0 oy
2,255 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çok günah olduğunu duydum bakanın gözlerine ateş çekilecek derler.. eltimin kızı evlendi yenge göstereyim sana dedi ay yok istemem bakmak dedim hangi çağda kaldı bakmak günaha giremem bir kan yüzünden dedim kocanla senin aranda dedim .. kocam annesine gösterdi geldi dedi .. halbuki annem falan sakın bakma çok günah gözlerini yakarlar ahrette der... Tam günahı nedir acaba

24 Cevaplar

+4 oy
(1,292 puan) tarafından
Günahını bilemem de o kanı gösteremediği için günahına girilen onlarca kız ne olacak. Eskilerin çooooook eskilerde kalmış saçma adetleri. Esnek zara sahip kızları iffetsizlikle suçlamalarını sağlayan saçma adetler 
(219 puan) tarafından
+++++++++++++
(3,551 puan) tarafından
Artılarım bitmiş canım. ++
(14,033 puan) tarafından
Benim akrabam in öyleymiş doktora gitti rapor aldı ve kocasından boşandı yıllar sonra tekrar evlendi gayet mutlu şuan
(1,292 puan) tarafından
Allah mutluluğunu daim etsin. Çok sıkıntı yaşamıştır
(14,033 puan) tarafından
Amin inşallah. Çok zor zamanlar yaşadı gerçekten insanlar ne umutlarla evleniyor
-Reklam-
+1 oy
(147 puan) tarafından
Ben bilmiyorum bende merak ettim burda durayım post yukarı çıksın bilen biri yazar 
+1 oy
(3,832 puan) tarafından
Günah olduğunu bilmiyordum benimkine de bakmak istediler eşimin annesi kız kardeşi teyzeleri yengeleri falan hepsi göster diye toplanıp gelmişlerdi eşim de hepsini evden kovdu kovarkende benim seyimin hesabı size düşmedi dedi  
tarafından
Adama bak helal olsun ya anasını sulalece gelmişler bir kan için :-D
(3,832 puan) tarafından
Evet ya tamam elinde kanlı çarşaf var kendini biliyorsun ama insan yinede kötü hissediyo yani iki damla kanla namuslu veya namussuz ilan ediliyorsun halbuki namussuz olan kendileri böyle düşündükleri için
(171 puan) tarafından
Onlara dustu yaa ne edepsizlik  esin cok iyi yapmis
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Ben günah olduğunu bilmiyodum bakmam tabiki de 
tarafından
Bazen dini bilgiler paylaşılıyor paylasan arkadaşlardan gören varsa belki aydinlatabilir bizi şimdi eltimin kızının görümceside evlenecek belki oda bak falan der cok gunahmis bakma sakın derim bende
0 oy
(1,120 puan) tarafından
İlk defa duydum da o kanın ortalıkta ne işi var hangi şehirde 
tarafından
Balıkesirde ilçesindeyiz ilçede olsa soyumuz sopumuz yörük köylu insanlarız .. ortalık değilde eskiden kaynanaya gösterilirmis yenge kaynanaya gösterir bahşiş alırmış ... Ama artık kan isteyen çok nadir ... Bende yeni evli sayılırım daha bir yıl olmadı ne göstermek isterim ne bakmak isterim karı koca arasında kalmalı derim herşeyin .. benden isteyen olmadı sadece annesi sormuş eşime o kadar
(1,120 puan) tarafından
Çook çokkk ayıp bizde aranmaz bile aranan ayıplar eşiyle kendi arasında olan bir şey bana garip geldi açıkcası
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla günah sevap bilmem de çok saçma ya kız sana ne diye göstereyim dedi anlamıyorum adam gitmiş anasına göstermiş bir saçmalık kızın yengesine göstermek istemesi ayrı saçmalık oldu olacak balkon direğine assalardı karı koca 
(2,323 puan) tarafından
:D sjsjsjjs yorumun sonuna çok güldüm ya ☺️☺️
tarafından
Eskiden öyle adet varmış bende sakın gösterme kimseye sizin ozeliniz dedim ..
(4,089 puan) tarafından
Eskide kalmamış onlarda demek ki canm hala devam ediyor yeğenin senden küçüktür muhtemelen ama değişen bişe olmamış
tarafından
13 yaş küçük benden .. konusu açıldı bugün dün evlendi bende eşyaların bazılarını götürmeye diye gittim oda benim gibi içi dışı bir gostereyimmi dedi yok gösterme dedim .. belki arkadaslarindan istendiyse canım köyde kızlar erken evleniyor 17_18 dedi mi evleniyorlar bir ben 30 da evlendim ilçede yaşıyorum :-D
(4,089 puan) tarafından
Tabi yaşında önemi var çok küçük yaştalar onlarda ne denirse onu yapacak akıldalar henüz o zaman
0 oy
(1,772 puan) tarafından
İlk defa duydum 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Günahını bilmem de çok ayıp çok cahilce birşey. Hala bakıp soranlar varsa Allah akıl fikir versin. 
tarafından
Az kalmıştır diye tahmin ediyorum .. benim kaynanam istemedi sadece eşime sormus
0 oy
tarafından

