0 oy
425 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hdshsbssbbsbsnsnsnsnnsnsns

18 Cevaplar

+3 oy
(1,161 puan) tarafından
canim  yani ablanin cocugu. ben bilmiyorum cocuk bu dagitir  yani. her yer dort dortluk olacak diyilki.  bazi harakeleti yanlis   dogru. ama dagitmasi batmaz. benim evumede  akrabimin cocugu gelir  evimi dagitir  gider. ama asla  laf etmem. cocuk bu    ya. dagitacak illaki. 3 yasinda  ne anlarki bundan. 
tarafından
Canım mesela dagtmasi değil esyaya zarar veriyor ve  annesi bisey demiyor gülüyor sadece yapma dyor dagtsn bisey olmaz
(2,226 puan) tarafından
canım yorumuna yorum yapıyorum ama , asıl mesele çocuğun yapması değil ki zaten annesinin hiç bi şey dememesi dur dememesi buna kim olsa sinir olur
kendim için diyeyim ben öyleyim yani
-Reklam-
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

haklısın canım gitme bence de 

söyle kardeşin yabancı değil 
çocuk tamam yapar da annesi peşine olmadı lazım sürekli bende gelemiyorum böyle şeylere ya senin gibiyim aynı 
mala mülke önem verdiği den değil 
eşyama evime özenirim yani 
tarafından
Evet bende özen gostermeyi korumayi seviyorum mesela çocuğu büyük lcd tv elliyo yapma deyince kardesim diyor siz malınza cok dusknsnz ama öyle olmak zorundaym ben k bakmaan
(2,226 puan) tarafından
ne alakası var canım
bende özenirim eşyama dikkatli düzenli güzel kullanırım
çocuğum şuanlık yok ama olduğu zaman da başka yerde böyle yapmasını istemem yani insanlar aşırı rahat sinir olmamak elde değil annesi peşinde dursun biliyor çocuğunu sonuçta çocuktur yapar diyip geçmemek lazım kendi evinde yapıyor başka yerde de yapıtırıyoelar
tarafından
Aynen bende sinir oluyorum gerçekten mesela orda yeni aldgmz koltukarın süngerlerini çocuğu eziyor hicbisey demiyor sasece yapma diyor ben zaten sinir oldum kendi evinde mesela özen göstermiyor evine böyle salma yasyir diye benimkinide öyle yapmaya calsyor
(2,226 puan) tarafından
gayet haklısın canım ben anlıyorum seni
benim de başımdan böyle bir olay geçti ondan dolayı da çok iyi anlıyorum hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm ve yaşadım
annem küçükken başka yerde olsun kendi evimizde olsun hep uyarırdı peşimizde gezerdi yani izin vermezdi zarar verelim başka yerde falan
ya ben çocuklara değil annelere şaşırıyorum sinir oluyorum
+1 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla kardeşim niye kırılsın direk söylerim neden böyle alistirdiniz diye senin gördüklerini oda görür
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben olsam gitmem..sen kardeşine ne söylersen söyle o çocuğunu egitemedikten sonra sen be söylersen ona batar 
tarafından
Aynen evet ben fazla gtmyorum kendisi cagryor geliyor onunda canı sklyor evde  tek ama çocuğundan dolayı icimden hic gelmiyor
(9,626 puan) tarafından
O gelmek istediğinde de bi kaç kere bahane bulmaya çalış..yani sonucta kardeşin atsan atılmaz satsan satılmaz ama bi şekilde bazı şeyleri onlemen lazım..sen oğluna biraz dikkat et dersen seni ters tepebilir..yada laf arasında lafını söyle burası yabancı yer değil ama her gittiği yerde böyle olursa zarar verirse siz mahcup olursunuz dersen belki anlar ki öyle zaten sen belki bise kırsa ses etmezsin ama başka yerde birinin televizyonunu falan kırsa mecbur almak zorunda ve bu çocuk durdurak bilmez
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Bu biraz da kardeşine bağlı sanki. Mesela bazı insanlara ters gelir bu. Çocuk benim çocuğum sanan ne diyebilir. Ya da sen anlatırsan evet haklısın dikkatli olmalıyım der. Kardeşini sen tanıyorsun. Vereceği tepkiye göre konuşma yapabilirsin
tarafından
Sesini ckarmyo ki ben kızıyorum oda kızıyor ama yine yapyor
(2,493 puan) tarafından
Demek ki etkili bir şeyler yapmıyor. Tamam o da çocuk ama nasıl yetiştirirsen öyle gider
tarafından
Evet aynen canm konuscam zaten düzgünce
