0 oy
618 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

image

image

image

tartışma için değil bilgi amaçlı paylaşıyorum kızlar

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
kızlar huri erkekler için gılman da kadınlar için cennette verilen nimet olarak nitelendiriliyor..sadece erkeklere eş verilmiyor kadınların da böyle hakkı var..eşiniz ister huriyi ister sizi seçebiliyor aynı şekilde siz de ister gılman(erkek melek yada insani varlık) ister kendi eşinizi seçebiliyorsunuz..huri yada gılman seçilmezse onlar sadece hizmetkar olarak kalıyor
tarafından
Teşekkürler canım aydınlattığın için
tarafından
Dur eşime diyim de beni değilde huriyi istersen seni boğarım dicem :D
tarafından
görümcem sesli mesaj attı 2 dklık yoksa yazılı olsa ekran görüntüsüyle atardım o da hafız ve fıkıh bilgileri kitapları var
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Allah'ın razı olduğu erkekler için yaratılmış bu varlıklarla dalga geçiyorlar. susmadim post açtım kapatıldı. Eger ben susarsam buna Rabb'im o alay edenlerle birlikte beni de hesaba çekecek. Biri Huriye Nuri der biri mumkunse beni değil onlari seçsin der. Uyarmazsak kim uyaracak arkadaşlar kim? O sussun bu sussun aman sen karışma. Eee kim munkeri Alikoyup iyiliği emredecek. Ben ahiretimi yakamam. Ödülümü de sizden değil Allah'tan bekliyorum. Banada hoca hanım diye dalga geçenler Allah sizi ıslah etsin!!!! Post için sağolasın kardeş.
tarafından
dur resmini de atayım kitapların daha kolay bulursun
tarafından
resim attım cnm
tarafından
Rahman in kulu çok teşekkür ederim canım ❤❤❤❤
(1,108 puan) tarafından
Aynı hak kadınlar için de var demişsin ama ya eşim hurileri seçer de bende eşimi secersem nasıl olacak bu iş kafam çok karıştı
tarafından
sordum cnm görümceme cevap gelirse yazıcam hemen
+1 oy
(7,690 puan) tarafından
Her şey erkeklere maşallah yav 
tarafından
yok cnm kadınlara da eş var hafız olan görümceme sordum kadınların da e eş seçeme hakkı varmış
tarafından
Haşa Allah adaletsiz mi çok yanlış konuşuyorsun. Orada erkek için de kadın için de diledigi herşey vardır. Tabi girebilirsek. Dünya da eğer herkes Allah'ın istediği gibi yaşasaydı dünya da çok adaletli olurdu.
(7,690 puan) tarafından
Adaletsiz kelimesi nerede geciyor ki yazdığım yazıda. Sadece bazi konularda geri plandayiz güç olsun, bazı haklarımız olsun
tarafından
Tamam bu adaletsiz demek oluyor. Bizim zaten Allah'ın bize verdiği haklarımız var. Dünya Allah'ın istediği gibi yönetilmiyor o yüzden bu durumdayız. Ve cennette de erkeklere ayrı bize ayrı diye bişey yok. Oraya girebilene aklının hayalinin alamayacağı nimet var ve kadın erkek ayrımı diye bişey yok. Ayette hurilerin geçme sebebi erkeğin kadına düşkün olmasından dolayı.  Kadın için de ziynet güzellik hizmetkarlar bunlar daha sevimli ve bunlarda ayetlerde geçiyor
(7,690 puan) tarafından
Tamam
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Tartışma mı çıktı bu konuda
tarafından
evet birini linçlediler ama ben kendim yaorum yapmıyorum kitapta yazanı paylaştım
(2,291 puan) tarafından
Kiz kimi linclediler
tarafından
rahmanin kulu arkadaşımızı
(1,862 puan) tarafından
Kuranda açıkca yazıyor neyin tartışması ki bu
0 oy
tarafından
Birazdan sanada yürürler meram etme;))
tarafından
cnm kendi yorumum değil ki sadece hurinin tanımı içim bilgilenmek isteyrnler vardı az önce biri paylaşım yapmıştı ..ama ben kaynaktan paylaştım
(2,020 puan) tarafından
Ay yuruncek ne var Allah askina millet yemiyo icmiyo birbirinin acigini ariyor kadin ne guzel paylasmis okuyan isteyen okur okumak istemeyen cikar posttan. Valla ben anlamıyorum bu milleti hep bi didisme hep bi sataşma :D
tarafından
linçlenecek bir yorum yapmadım kitapta bahsediliyor hurinin tanımı şekli kimlere verileceği
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Akıl idrak etmez diyor artık gidince görürüz inşallah  :)
tarafından
Allah bilir cnm yorum yapmak yerine kaynak paylaşmak istedim
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Allah razı olsun
tarafından
sen sağol cnm
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bebegimden dolayi tamamen okuyamadım CANIM sonuc olarak cennete giren tüm eslere mi yaziyor
tarafından
benim de anladığım öyle cnm ama sen yine de dikkatli oku
0 oy
tarafından
Bilgisi olan beni aydınlatabilir mi lütfen ? 

Şimdi diyelim eşimizle cennetteyiz (inşallah rabbim nasip eder) orda eşim huri olarak söylenilen kadınlarla mı evlenmiş olacak yani o başka bir aile mi kuracak yoksa eşi olmayan müslüman erkekler için mi geçerli? 

Ya da kadınlar içinde böyle bir durum söz konusu mı mesela cennetteki kadınlar içinde aile kurabileceği iyi huylu erkek varlıklar mı var? 

Kızlar yanlış cümlelerle soru sorduysam kb bilgisi olan cevap versin lütfen 
tarafından
Allah azze ve celle müslüman erkeği bu şekilde ödüllendirecektir. Cennette ne dilerse olacaktır. Bayanin huriler fıtratına ters olduğu için böyle bir dilek mümkün değil. Bayanların bir sürü ödülü var. Odüllerinden biri de önünde hizmetkarlarının bulunması.
tarafından
kitapta göremedim ama görümceme sorabilirim
tarafından
Teşekkürler cnm ama yani bu durumda eşimizle birlikte olamayız değil mi herkes ayrı ödüllendirilmiş olacak
tarafından
sesli mesaj attı cnm söylediklerini yazayım..kadınlar için de gılman diye bir melek yada insani bir varlık varmış..erkekler için hurü kadınlar için gılman..eş istediğini seçebiliyormuş ister huriyi ister dünyadaki eşini seçebiliyormuş..huriyi seçmese bile huriler hizmetkar olarak kalıyormuş
(360 puan) tarafından
Ne güzel herseyi ile anlamışsınız bizde daha çok bilgilenmis olduk
0 oy
tarafından

Teşekkür ederim aydınlattığın için

tarafından
rica ederim cnm bilgilenelim hepimiz ben de bilmiyordum okudum öyle paylaştım
0 oy
tarafından

image

merak eden varsa ansiklopedi bu kızlar.ben kuponla aldım ama nette de satışları var

tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
tarafından
Bilgiye gòre teşekkurler canim
tarafından
rica ederim cnm

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 559 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 219 göst.
4 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rabianur (765 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 152 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde tugcetns (1,480 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,754 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...