Gerdek gecesi ve bu geyece ait kullanılan bütün eşyalar karı -kocanın mahremidir.Çarşaflarına bakmak veya başkalarına teşhir etmek hem ayıp ve hemde çağ dışı bir harekettir. Bu Davranışın İslamda yeri yoktur.
Gerdek gecesinin sabahı gelinin kanlı çarşafı veya kanlı bezi alınıp bakılır. Böylece onun kız olduğu anlaşılmış olmaktadır. Anadolunun bazı yerlerinde yaygın olan bu adet, son derece çir­kin ve ayıp bir harekettir. Müslümanlar bunu asla yapmamalı ve şimdiye kadar yapmışlarsa bundan sonra terk etmelidirler.
Bir de gelin ile damadı, karı-koca oldular mı diye dinlemek, takip etmek adeti vardır ki bu da öbüründen aşağı kalmayan son derece iğrenç bir harekettir. Müslümanlar böyle şeylerden uzak olmalıdırlar. 

Boyle yaziyor kuzu.

tarafından
Doğru demiş yazan kişi şekerim .. anaum iyiki eski zamanda yaşamadım ...
0 oy
tarafından
Göstermeninde bakmanında mantığınıda anlamıyorum günah olduğunu ilk defa duydum 
tarafından
Bende mantıklı bulmuyorum gunahinida tam bilmediğimden merak ettim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Günahı yok gskiba yani hiç duymadım canim ama saçma bakmam da baktirmadim da yikattim carsafi kullandim tekrar saklama geregide duymadim
tarafından
Bende iki kişinin ozelinin başkasınin bilmesine gerek olmadığını düşünenlerdenim bu adetler eskide kaldı artık
0 oy
tarafından
Günah mı bilmiyorum, fakat çok cahilce bir durum kim bu adeti çıkarmış hangi kafa ile çıkarmış bilmiyorum. Karı koca arasında olan bir durum başkaları neden merak eder anlamıyorum
tarafından
İlk nasıl çıktı acaba çirkef kaynananin biri mi ön ayak oldu ki :-D hiç o tarihten haberimiz yok sonra çirkef bir gelin sayesinde mi azaldı bu adetler
tarafından
Kesinnn çirkef birinin ön ayak olduğu belli :) ee zamanla insanlar akılandı okudu araştırdı bilinçlenince azaldı. Ama malesef hâlâ bu adeti sürdürenler var bu yüzden kaç kızın hayatını karartılar
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Günahını bilmem ama eşinin annesine göstermesi nedir yaa hangi çağda yaşıyoruz eşiyle kendi arasında olmalı böyle şeyler çok cahilce 
tarafından
Çok korkuyordu laf arasında çıktı sana gostereyimmi yenge deyince yok çok günah hatta kimseye gösterme dedim ... Senin özelin kimsenin bilmesine gerek yok
(2,244 puan) tarafından
Eşin bildikten sonra kimseye gerek yok bende daha 1 yıllık evliyim ağızlarına bile almadı kayınvalidem
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ne günahı kız tövbe estağfurullah batıl inançtır o saçmalık. Dinimizde böyle sapkınlıklara yer yokkı 
tarafından
Annem dedi bakarsan gözlerine ateşten mil çekerler sakın biri gostereyim derse bakma dedi
(1,298 puan) tarafından
Ben ilk defa duydum doğruluğu yoktur canım annende cahil buyuklerınden duymuştur
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İş yerimde bı kız ewlenmisti .. gerdek gecesi damadın abisi kızın teyzesi o çarşafı bekleyip ailelere müjde vermişler.