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Yani uyarmayı bilmem ama bence sen kızıp azarlamalısın yapma artk falan diye ablanda anlar belKi tavrını bi çeki düzen verir ben şahsen böyle yapsa hem kardeşimin ağzına ederim hemde çocuğunu uyarım sonuçta benim yeğenim yani
tarafından
Çok kızdım ama iste sorun nasıl eğitim verildiğinde çocuğa
0 oy
tarafından
Aynısından bı tane de bende var kaynimin oğlu annesi bıraktı gitti onuda anlamaya çalışıyorum ama kızımı çok kotu etkiliyor Rabbim yardimcimiz olsun
tarafından
Aminnn valla gerçekten
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Asla izin verme konuş açık açık kardeşinle yazık çocuğunun psikolojisini etkilemesine izin verme 
tarafından
Evet konuscam konu acldgi zaman
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Ben olsam gitmem tatile birlikte.
tarafından
Böyle olursa gitmycem zaten
0 oy
(2,873 puan) tarafından
Bence gitme de artık o öyle alışmış yani laf etsen bi faydası yok bahane bulacaksın size gelmek istediğinde 1 2 derken o da anlar gelmez 
tarafından
İşte çocuğuna düzgün terbiye vermesi lazm bence
0 oy
(48,620 puan) tarafından
mesafe koy canim illa merak oluyo gecen kizim arkadasimin evinde dusakabini acip bakmak istedi ayip dedim. onune gecilmez ne o oyle kim ne derse desin bu kadar simartilmaz cocuk
tarafından
Aşırı derece rahat alsms çocuk aşırı yani
0 oy
(276 puan) tarafından
Bacim cocuk bu seninki genpz birbucuk yasinda bebekler r dönem dönem böyle yaramaz demiyimde aktif merakli hircin olabiliyorlar. Ben kardesinin oğluna hicbisey demedigine inanmiyorum napsin sen yabanci degilsin belki o nedenle bisey demiyor. Bacin sonucta yigenin hoşgörülü ol hic çocuğun olmasa anlarim seninde var sonucta
tarafından
Kuzum tabi haklsn ama esyaya cok zarar veryor o yüzden evi dagtsn sorun yok ama gelip esyaya zarar verrken yazk günah alana kadar kocamzn cani ckyo borc icinde ondan dyofum
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Kardeşin de olsa yedi kat yabancı da olsa açık açık söylemelisin. Eşyana zarar verse kardeşin zararı karşılayacak mı? Ya da çocuğuna verdiği zarardan bahsetmiyorum bile. Ona kazandırdığı kötü huyları sen bir ömür düzeltemeyeceksin. Birlikte gitmeyi düşünüyorsan tatile yaşayacağın şey sadece pişmanlık olacaktır emin ol. Ben benzer hatayı geçen hafta yaptım bir daha tövbe ettim sen kendini kızını düşünüyorsan kardeşin de olsa bencillik yapmalısın
tarafından
Kesinlike katlyorum sana karşılayamaz tabi kızım ın bozulan huyu onu hicbisey telafi etmez tabiki
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Bizim evimizin bazi kuralları var deyip kuralları cocuga say ve kurallara uyulmazsa sonuccunda neler olabileceğini soyle. Genelde hep bu yöntem uygulanır.
tarafından
Aynen onuda diyorum qma dinlemdi:)))
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Cocuk bu cocuk seninkide o yasa gelince yapacaktir eminim uslu cocuk mu var ya Allah askina 
tarafından
E yok tabi ama benim anlatmak istedgm cok baska iyice oku istersen
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Direk söyleyeceksin başkası kırlmasın diye hep kendimizi kırdık  
tarafından
Aynen valla
(5,311 puan) tarafından
Zaten direk söylesende kıralacak gbi durmuyor anlatıklarından
0 oy
tarafından
Alıngan biri değilse uyara bilirsin cnm bende hiç sevmem öyle mesajla benim kızım evde istediğini oynarız yaparız ama başka yere gitigimizide hicbiryere dokunmaz sürekli gözüm üstünde olur çok sıkmadan baskı yapamadan egitmesi lazım bebisi sen kardesisinin birşey demesin ama başka yere gitse arkasindan laf yaparlar 
tarafından
Aynen yaparlar tabi
0 oy
tarafından
Mobilyacı dükkanı gibi evlerde huzur olmaz bırak dağıtsın 3.5 yaşında daha ne anlayacak kuzum bence böyle bişey için kardeşini kırma 

İlgili bir soru bulunamadı

379,052 soru

11,346,147 cevap

34,812 kullanıcı

...