0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Kurban eti dolapta olmasına rağmen hafif yeşil olmuştu üst kışımdakiler ve ben onları attım. Kalan kısmını kıyma yaptırdım hafif koku vardı. Ama pisirdigim zmn kokusu kalmıyor kasap bile kan kokmus demiş. 7 aylık hamileyim kurbandan beri yiyoruz pisince kokmadigi için bir sakıncası olur mu ve tam pisiriyorum kiymayida. Lezzetinde sorun olmuyor. Ama bn tiksindim birazcık etten. Acaba tencereye koyunca içine ne koysamda kokusunu falan alsa bilgisi olan beni aydınlatabilir mi. 15 kilo kıyma keşke az olsaydı atardım diyorum. Şimdiden tesekkurler 

4 Cevaplar

0 oy
(25 puan) tarafından
Defne yaprağı at canım hem lezzetli hemde kokusunu alıyor aktardan bulabilirsin
(25 puan) tarafından
Yok hayır kuru defne yaprağı aldım benimde kiymada koku vardı pişerken içine iki tanecik defne yaprağı atıyorum piştikten sonra çıkarıyorum kokusu zaten ete geçmiş oluyor ve o değişik kan kokusu olmuyor rahatlıkla midem kalkmadan yiyebiliyordum
(67 puan) tarafından
Teşekkürler canım inşallah kokuyu alirda rahat yerim. :))
(67 puan) tarafından
Kıymalı pidede falan nasıl yapıyorsunuz acaba
(25 puan) tarafından
Robottan geçir ufalanmış olur baharat olarak kullanırsın
(67 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Defne yaprağı kokusunu bastırır
(67 puan) tarafından
Bir sıkıntı olur mu acaba ya fırında köfte falan yaptım iyiydi lezzetliydi. Kaç gündür üzülüyorum ne yapsam diye
(67 puan) tarafından
Kıymalı pidede falan nasıl yapsam acaba şuan canım çok sıkkın :((
0 oy
(734 puan) tarafından
Kurbandan beri dolabında mi duruyor.Buzluga atsaydin keşke
(67 puan) tarafından
Yok canım kurban günü kesildi kiymaligi bir gün sonra yaptiracaktik alt tarafa koydum o da aşırı sıcaktı galiba dolapta öyle olmuş sonra temizledim kıyma yaptırıp dolaba attım buzlukta 2. Gününden beri
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Defne yaprağı hep kullanırım ama zencefil ve zerdeçal kıymaya güzel lezzet  veriyor tavsiye ederim 
(67 puan) tarafından
Deneyeceğim inşallah teşekkürler:)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 286 göst.
20 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 453 göst.
6 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 361 göst.
20 Haziran 2023 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 333 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

380,198 soru

11,382,656 cevap

34,882 kullanıcı

...