0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından

Arkadaşlar benim vir büyük kaynım var eşimin abisi tam bir üç kağıtçı eşimle hiç birbirlerine benzemiyorlar eşim hak düşünen işimde gücünde çalışan bir insan kaynım hep kendini düşünür kaynanamda kaynıma aşırı düşlün dünyada bi o var gibi ama şimdi kaynımlar sırtını döndü onlara neyse kaynım zamanında dükkan açmış batmış kaynatam lar batmaktan çıkarıp tekrar el birliği ile ona dükkan açmışlar ve bu dükkan kaynatamın üstüne kaynım hep gösterişci borcu harcı düşünmez gözü yükseklerde eşimde bi daire aldı biz nişanlıyken onu ödüyoruz aile apartmanında da evimiz var ama bize yar olmayacak belli neyse şimdi bu dükkan kaynatımın üzerine ve sürüyle borç yapmış kaynım ve sürekli bu borçlar dükkan babasının üstüne olduğu için ona birikmiş vergi işte mal almış kaynatımın e devletine girdi eşim sürüyle borç çıktı kaynatamın pek aklı almıyor bunları hep güvenmişler ona oda tam bir dolandırıcı ve yalancı memlekette vermese olan tarlalarda bile icra var aile apartmanı var ordan bize ve görümce lerime yer düşüyor ama hacizli şuanda bu borçlardan dolayı size şunu sormak istiyorum kaynatama bir şey olsa Allah gecinden versin bu borç aynı miras gibi tüm çocuklara mı kalıyor eşine mi böyle bir durumda ne yapılabilir bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim

7 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Miras reddi yapabilirsiniz,borcu da malı da reddetmiş olursunuz ama 
(228 puan) tarafından
Sağ iken yapılmıyor değil mi
(3,446 puan) tarafından
Hayır bunuda levent kırca haberinden biliyorum oğlu borçları reddetmişti, zaten miras ölümle geliyor ama olan malları ölmeden size devretse yani borcsuz icrasiz olanları onlarda sıkıntı olmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
mirasi kabul edersen borcuda kabul edicen en en iyisi red
(228 puan) tarafından
Sağ iken yapılmaz dimi
0 oy
tarafından
Red yapmanız lazım yoksa borcuda kabul edersiniz
(228 puan) tarafından
Şuan sağ
tarafından
E madem sağ adam ölmeden niye düştünüz miras derdine
(228 puan) tarafından
Miras derdi değil kaynımın düşüncesizlik yüzünde n kendi ailenin eşimin çocuğumun başı yan sın istemiyorum ileride tabi ki ilk kimin vefat eder bunu ancak Allah bilir
tarafından
Çok çok red yaparsınız size birşey olmaz
(228 puan) tarafından
Öyle yapılır artık son çare
0 oy
tarafından
ölünce reddi miras yapmanız gerek ama miras kalmis olursa onu da alamazsınız borcu da ödemezsiniz
(228 puan) tarafından
Anladım cnm
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Eğer banka kredisi ise borçlu öldüğü zaman borç kalkar ama sizde hacizli tapular var teklif edilir ya borcu öder hacizleri kaldirirsiniz yada hacizli mal satışlarından yok parasına o daireler satılır borç kapanır
(228 puan) tarafından
Şuan yapacak bişey yok yani
(1,837 puan) tarafından
Şuan yapacağınız tek şey kayınbabanızla konuşup ya borçlarla beraber dükkanı kaynına devrettireceksiniz. Yada kayniniz borcu ödeyecek.
0 oy
(119 puan) tarafından
Canım sen bu postu daha öncede açmıştın ben hatırlıyorum nenyaoicaksinzi kendi dairenizi uztunuze alicaksaniz başka çare yok
(228 puan) tarafından
Dairenin üstünde de haciz var mı bilmiyorum
(119 puan) tarafından
Esin sordursun e devletten gözükmüyor mu
0 oy
(418 puan) tarafından
Geçen günlerde aynı soruyu sormuştunuz alacağınoz cevaplar muhtemelen aynı olacaktır

İlgili sorular

+3 oy
30 cevap 1,441 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 142 göst.
19 Şubat 2022 Aile kategorisinde Prensimibekliyorum (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 217 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 360 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu

380,583 soru

11,394,968 cevap

34,912 kullanıcı

...