0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar bizim düğün takilarimiz var yaklaşık hepsi 86 bin gibi bişey tutuyo.Kirada oturmak gerçekten çok zor.Ben artık kendi evimde oturmak istiyorum.Esim 4 bin almaya başlayacak bu ay.Sizce ev alabilir miyiz.Yaklasik 280 300 bine ortalama evler var .Bu civarda ev almak istesek ne kadar kredi verilir bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen

Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarda unutmus olabilirim.Cok saolun çok yardımcı oldunuz ❤️

11 Cevaplar

0 oy
(59 puan) tarafından
Canım Exper gelip evin değerini ölçüyor ona göre kredi veriyor emlakçıyla ya da ev sahibiyle görüşüp daha pahalıya satıyormuş gibi gösterip kredi miktarını da yüksek tutabilirsiniz
(59 puan) tarafından
Tabiki size çıkcak kredi değeri atıyorum 300 bin TL ise siz bu kredinin sadece 100 bin tlsini çekebilirsiniz
(41 puan) tarafından
Anlamadım canim yani 3000 bin TL çıktı ve biz nasıl sadece 100 bin alıyoruz .Neden 300 bin TL deil.
(59 puan) tarafından
Yani demek istediğim kredi miktarı yüksek çıksa da düşük miktarını kullanabilirsiniz
(41 puan) tarafından
Anladım tşk ederim canım ❤️
(59 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Canım su dönemde faizler tavan iken asla bulaşmayın derim.

100 çeksen 200 ödüyon bu dönem

Biz 2017 de çektik faiz o zaman 0.99 di 65 çektik 6 yıl boyunca ayda 1200 ödüyoruz 
(3,446 puan) tarafından
Yada TOKİ evlerine girebilirsz de onun da en büyük ev odemesi aylık 2500 demişti geçen biri
(41 puan) tarafından
Şu an TOKİ yok daha önce başvurduk çıkmadı :(
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Evin dörtte üçüne kredi çıkıyor ama faizler yüksek. 250-300 bine 10 yıllık, 2. 5-3 kredi çıkardılar 8 bin TL maaşa 
(41 puan) tarafından
Off biz odeyemeyiz ki :(
(13,203 puan) tarafından
Öyle kuzum biz de bakıyoruz tek maaşla imkansız zaten 4000 TL maaşa o kadar çıkmaz gelir birleşimi yapıp sorduk biz
(41 puan) tarafından
Ya işte kızım biraz büyüsün caliscam diyorum bakalım nasip
(13,203 puan) tarafından
İnşallah canım benim de niyetim öyle
0 oy
(428 puan) tarafından
200 250 bin kredi çekmeniz lazım oda hipotez göstermeniz gerekli eşinin maaşına o krediyi çekemezsin.. 200 bin çeksen en az 250 300 bin arasi ödeme yaparsiniz bu iş size zor olabilir tek maaş garanti işi hep olcakmi allah yardımcınız olsun
(41 puan) tarafından
Şu an çalışamıyorum bebeğim dolayı o yüzden tek maaş evet çok zormuş.Zaten hayalim yıkıldı :(
0 oy
(4,179 puan) tarafından
Canim en az 200 bine ihtiyacinuz var, suan krediler cok yuksek 200 bine 350 odeyeceksiniz, ayrica aylik gelirinizin de musait olmasi lazim , ama esinizin maasi tek basina karsilamaz kredi vermezler yani, maasin en fazla %70 nin krediye kesilmesi gerekiyo yani 2800 liranin, 200 bin cekseniz aylik odemeniz 3500 olacak kredi cikmaz yani, ziraat bankasi calisaniyim bu arada
(41 puan) tarafından
Anladım canım başta sen olmak üzere yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
(4,179 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
(3,827 puan) tarafından
200 bin kredi cekseniz 10 yil 3.400 odemeniz gerekir aylik , o kadar vermeyebilirler   , verseler bile 600 e gecinmeniz pek mumkun degil ya 
(41 puan) tarafından
Hem de hiç mümkün deil:(
0 oy
tarafından
Gecen sene almıştık 0.64 faizden 2000 oduyoduk aylik bes ile birlikte ama bu aralar cok pahali bence biraz daha bekle derim kuzum 
(41 puan) tarafından
Evet bekliycem en azından ben de ise girinceye kadar:(
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Faiz oranlari ev fiyatları şu an uçuk  biraz daha birikim yapin
(41 puan) tarafından
Evet öyle görünüyor:(
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Kuzum bizde kardeşime alacaktık nerdeyse çektiği paranın 2 katı faiz vermek gerekiyormus vazgectik
(41 puan) tarafından
Çok fazla ya gerçekten niye herşey bu kadar zorlaştı canım aşırı sıkılıyo:(
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Nakidin olmuş oluyo aslında 20000 lik kredi de çıkar zaten şöyle soyliyim evin durumuna göre kredi cikartiyolar senin işine veya çalışmamana göre degl yani evin ederi kadar çıkar kredi kesin net bişey söyleyemeyiz bu yuzden
(41 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(679 puan) tarafından
Bence cesaretini toplayip evini alabilrisin yoksa zaman gectikce daha zor oluyor soyle banka evi bulduktan sonra evin degerine gore kredi cikariyor biz alali iki yil olacak altinlari onden verip kresi cektik aylik 1300 oduyoruz iki senemiz kaldi bide ev fiyatlari ucuyor seneye o evler 500 olur canim
(41 puan) tarafından
Ama yorumlardan faizlerin çok yüksek olduğu söyleniyor.Ve ödeyeceğiniz miktar maaşının çok üstü o yüzden sanırım alamiycaz.Kiradayiz cikicaktir ben en azından kendi evim olsun kira öder gibi kredi öderiz diye düşünmüştüm ama hayal oldu.:(
(679 puan) tarafından
Canim dedim ya iki sene once aldik biz suan nasil bilmiyorum faizleri takip et o zaman cunku ev fiyatlarida cok artiyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 159 göst.
0 oy
2 cevap 57 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sedos (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Galiba (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu