0 oy
251 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar akşam mercimek çorbası ve firinda türlü tarzı yaptım mercimek çorbasına ev salçası turluye hazır salça kullandım kızım normalde mercimek çorbasını çok sever ama içmek istemedi sadece türluyu yedi ben kalmasın diye içtim ev salcasimi bozuldu acaba cunki yemeklerde başka bozuk olcak birşey yok hazır salçayı yeni açtım daha zaten ev salçasını buzdolabında tutuyorum ama acalida baya oldu buzdolabinda bişey olmaz diye kullandım kötü kokuda yoktu salcada akşamdan beri midem karnım çok kötü neyden kaynakli acaba zehirlendimmi yoksa mide fesadimi geçiriyorum bu ev salçaları açılınca kaç ayda bozuluyor kızlar bilginiz varmı? Bide ne iyi gelir mideme daha yeni az bı limon suyu sıkıp içtim bide limon yedim tuz ile başka ne yapabilirim?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzu ben hazir salcanin ustu boyle porlaniyor ya .Kuf gibi .Onu atip yemege kullaniyorum hic bir sey olmuyor .Ben hic salcadan zehirlenme duymadim .Ama bol su ic .Etkilenmissindir belki de.Ben de tarihi gecmis mayonez yemistim .Midem bulanmisti ama gorme kaybi , ishal , soguk soguk terleme olmadi .Doktora gittim yine de .Ama doktor bir kac gune gecer dedi. Mayonez yumurta zehirlenmesi tehlikeli ama benim  sadece midem bulandi .Korkma :) eger bulanti siddetin artarsa , ishal de olursan hemen git .Ama cok kotuysen yani mide bulantin hafif degilse doktor bi baksin hemen git .
(3,099 puan) tarafından
Canım kaynanam salcaya çok yağ döküyor ondan salcalarin üstü hiç porlanmaz bide çok tuzlu yapıyor acaba yemekmi yağlı oldu ya
tarafından
Korkma kuzum .siddetli bir zehirlenme olsaydi su an ishalin , siddetli karin agrin , gorme kaybin ya da bulanik gorme , karin krampi olurdu .Korkma :) bunlar yok sende.Siddetli degilse bulantin korkacak bir sey oldugunu sanmiyorum.
(3,099 puan) tarafından
Yok canım şiddetli değil ama ben mide olayına hiç dayanıklı değilim bide gebelikten midem çok hassas normaldede hassas ama gebelikte tam kötü oldu
tarafından
Korkma kuzucum .Maden suyu ic ,bol su ic.Ayran ic , yogurt ye .Rahatlatir bunlar.Hafif bir gida zehirlenmesi de olabilir .Ama agir degil bu belli.Korkma canim benim :)
(3,099 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ♥️
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Ben balıktan zehirlenmistim (aslında herkes yedi bitek bende bu belirtiler oldu) ishal oldum çok kötü. Sonra mide bulantısı. Ardından kustum ama bayağı ne var ne yoksa çıkardım içimden. Zaten sabaha kadar ishaldim. Doktora gitmedim emziriyordum birde halim kalmamıştı hiç küstüm diye gitmemiştim. Yoğurt felan ye yada ayran iç sürekli iyi gelir midene. Bol su da ise yarar ama ciddi bir zehirlenme olsa şimdiye tek bulanti olmazdı. Geçmiş olsun 
(3,099 puan) tarafından
Ne kusma ne ishal var canım sadece garip bı bulantımi agrimi desem çözemiyorum karnimda ağrıyor belkide çorba yağlı oldu cunki salça yağlı ekstra bide ben yağ koyunca fazla geldi belkide
0 oy
(3,456 puan) tarafından
Zehirlenme değil de mercimek gaz yapar acaba çok yediğin için gaz çok sıkıştırmış olabilir mi
(3,099 puan) tarafından
Yok canım 1 kase içtim normal fazlada içmedim öyle
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Salça bozulsa cidden anlarsın ya beyaz köpürür ya da kırmızı baloncuk gibi ekşime yapar 
(3,099 puan) tarafından
Yemek yağlı oldu büyük ihtimal canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hazır salça bozulur da ev salçasını bozulduğunda hiç şahit olmadım eğer tuzluysa bozulmaz annem kendisi yapar salçasını her yıl ama yaptığı yılın salçasıni yemez hiç iki yıllık salçalar bile bozulmuyir ben dolaba koyuyor annemin salçalar hep dışarda daha bir gün bozulmadı 
(3,099 puan) tarafından
Canım açıldı ya o yüzden olabilirmi dedim aynı bizimde öyle geçen yıl değil ondan önceki yılın salçası kaynanamda tuzlu yapıyor bide üstü porlanmasin diye üstüne yağ döker

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 125 göst.
16 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EbruColak (1,238 puan) tarafından soruldu

382,968 soru

11,463,737 cevap

35,057 kullanıcı

...