0 oy
303 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ilk bebeğim sezeryan oldum. Doğumdan çıktım anaamm bide ne göreyim hayatımda hiç göbeğim olmamıştı kalçası baseni olan bi kadınm ama göbek sıkıntısı hiç yaşamamıştımm. Şimdi bi baktım yürürken sarkan ve sallanan çatlak dolu bir göbüşüm var. 16 gün oldu ameliyat olalı. Napsam gider düzelir bu göbek Allah aşkına yardımmm kendimi çok tuhaf istiyorum aynalara küsmeme ramak kaldı. Ne zaman korse giymeye baslamalıyım sıkıntı olur mu 

14 Cevaplar

0 oy
(734 puan) tarafından
Şimdiden giy ben terliyorum diye çok gitmedim kalıyor valla sonra
tarafından
İçin hep yara şimdi senin bişey olur diyorlar. Olmaz dmi giysem
tarafından
40 kin çıksın canım en azından ben iki ay oldu korse bile degil sardım göbeğimi dikislerimi agritti
tarafından
40 çıkmadan korse giyilmez rahim toparlandigi için ve dikisler için
(734 puan) tarafından
Ben giydim sen bilirsin
-Reklam-
0 oy
(1,990 puan) tarafından
11 ay opdu doğum yapalı göbeğim gitmedi çok üzülüyorum
tarafından
Ya bende bendeee bebeğim için değer elbet te kurban olurum ona ama bu durum beni çok uzuyor kendimi çok kötü hissediyorum: (
(1,990 puan) tarafından
Valla bende kötü hissediyorum özgüvenim bitti hicbirsey yakıştıramıyorum kendime
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Artık giyebirsin korseni daha fazla geciktirme ne kadar çok terlersen o kadar çabuk gider 
tarafından
İçin yara giyme diyip korkutuyorlar doğru mu
(3,832 puan) tarafından
Bende sezaryen oldum 1 hafta sonra giydim üstelik doğumdan 2 gün sonra patlamisti benim dikisim korse daha sıkı tuttuğu için daha az acı çekiyorsun sadece korsenin içine temiz bez veya tampon dikisin tam üstüne koy ıslandikca degiştir
tarafından
Tamam canım hemen giymeye başlıyorum o zman. Hangi korseyi önerirsin çıtçıtlı olanlar iyi mi sence
(3,832 puan) tarafından
Gayet iyi hem git gide daraltirsin da ama rahat edemem dersen lohusalar için özel olarak üretilen korseler onlardan da kullanabilirsin ben bi tane de ondan almayı düşünüyorum bu defa
0 oy
tarafından

Bende göbeğin alası var ben öldürem kendimi o zaman

tarafından
Öldürme kızzz niye öldüresin
0 oy
tarafından
Bacim sezeryanda gobegini ne kadar hizli sarsan yani korse taksan o kadr iyi cünku göbek kalio daha gitmio canını sıkacan o korseyi giycen 
tarafından
O zmn hemen sarmaya baslayayım
tarafından
Kesinlikle
0 oy
(817 puan) tarafından
7 ay oldu canım ayaktayken göbeğim yok ama eğilince hafif var yumuşak sarkık bir deri gibi spora gitmeden geçmicek galiba aşırı takıntı yapıyorum 
tarafından
Ayyy inşallah gider canm
0 oy
(601 puan) tarafından
Korse giyebilirsin ben 1 hafta oldu sezaryan olalı ameliyattan bir gün önce doktoruma sordum sezaryenden hemen sonra korse takabilirmiyim diye ona göre hastane çantama koyayım dedim daha iyi bile olur tak dedi 

Birde seninki 16 gün olmuş sorun olmaz geç bile kalmissin
0 oy
(63 puan) tarafından
Korse tak canim gorumcem karni aciyo rahat edemiyo diye takmadi suan hamile gibi gobekle yaşiyo. Benim sezeryandan sonra karnima cok bastirdilar o yuzden karnim yok ama bakalim bu 2. Sezeryanda kalicakmi 
0 oy
(3,832 puan) tarafından

Bak bahsettigim bu hem sürekli bebeğini tasiyacaksin belini de tutuyor

image

0 oy
(3,551 puan) tarafından
2 senede falan ancak eski haline geliyor.. Korkma ben de doğumdan cıkar cıkmaz yazma bağlıyorum sert bir şekilde yoksa yürüyemiyorum.. 
0 oy
tarafından
Canım korse tak belki ödemelerin vardır

Belki yenı doğum yapmışsın o psikolojiyle sana öyle geliyordur kilo bu verilir önemli olan sağlığın huzurun yerinde olsun 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Ben 10 günlükken korseye basladm ve suan bisey yapma korse giymek dışında daha yeni doğum yaptın diyet filan yapma sütun kesilir ve enerjin azalır,spor zaten sakıncalı dikişlerin açılır ben bisi yapmadm 30 gün olunca baya bi gitti zaten onlar kilo filan değil ödem var ve 40 in çıkmadan gitcek o ödem canım 
0 oy
(2,469 puan) tarafından
Doğumun ertesi gün takmaya başlamıştım korseyi doktorum tavsiye etmişti fazla kalmadı benim ise yaradi
0 oy
(10,328 puan) tarafından
De dur 16 gün olmuş 6 aya kadar gider beslenmene dikkat et 18 aylık kızım düz şu an

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 67 göst.
8 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melek06 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mat10 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
10 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
26 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hlyplt (22 puan) tarafından soruldu

379,199 soru

11,351,150 cevap

34,822 kullanıcı

...