0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
Kızlar eşim geçen hafta 6 gün rapor aldı is yeri de bunu sıkıntı etti ve ceza olarak 1 ay ücretsiz izne ayırdı ama iş yerinde bişey imzalamışlar eşim diyor ki ücretsiz izinle ilgiliydi ama kaynanam sana bişey imzalattilarsa işten çıkardılar diyor bir bilginiz var mı bu konuda ücretsiz izne ayrılan illa ki vardir 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşin direk şikayet etsin. Isyerinin öyle bir hakki yok hatta onun yerinde olsam dava acarim
tarafından
Ve ücretsiz izine çikarilan bir işciye sadece form imzalatılir nasil bir evrak imzalamış eşin
(301 puan) tarafından
Bilmiyorum ki. Canım sadece bir yere imza attım diyor
tarafından
O zaman izinle alakalidır. Işten çıkarılmada bir kac evrak var. Emin olmak icin e devlet arama kısmına işe giriş çıkış bildirgesi yazsin cikarilmişsa zaten orada yazar. Ama dedigim gibi eşin dava acabilir cünku 6 gun rapor aldi diye ücretsiz izine gonderilme olmaz hele 1 ay mümkın drgil
(301 puan) tarafından
İş yeri sıkıntılı biraz canım
tarafından
Belli 6 güne böyle yapmalarında. Kesinlikle şikayet etsin iyi tazminat kazanır.
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
6 günü sıkıntı yapan 1 ay işten uzaklaştırmaz onda başka bise vardır..kaynananin dediği doğru gibime geldi yani eğer birden fazla biyere imza attıysa muhtemelen çıkarılmıştir..imza attığı kağıdı iyice okumamış mi 
(301 puan) tarafından
Yok canım bir yere imza atmış
0 oy
(428 puan) tarafından
Evet ayrıldık tabikide ama zorunlu izin olarak geçti ve biz bununla ilgili ika ya kağıt doldurduk.. fabrika sizin eşinize ceza vermiş sebebine sizin eşiniz kafasına göre izin alamaz gider raporunu alır ika ya getirir veya yıllık izni varsa onu kullanabilir..isten çıkartılması sebeplerinden biridir ve suan ilk çıkarılacak kişi sirasinda yerimi almıştır bile
0 oy
tarafından
Peki esin okumadanmi imzalamis kagitlari 
(301 puan) tarafından
Tam okumadım kağıtları dedi canım
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Canım bende çıkmıştım imzaladığım kağıtta şu şu tarihler arası ücretsiz izin diye yazıyordu hatta kendi el yazimla yazdım 
(301 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 137 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Melisyldrm (154 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...