eğer aldırırsanız bir daha babaniz aileniz yok demis amcamda vazgeçmiş çocuk çok şükür sağlıklı doğdu 
0 oy
(10,591 puan) tarafından
Cevremde çok fazla var down deyip sağlıklı olan bebekler ki down lu melekler çok tatlı oluyor yaa çok seviyorummm 

Kuzu kalbini bozma o hariç yüzünden bebeğin için bu şekilde düşünme belki de o senin hayatını tamamen güzel yönde değiştirecektir 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 81 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Merve 27 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
2 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berat (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 907 göst.
4 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

383,102 soru

11,466,722 cevap