0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (66 puan) tarafından
kapalı
Hamile değilim canm çok aşure istiyor çok seviyorum yapıyor musunuz nasıl yapıyorsunuz 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

9 Cevaplar

0 oy
(11,505 puan) tarafından

Hiç yapmadım kaynanam yapar

-Reklam-
0 oy
(937 puan) tarafından
Puding poşeti gibi hazırlari var sadece suya döküp kaynatiyon valla aynısı oluyor büyük marketlerde hep var
(937 puan) tarafından
Sadece migros değil çoğu markette var pudinglerin falan olduğu reyonlarda
(336 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm yarın bakcm inşallah
(937 puan) tarafından
Ben bı kaç kez yaptım baya da çıkıyor kız .ama pahalanmis en son gördüğüm markette 9 tlydi
(937 puan) tarafından
Postu kapatmışlar yoksa resim atacaktım
(336 puan) tarafından
Kız 9 tl nekı 30 40 olsada alırım
0 oy
(149 puan) tarafından
Bende hamileyken asermistim kaynanam yaomamistida yaptirmamistida hala canım istiyor benimde yapicam inşallah 
(8,961 puan) tarafından
Neden yaptırmadı ki
(149 puan) tarafından
Değişik ya biraz
(8,961 puan) tarafından
Gerçekten de çok değişikmiş. Hadi kendi yapmamasını anlarım da yaptırmaması çok saçma.
(149 puan) tarafından
Yapamayacağını düşündü galiba
(8,961 puan) tarafından
Neyse boşver canım. Ben emziriyorum yiyemem bu sene. Hiç yapmicam aşure :(
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bugdayı derince bir tencereye koy kaynat. Aşurelik Bugdayı. Nohut kuur fasulye ne koyacaksın onları da haşla.. İyice haşladıktan sonra kaynamış olan bugday tenceresinde tuz şeker meyvesi kuru yemişi ne koyacaksan koy.. İçine az biraz pekmez koy. Fındık ceviz süslemek için onları da üzerine koy. Alsana mis gibi aşure.. Tuzunu biraz at ama. Hem şekerli hem tuzlu gelsin. Şekeri baskın olsun. 
0 oy
(336 puan) tarafından
Aşeren bakma deyınce insanın daha çok bakası gelıyo kııggzz wala bnde cok severim de yapmasını bılmıyorum keşke bilsem yarın yapardım 
0 oy
(2,529 puan) tarafından

image

gecen sene yapmıştım bende ilk kez. Zaten 1 yıllık evliyim :) harika olmuştu
(39 puan) tarafından
Harıka gozukuyo tarıf ver bızde yapalm :)
0 oy
(42 puan) tarafından
Ay onca şeyi kaynat birlestir cok zor geliyor bebisten zamanda yok hazır almak en iyisi
0 oy
(39 puan) tarafından
Bende ilk defa yapcm :)
0 oy
tarafından
Ben de çok severim aşure normalde yapımı zahmetli hazır alıyorum:)) sen de al yap çok beğenirsin toz halinde satılıyor marketlerde canım tadı da çok güzel 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 347 göst.
10 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2121erva (784 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 445 göst.
8 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 403 göst.
7 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Selimin annesi (9,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 422 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu

380,482 soru

11,392,084 cevap

34,900 kullanıcı

...