0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından

Hanımlar bebeğim 4 kilo  hiç acilmam yok sabah suni sancı verilecek. Nasıl oluyor birden çok sanci  mi başlıyor. Ne kadar sürer tahminen. Açılma kolay oluyor mu suni verilince lütfen tecrubelerinizi paylaşır mısınız 

21 Cevaplar

0 oy
(8,798 puan) tarafından
Bana da 17 temmuza kadar doğmazsa o gün gel suni sancı verip doğumu başlatalım demişti doktorum. Bi gün önce kendi sancımla doğum yaptım :) 
(147 puan) tarafından
Ay inşallah bende yarına kadar doğururum kendi sancimla:)
(8,798 puan) tarafından
Çok korkuyordum suni sancıdan. Artk o korku mu tetikledi naptıysa birdenbire gelişiverdi doğumum :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk doğumun mu cnm

Benm her iki doğumum da suni sancı ile oldu 
(147 puan) tarafından
Ikinci benimde
0 oy
tarafından
Yok canım birden başlamaz normal sancı gibi yavaş yavaş çoğalır rabbim kolaylık versin bol bol ayetel kürsi oku canım 
(147 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim
0 oy
(12,876 puan) tarafından
Suni verince acilmam olmadı. Sabah 7 den akşam 10 a kadar doğumhane de yürüdüm anca açıldı 10 dan sonra da 1.44 e kadar yattım hep nst deydim 
(12,876 puan) tarafından
Valla öldürmeyen rabbim güç veriyor :D 16 saat boyunca aç susuz kaldım bide doktor şaka gibi 10 saat beklemiştim gel sezeryan yapalım diyor hayır dedim :D
(8,798 puan) tarafından
O kadar sancıyı çekmişim zaten bir de sezeryanla mı uğraşayım. Gerçekten tebrik ettim sizi. Analık zor :) ne zaman doğum yaptınz
(12,876 puan) tarafından
15 ay önce kuzum zor oldu. Aslında bebeğim kilolu da değildi 2420 doğdu 36+3 de erken doğum oldu
(8,798 puan) tarafından
Ooo kocaman olmuş yav artk. Ben de 20 gün önce doğum yaptım. Çok zormuş annelik gerçekten :(
(12,876 puan) tarafından
Valla Allah yardımcın olsun canım kocaman oldu da dertleri de büyüdü teyzesi :) yürümek istemiyor sürekli kucakta geziyor
0 oy
(894 puan) tarafından
Bana 14.00 gibi verdiler 21.30 da doğum oldu önce bağırsaklarını üşütmüşsün gibi bi ağrı git gide tabi şiddeti değişiyor doğum sancısını 17.00 gibi çekmeye başladım sanırım
(147 puan) tarafından
Ara ara mi geliyor suni şancı verilincede yoksa sürekli mi ağrıyor acaba
(894 puan) tarafından
Bağırsak üşütmesi gibi olan kısım sürekli idi şidettlenince doğum sancısı o aralıklı
(147 puan) tarafından
Iyi bari önemli  olan da son sancılar
(894 puan) tarafından
Aynen kolayca sağlıklıca kavuşun inşallah
(147 puan) tarafından
Amin inşallah çok saolun
0 oy
(163 puan) tarafından
Hayirli doğumlar olsun canm bende suni sancı ile doğum yaptim ilk baslarda hafif adet sancısı gibi oluyor sonra şiddetleniyor çok zor Allah kolaylikversin ins dua.et 
(147 puan) tarafından
Amin insallah. Ara ara mi geliyor suni sancı  verilince yoksa sürekli mi agriyor
(163 puan) tarafından
Ilk baslarda ara ara hafif sekilde ama sonra daha hizli ve şiddetli geliyor en sonundada hic gitmiyor zaten  ve dogum gerceklesiyor kişiye gore yani benim öyle olmuştu
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Canim ben 39'da suni sanciyla dogum yaptim hiç kolay degil inşallah kendi sancin hemen gelir.Allah yardımcın olsun.
(147 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
tarafından
İkinciyi suni ile doğurdum yarım saatte doğurdum çok kısa sürdü sancı fazla oluyor ama doğum çabuk oldu inşallah sende kolay doğurursun Allah yardımcın olsun 
(147 puan) tarafından
Amiin çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
13 mayısda gece 3te suyum geldi hemen hastaneye gittik gram sancim yoktu sabah 8 e kadar bekledik sanci olur mu diye olmayınca 8 de suni sanci verdiler 3 cm açıklık ile yattım öğleden sonra 3 te açılmam anca 5 olmuştu. Nst de oğlumun nabzı devamlı düşmeye başlayınca sancıyı kesmek zorunda kaldılar en sonunda sezeryana alındım aksam 18.53 oğlum doğdu 
(147 puan) tarafından
Inşallah sezeryan gerek kalmaz. Teşekkür ederim
tarafından
Insallah canim açılman olursa gerek kalmaz diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Cnm burden hemen sancı olup dırek dogurmuyosun bol bol nefes egzerszlerı yp. Nnde sunı dancıyla 40+5 de dogum yaptım. Sabh 9 da vajinadan fitil verıp yumusattılar o fıtılle 4 cm acılmam oldu snra oglen saat 3 de sunı sancıyı taktılar aksam 6 bucukda kızımı kucagıma aldım . Bol bol dua et nefes egzersısı yap hayırlısıyla sag saglm al kucagına ınsallah canm 
(147 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Canım ben 4 ay önce suni sancı yedim

