0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (461 puan) tarafından

Merhaba kızlar 2 yaşına girdi kızım 1 hafta önce ve meme bağımlısı gece gündüz çok fazla emiyor uyurken de memeyle uyuyor ve benim acıyor artık çok aşırı terliyor ve evimde çok sıcak geçen sene de kaç ay hiç kilo almadı ter atmaktan geçen ateşli ishalli dönem geçirdi hala kakası tamamen koyulaşmadı ama 2 3 aydır ya aynı kilo da yada aldığını biraz verdi sürekli ölçemedim eskiden çok kilolu bebekti yazları gelince duruyor boy atıyor sadece memeyi nasıl bıraktırabilirim kendimi de zor ikna ettim üzülüyordum ama artık başlamalıyım ikimizin iyiliği içinde cevaplarsanız sevinirim.. :) 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Konuşarak daha iyi kesersin canım ben salça sirke sürdüm çok korktu ama sonra bıraktım sen artık büyüdün mama pis oldu yara oldu diye diye uzaklaştı sonra da geceyi bıraktım
(461 puan) tarafından
Sürekli söylüyorum annecim acıyor sen büyüdün kocaman oldun diye ama dinlerken bile yakamı açmaya çalışıyor az önce yine aynısı oldu süt yapıyım mı sana dedim öyle süt ısıttım bisküvi koydum doktor biberon verme dedi ama mecbur verdim başka türlü içmiyor süt yapayım derken memeyi isteğini bıraktı yani süt olayında da mı yanlış yapıyorum diye düşünüyorum ve belki 1 hafta önce süt içmiştir bide şimdi
-Reklam-
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Sabır taşıyla biraktirdim ben. Birde elma sirkesi fayda ediyo cok haklisiniz benimde bebekken cok tontişdi sonra zayifliyiverdi belli birseyden sonra gercekden yaramiyor 
(461 puan) tarafından
Sabır taşı nasıl olıyor canım ben öyle meme ucuna bişey sürüp çocuğumun tiksinmesini istemedim zaten kendimi de bu konuda yeni motive etmeye başladım canımın acısına kilo almayışından dolayı bide benden soğusun travma yaratsın istemem canım
0 oy
tarafından
Ben bazı sebeplerden 1.5 yaşında kestim. Zaten 3 ay öncesinde baya azalmıştı emmesi ama emerek uyurdu o çok kötü işte. Uyku alışkanlığı haline getirmişti çünkü laftan sozden de anlamıyor. Bende bir kere salça sürdüm tiksindi pis falan dedi. Ondan sonra ilk gece uyuyamadi ama ben de cahildim bilmiyordum nasıl uyuyacağımi ertesi gün sarılıp sallayarak uyuttum öbür günde öyle 3 günde unuttu. İlk günler onu aşırı yordum ki sızıp yatsın yorgunluktan diye 
(461 puan) tarafından
Benimkinde hiç azalma olmadı canım günün yarısı meme ağzında olduğu için zorlanıyorum bişeyler sürüp tiksindirmekte istemiyorum 1 yaşından beri gecenin yarısı kendi odasında yatıyor kalkıp geliyor meme diye bazı durumlar hariç tabi mesela bi süre yanına yattım meme yok falan dedim kendi kendine uyudu bazen ninni söylerek bazen evdeki salıncağında hayvanlarına sarılarak uyuyor farklı şekillerde de uyutabiliyorum gece sabah yiyor bitiyor beni azaltmaya başlıcam bugün istedi süt verdim onu içiyor biberon hiç kullanmamıştık meraklısı biraz o yüzden her istediğindede süt veremem ikimizide üzmeden yavaş yavaş kesmek istiyorum canım
tarafından
Allah kolaylık versin gerçekten çok zor. Umarım kolaylıkla atlatırsıniz bu süreci
0 oy
(256 puan) tarafından
Oglum 17aylik meme bağımlı ve geceleri uyumak istemiyor. Suan azaltma asamasindayim. Çocuk devam sutune alisti 1haftadir. Gece uyaninca mama diyor beni istiyor. Annecim bunlar uyumus diyorum göğsümü gösterip. Gel simdi sütünü icelim diyorum iki gundur anlamaya basladi iknaolup iciyor ve yatiyor. Yavas yavas alisacak gibi duruyor. 
(461 puan) tarafından
Inşallah alışır canım ben erkenden yapamadım kıyamadım hala zor geliyor tabi ama mecburiyet tabi mama hiç kullanmadık doktor biberonda önermiyor ama doktoruna danışıp süt mü mama mı sormam gerek sanırım
tarafından
Seda, benim kızda 17 aylık. Aynı senin dediğin gibi aşırı düşkün. Hangi devam sütünü kullanıyorsun? Biberonu pek sevemedi. Nasıl alistirdin. Banada yol gösterir misin :)
(256 puan) tarafından
Canim benim sutum oglum bebekken acayip coktu masallah o yuzden hic ne mama ne biberon düşünmedim ama oglum 9aylik olup disi çıkmaya baslayinca ek gida almadi sütüm az gelir oldu. Once suluga alistirdim oglumu bardakta içiyordu. Daha sonra oynarken ac zamanlarinda mama vermeye basladim tam alisti biberona derken mamadan tiksindi icmedi. 15gundurde pınar çocuk devam sütü veriyorum. Onu mamadan daha cok sevdi ilk icmek istemedi onuda ağlarken agzina damlattim birkac kez sevdi. Bide aç olunca memeden sut cekiyor gelmiyor mecburen aldi. 2gundur uyaniyor gece meme diyor annem uyumus meme süt icelim diyorum kabul ediyor.  Hic biberona mamaya alistirmadim şimdiki aklim olsa bebeklikten veririm biberonu ki bilsin bebek oyle bisey oldugunu. Her saat basi uyanmaktan cok yoruldum. Süt icince iyi uyuyor
0 oy
(812 puan) tarafından
Benim oğlumda 2 yaşında savaş veriyorum hiç birseyede kanmiyor sadece kendi de değil emiyor sonra oyuncak ayısınılada emdiriyor kamyonuna arabalarına baygınlık geçiriyorum 
(461 puan) tarafından
Hahaha benimkide kendi memesini veriyor hayvanlarına erkek olsa 2 yaşına kadar memeyi keserdim ama cidden anne içinde zor bırakmak onlar kadar bizde bağımlıyız
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Ben bant yapıştırdım işe yaradı deneyebilirsiniz sizde
(461 puan) tarafından
Bantın ne olduğunu biliyor canım oyun oynarken falan yırttığında yapıştırmıştım bant diyor direk son çare eğer bırakmazsa bunu deneyeceğim inşallah çıkarmaz benimkini yapıltırmakta zor valla baya uzattı uçlarını :)(

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 103 göst.
0 oy
2 cevap 82 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Bende anneyim (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
0 oy
11 cevap 258 göst.
13 Aralık 2022 Aile kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu

381,476 soru

11,421,065 cevap

34,976 kullanıcı

...