0 oy
607 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhaba herkese ikili test sonucunda dr bebeğin down sendromlu olma riski yüksek dedi ve amniyosentez yapılmasını istedi.esim denilecek kişiyle boşanma aşamasındayız dava açtım.zaten ilgilendiği de yok.bir arkadaşı ile haber gönderdim durum böyle böyle diye.naparlarda yapsınlar kafasi kopsun diye haber yollamış.eger amniyosentez sonucunda yüksek riskli çıkarsa ebeveyn rızası ile gebelik sonlandirilabilirmis.sonucta bu bebeği tek başıma buyutucem.boyle bir adamdan hiçbirşey beklenmez.cok moralim bozuk.destek olacak kimse yok.

30 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Taramalar müspet sonuç vermez kafana takma
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Allahim güç kuvvet versin sabır versin canim istersen başka bi hastanede başka bi doktora daha yaptır o testi çünkü yanılma payları olabiliyo
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Sen aldiracan sanki öyle bir niyetin var gibi 
(15,828 puan) tarafından
Bende öyle sezinledim :(
(1,006 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin diyecek bir şey yok
(13,202 puan) tarafından
Günahı onun boynuna kafası kopsun diyen adamdan baba olmayacağı belli zaten olan bebeğe olacak her türlü.
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Böyle denip sağlıklı doğan bebekler var 
0 oy
(462 puan) tarafından
Ayyy içim cızladi  o nasıl lafmis kendi beter olsun pislik gereksiz mahlukat  camim asla kendini üzme bir yakınımda ikilisi kötü çıktı geri kalan hamileliğin berbat geçirdi ama çok sağlıklı  bebis  hersey icin ALLAH Asukret ne olursa olsun  kabulün olsun
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Iyi düşün bana da öyle denildi şükürler olsun kızım gayet sağlıklı doğdu hatta doktor gel aldır bile dedi asla kabul etmedim bebeğimin canına ha karnım da kıymış ım ha kucağım da ikisi aynı dedim.. Sen hiç mi kalp atışını duymadın nasıl kıyarsın 
(8 puan) tarafından
Ben kıymak istermiyim bebeğime hiç.ben besliyorum onu icimde ama caresizim
(2,067 puan) tarafından
Rabbim elbette bir kapı açar, o cana kıymak çare değil
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun benimde riskli çıktı fakat sıvı alıncak kadar değil kendi imkanlarınla kan örneğini yurt dışına gönder dedi doktorlar yollamadım o an durumum yoktu detaylıda her hangi bir şey çıkmadı içim içimi yiyor bir yerde fakat düşünmemeye çalışıyorum %100 sonuç vermiyor olanakları söylüyorlar testlerde hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Doktor bize de aynısını dedi amniyosentez de yaptırmadım doğumdan iki gün önce doktor ayağı kısa demişti çok şükür herşeyi sağlıklı Rabbimden gelen başım gözüm üstüne çok şükür 
0 oy
(2,623 puan) tarafından
Her ne olursa olsun vereceğin karar çok acımasız belki seni ayakta tutacak o yawrudur belki dedikleri gibi dowmsendromu değildir rabbimin gücüne gider 
0 oy
tarafından
Aldirmayimi dusunuyon
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Testlerin doğruluk payı çok yok, doktorlar bazen korkutabiliyor, down sendromlu denilip sapasağlam doğan çocuklar var. Lütfen kendini kötü şeylere inandırır, nasılsa eşimle de ayrılma noktasındayız down sendromlu olursa bakamam deyip aldırma. 
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Sakin aldırma bak arkadaşım da yüksek çıktı  suya da baktılar  ordada yüksekti  ama aldırmadı  çocuğu ve şükür çok sağlıklı bir bebeği var
0 oy
tarafından
Sonuc oyle cikip saglikli bebek doguran cok kisi var bence farkli hastanelere git bebegini aldrma gunah oda bi sınav 
0 oy
tarafından

Sakın ama sakın aldırma cnm 

0 oy
(2,978 puan) tarafından
Benim cocugum icinde oyle denildi. Doktor aldirmak istermisin dedi aldirmadim. Saglikli doğdu. Demem o ki o testlerin guvenilirligi yok yanlis kararlar alma canim
0 oy
tarafından
bir kadın vardi bebeğe engelli demsiler aldırmış bebek aslında saglikliymis sonra bi daha doğurmuş oda engelli olmuş Allah'ın verdiği cana kıyarsan Allah 'ta belanı verir 
(7,692 puan) tarafından
Off neden güldüm ben bu yorumun sonuna halbuki çok ciddi bir konu
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bir adamın yanında olması gerekmiyor evladını bir ömür taşımak için.. her test doğru sonuç vermiyor.. evladından vazgeçme.. sen isteyip bahanen kocansa bilemem..
0 oy
(895 puan) tarafından
Sana iki ornek vereyim canim.bir arkadasim kac dok gitmesine ragmen hepsi down sendrom olasiligi cok yuksek amniyosentez onerdiler.her ne olursa kabulumdur dedi saglikli dunya guzeli bi kizi oldu.bakmaya kiyamazsin.birde cok yakin akrabam hamileligin 2.ayinda bosanma karari aldilar.anne illede aldiricam demesine ragmen baba kiyamadi imza atmadigi icin aldiramadi daha dogrusu ölduremedi.velhasil daha sonra baristiilar.simdi mutlu ve iki cocuklu bi aileler.eger bi anlik ofkeyle karar verilseydi bir katil olacaklardi.kurtaji bu kadar hafife almayin.o bir can.dunyaya gelince uyurken gulmesine dahi dunyalari verirsin.ve unutma o sana Allahin emaneti ona en cok sen deger vermelisin.o en cok sana muhtac.
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Kız hiç merak etme Allahın izniyle sağ salim alırsın kucağına. Bizim mahallede kadınlara o kadar bu gibi bahaneler söylendi ki halama bile. İşte engelle. Down sendromlu. İnan çok fazlaydı bunu duyan hamile kadınlar. Ama maşallah  hiçbirinde de sorun yok
0 oy
tarafından
Benim de sınırda çıkmıştı, doktor hatta başka bı test önerdi. Ben ikiliye girdiğime bile pişman olmuştum zaten çünkü ne olursa olsun asla aldirmayi düşünmüyorduk. Doktor hatta detaylı ultrasona gonderirken özellikle profesör olsun istemişti riskli diye. Hatta erken gidin aldırmayi düşünüyorsanız demişti. Hiç aklımdan o testin doğru olacağı geçmedi. Bütün hamileliğim boyunca bir kez bile acaba deyip canımı sıktığımi hatırlamıyorum. Kızım şuan 14 aylık, etrafımızdaki bebeklere bakınca fiziksel ve bilişsel gelişimi gerçekten çok iyi. Yani karar senin, babasız tabi ki çok zor ama öyle bir adamla emin ol çok daha zor olurdu hayat. Bebeğine sarıl, onun yokluğunda değil aksine varlığında çok daha güçlü olacaksın emin ol 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 81 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Merve 27 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
2 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berat (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 905 göst.
4 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

381,447 soru

11,420,021 cevap