Alttan verdikleri çok canını yakıyor ilaç etkisini gösterdikçe sancıların çoğalıyor yetmedi serumla suni sancı yedim 2 gun eziyet çektim 3.sezetyan oldum
(147 puan) tarafından
Inşallah kolay olur teşekkür ederim
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Devlettir kesin özel olsa o riske girmez sezeryana alır 4 kilo çocuğu nasıl normal alacak bilmiyorum korkutmayayım tabi. 
(147 puan) tarafından
Yoo özele gidiyorum
(13,203 puan) tarafından
Arkadaşım da öyle normali bekledi özelde sancısı geldi 12 saat beklettikten sonra sezeryana girdi 3900 civarı dediler 4250 doğdu maşallah 4 kilodan fazla bile olabilir. Önerimi değerlendir istersen doktorla
0 oy
tarafından
7 saat suni sanci aldim benim doktorum seruma agri kesici kattirdi o yuzden cok aci hissetmedm
(147 puan) tarafından
Çok acı hissetmeden nasıl ikindiniz
tarafından
dogum baslayinca agrilarim artti tabi hic hissetmiyo degildim benim demek istedigim dayanilmayacak biseyi yok en azindan ben zorlanmadim
(147 puan) tarafından
Inşallah benimde kolay olur
tarafından
Iri cocugu dogurmasi daha kolaymis canm ben hep tam tersi zannederdim ama iri bebek kendini daha guzel itermis ben de 3720 gr dogurdm tek ıkınmada geldi bebegim seninki 4 kiloymus rahat gelir bence catin musaitse
(147 puan) tarafından
Inşallah dediginiz gibi olur :)
0 oy
(306 puan) tarafından
Cnm aksam iliskiye gir ondan sonra sicak suda otur yada sicak su tut belinr en az 20 dk sanci geldiginde belini iki tarafa oynat sanci gidince dizlerini bük kalk oturur pozisyon al kalk yani bu arada düşme alah korusun sıkıca tutun. Rahim yumusar acilman baslar suni verilincede rahim yumusaksa 2 saate dogurursun ilk basda normal sanci gibi oluyo sonra git gide artya tabi dedigim gibi rahim yumusaksa cok hizli aciliyo . Rabbbim tek avazda yavruna kavusdursun saglicakla cnm. O sicak dus olayini 3 veya 4 defa uygula yapabilirsen 
(147 puan) tarafından
Denicem çok teşekkür ederim
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bnde 4 kg dogurdum açılmam sıfırdi 3 gün kendi sancimj cekerek dogurdum suni vermediler keşke vrselermis ama 3 gun bosuna sanci cekmems olurdum sende bi avazda kurtul insallah cnm
(147 puan) tarafından
Benimde ara ara hafif sancim oluyor ama acilma olmuyor malesef. Inşallah amin teşekkür ederim
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Ne birden başlaması kız yavaş yavaş başlıyor
(147 puan) tarafından
Normal şancı gibi ara ara mi gidip geliyor suni sancida
(1,897 puan) tarafından
Aynen tabi canm birden başlayıp doğuran kadar deil yani öyle olurmu hiç
Yavaş yavaş geliyor az az tutuyor gidiyor öyle hatta kimileri sanciui hissetmiyor dozu arttırıyorlar kimileri sancı gelmesini bebek kaldıramıyor devam edemiyorlar amleiyata alıyorlar mecbur
(147 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah teşekkür ederim :)
0 oy
(3,282 puan) tarafından
  sancı birden gelmiyo yavas yavaş geliyo bol bol yürü çömel kalk rabbim bi avazda kurtarsın inşallah 
(147 puan) tarafından
0 oy
(183 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişiyor benim 3.gebeligim olduğu halde 18 sat sürdü ve 15 saat çektikten sonra sezeryan dediler asla dedim bu kadar çekmişim hiç açılmam yoktu aynı  ama sancın gibi deil asla ıkınma vermiyor. Sancı sadece acı veriyor ve benim sancım karnımın üst tarafında kaldı asla alt tarafa vurmadı ikimamadim o yüzden sadece can yakiyo ıkınma hissi olmadı 
(147 puan) tarafından
Ikınmadan nasıl dogum yaptiniz
(183 puan) tarafından
Ebe ikin dedikçe kendimi zorlamadim
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişiyor heralde ben suyum gelince gittim 5 ti saat şancı vardı ben hissetmeyince 10 da suni şancı verdiler yanımdaki bayan benden 6 saat önce yatmıştı o doğum yaptı 10 dk sonra ben doğurdum son 1 saatte şancı hissettim öncesi çok hafifti benim
(147 puan) tarafından
Inşallah benimde öyle olur
0 oy
(5,248 puan) tarafından
Rabbim güç kuvvet kolaylık versin canım benim hem kendi sancım hem suni sancı olduğu için çok zorlandım inşallah sen çok zorlanmazsın
(147 puan) tarafından
Amin inşallah:)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 502 göst.
0 oy
12 cevap 197 göst.
1 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraa0990 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 275 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,116 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 247 göst.

376,816 soru

11,277,032 cevap

34,670 kullanıcı

...