0 oy
272 göst.
Aile kategorisinde (276 puan) tarafından
Hayirli aksamlar kizlar

Hamdolsun kinciye hanileyim Rabbim izin verirse subat sonu dogacak oglum 2.5 yasinda olacak benim sorum endisem acaba oglum kiskanirmi kardesini tecrübelere ihtiyacim var

12 Cevaplar

+1 oy
(7,098 puan) tarafından

Benim kızımla oğlumun arası 2 yaş 2 ay hic kıskanmadı hatta çok sevdi ayaklanınca oyuncak çatışması oluyo arada bitek o :D

(276 puan) tarafından
Icim rahatladi cnm teşekkürler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabi ki kıskanır. Çok normal birşey. 3.5 yaş vardı kıskançlığın dibini yaşadık. Zamanla alışıyor sadece . Ama baya zorlamislardi beni
(276 puan) tarafından
Yaa ben daha küçük kiskanmaz diye düsündüm
(119 puan) tarafından
Asıl küçük olunca daha çok kıskanıyolar allah yardımcın olsun:)
(276 puan) tarafından
Amin cümlemizin
tarafından
Ay kendimdem biliyorum.Kardesimle aramda 2 yas vardi .Acayip kiskanmistim .Ve bu kiskanclik icten ice devam etti ta kii buyuyunceye kadar .
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Tabiki kıskanacak kiskanmama ihtimali yok sonuçta üstüne bebek geliyor ister istemez ilgi bölünüyor
(276 puan) tarafından
1 yasiinda kuzeni var onu kiskanmiyor cok seviyor
(3,729 puan) tarafından
Kuzen başka kardeş başka kardeşi gelince annesini paylaşacak durum çok farklı
(276 puan) tarafından
Haklisin cnm
0 oy
tarafından
Doğmadan alıştırmaya başla sen şimdiden anlat konuş oğlunla yardım al gerekirse şimdiden pedagogtan nasıl davranman gerektiğini iyi arasrtır sonra çok yıpranıyo çocuklar kıskançlıkla ilgili her gün kaç post okuyoruz burda küçük olmuyo 2.5 yaş bence oğlum 14 aylık başka bebek sevmeyi bırak eşim sarılsa bna kıyameti koparır
(276 puan) tarafından
Sürekli anlatiyorum karnimi öpüyor kardesim diyip duruyor bakalim
tarafından
Doğunca aynı olmayabilir ilgini eksiltme canım sağlıcakla büyüt bebeklerini
0 oy
(749 puan) tarafından
Benimkide aynı. Olcak.  Zorlanirmoyim diye düşünüyor iki cocuk
(276 puan) tarafından
Allah büyüktür hayirlusiyla gelsin
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Kizim oglum dogdugunda 15 aylikdi o bile kiskaniyor canim anliyor ve zarar vermeyede kalkiyor ama ben pek o varken bebekle ilgilenmiyorum o arkasini dondugunde yapiyorum yada onun oyuncaklarini ondan isteyip sanki kardeside oynuyormus gibi yapiyorum iste sonra kardesinden alip ona veriyorum ki oglum daha 34 gunluk oda biseyden anlamiyorda isde ben kizimin gonlunu yapiyorum o sekilde kiskanmasin diye birini emzirirken birinede sariliyorum kucagima otururyor falan o sekilde arayi buluyoruz bi sekikde
(276 puan) tarafından
Güle güle büyüt yavrularini
0 oy
(59 puan) tarafından
Oğlum şuan 2,5 yaşında oğlum  kardeşi doğduğunda ilk alışamıyor elbette çünkü oda daha ufak bizde vurmalar ağladığında taklit etme emzirmek için aldığımda aldırmaması kendi kucağıma yatmaya çabalaması baya kıskanmalar oldu ama şimdi kızım 4,5 aylık odu daha yeni yeni abisi alıştı gelip öpüyor anne bebe felan umarım bu şekil yaşamazsınız yetişebilmek zorlu
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Benimkilerin arası da 2 buçuk yaş olacak inşallah şu an kızım 2 yaşını geçti.. konuşma çalışmaları yapıyor tuvalet eğitimi falan .. inşallah kıskanma sorunu olmaz geriler diye korkuyorum bende ikinci bebekle ilgilenip onunla ilgilenemezsem diye korkuyorum.. böyle olacağını bilsem kızım 3 yaşına gelince ikinci doğacak şekilde ayarlardim :D hayırlısı bakalım :)
(276 puan) tarafından
Büyüdükçe e daha cok kiskaniyorlarmis cnm
0 oy
(240 puan) tarafından
Valla canım oğlum 7 yaşında miniğim 11 aylık kardeşini çok seviyo kolluyo ama içten içe kıskanıyorda bence yaş aralığı kaç olursa olsun kıskançlık hep vardır diye düşünüyorum 
(276 puan) tarafından
Güle güle büyüt cnm
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Benimkiyle hergun kavga ediyoruz doğsun diyor çok hevesli canm zannetmiyorum kıskançlık doğal biseu bazen kıskanır lar normal
0 oy
tarafından
Aslında birazda size bağlı mesalla küçüğe ilgi bir anda kayarsa kıskançlık çok olur ya da oğluna daha çok ilgi gösterirsen sürekli kardeşini sevdirirsen anlatırsan ona biraz daha yumuşak olur kıskançlık azilir 
0 oy
(11,076 puan) tarafından

Tam iki yaş arası oğullarımın. 2 numara küçükken kıskançlık olmadı ama ne zaman büyüdü ayaklandı ondan sonra kıskanmalar kavgalar başladı :)

Kıskanmaması için büyüğe bebekle ilgili minik sorumluluklar ver mesela bezi o getirsin ıslak mendil getirsin, bebeği kaçırma çocuktan zarar verecek diye. Kontrollü olarak sevmesine izin ver. Bebek uyudukça büyükle oyna ilgilen. Emzirirken yanına al büyükle şarkılar falan söyleyin. Bi şekilde yolunu bulursun 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 148 göst.
16 Eylül 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Moonsun (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 121 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Busraqq (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 366 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Busraqq (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.