Yetmemiş geldi kızın annesi dükkanda anlattı. Halada kız sakliyormis.kendi çocuklarına gostercekmis
tarafından
Yok artık miras mi bu toruna kadar :-D bunlar dahada abartmış abiye ne oluyor :-D:-D:-D
(9,247 puan) tarafından
Valla mardinlilerdi bana çok garip gelmisti
(3,551 puan) tarafından
Ya aman yanlış anlaşılmasın da. Banda bir arkadaşım demişti ki. Kürtler in bazı bölgelerinde o çarşaf dışarı asılırmış. Tövne bende onun yalancısıyım ama varsa kürt arkadaşlsr bizee doğru bilgi verirse sevinirim valla.
(9,247 puan) tarafından
Bende duymuştum bunu
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım nerde oturuyorsun hala kaldı mı böyle şeyler 
tarafından
Balıkesir'in ilçesindeyiz canım soyumuz köylere dayanıyor
(1,207 puan) tarafından
Aman Allah'ım bende Balıkesirliyim bu yasima kadar orda hiç duymamistim
0 oy
tarafından
Hic bilgim yok gunah oldugu hakkinda ama tabiki o esler arasindadir
tarafından
Bende öyle diyorum ... Herkesin kanı farklı olur kimi az gelir kimi hiç gelmez kimide çarşafları batırır ..
tarafından
Aynen bence büyük terbiyesizlik yani ayy kadinlari resmen asagilamak bu tabiki kadinlar namusuna sahip cikmak zorunda evlendigi kisiye kendini saklamak zorunda ama bundan millete ne yani
tarafından
Haklısın canım ..
0 oy
tarafından
Benim de eşimin babaannesi istedi 12 sene önce esimben biliyorum size gerek yok dedi
tarafından
Babaanne mi :-D kaynana dururken babaanne sen bari yapma böyle çılgınlıklar
tarafından
He ona noluyorsa deli mi ne sjsjsjj kaynanamın ağzı var dili yok kız
tarafından
Kadın nasıl çektiyse kaynanadan sindirmis kadını herhalde :-)
tarafından
Zaten ayrıydılar 21 sene olmus babaannesi öldü gitti
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Günah boyutunu bilemem ama resmen igrenclik
(3,551 puan) tarafından
Kaynanam kapıda bekledi bizi. Banyoda... Bizde yok ama eşim tarafında var malesef. İlk görünce öyle tuhaf hissettim ki. İğrenç kadın. Düşündükçe daha çok nefret ediyorum.
(9,626 puan) tarafından
Bi mide bunu nasıl kaldırır ya..bizde de yok ama tabi bizim tarafta da eskilerde yapılırmış eşimin tarafında da eskilerde varmış ama kaynanam istemedi isteseydi de zaten kesinlikle göstermezdim eger bende bise varsa oglun kabul etmişse kimene der geçerdim..cok şükür ben kendimi eşimde beni bildikten sonra diğerlerine b.k yemek düşer..insan ağız tadıyla ilk gecesini bile yaşayamıyo belki ben o gece dinlenmek istiyorum veya belki kendimi kastigim için birlikte olamadım O zaman napicaklar inanmayıp kapı önüne mi koyacaklar acaba
0 oy
tarafından
Gerek kanı diye bir şey yok zaten kasılma ve zorlamaktan kanama oluyor doğum yapacağım zaman alttan muayene ettiklerinde kıp kırmızı kan aktı benden yeniden bozuldu o zaman 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 165 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 6,721 göst.
0 oy
1 cevap 65 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Imagineperest (1,448 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 218 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu