0 oy
181 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (916 puan) tarafından

Bebek bakım kısmında kimse yazmadı buraya yazıyorum. Lütfen kızmayın bana ben zaten çok kızıyorum. O kadar dikkat eden ben bir anda nasıl oldu bilmiyorum kanepeden düştü . 35 40 cm bir kanepe. Kafası üstüne mi düştü nasıl düştü bilmiyorum bir anda arkamı donmemle düştü gözümün önündeki çocuk . Bir dakika kadar ağladı ve sustu. Kafasında kızarıklık sis yok . Kusma göz kayması yok . İki saat oldu uyutmadim ama saat 7de kalktığı için artık uyudu . Keyfim yerinde. Göz teması var gülüyor oynuyor eliyle nesne tutuyor. Vücudunu kontrol ettim kollarında falan ayaklarında sıkıntı yok hareket ediyor. Bir sıkıntı olsa bu zamana beli olur muydu . Koydeyim araç yok hastaneye gidemiyorum. Nolur yardım edin . Başka ne yapmam lazım . Beyin kanamasi iç kanama falan olsa nasıl belli olur . Çok korkuyorum. 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım takip et birisi geçen gün demişti bebeğim normal ama dayanamadım hastaneye goturdun kafatasında kırık çıktı diye sen de hastaneye götür bence sürekli gözlem altında tut artık bebeğini yatırırken bile yere yatak kur dönmeleri sıklasacak 
(916 puan) tarafından
Bir daha gözümden ayırmam şu an götürmem mümkün olsa keske. İlk fırsatta götürecegim. Başka ne yapmam gerek evde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım niye kizilsin kim ister çocuğun dusmesini. Takip et canım uzun uyutma uyandır saat başı. Bugün dikkat et küçük bebek uyumak ister. Baktın kayma kusma oluyor 112 ara hemen 
(916 puan) tarafından
Teşekkür ederim takip ediyorum
0 oy
tarafından
Kontrol amacli bence doktora goturmelisin bayagi yuksekten dusmus geçmiş olsun
(916 puan) tarafından
İmkanım olsa o an götürürum evde takip ediyorum.
0 oy
tarafından
Bazen hiçbir şekilde belirti vermiyormuş. Ben düştüğü an götürüyorum. Burda biri yazmıştı kafasında kırık oluşmuş diye. Ondan sonra çok korktum. Düşse hemen götürüyorum korkudan. Geçmiş olsun. Sağlık ocağı filan yok mu?
(916 puan) tarafından
Yok maalesef küçük bir köy. Eşim yarın gelecek o zamana kadar ne yapabilirim bilmiyorum sadece takip ediyorum.
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Kızacak birşey yok hepimizin yaşadığı şeyler. Sen çocuk küçük olduğu için bı doktora gotur genel bı baksınlar :( 
(916 puan) tarafından
İlk fırsatta götürecegim . Şu an yapabilecek birşeyin var mı
(13,021 puan) tarafından
Sadece gözlem başka bir şey yapamazsın zaten evde şişlik kızarıklık felan varmı kontrol et
(916 puan) tarafından
Kafasını defalarca kontrol ettim bir şey yok. Sanırım kafa üstü düşmedi. Çünkü kaldırınca baktım kızarık bile yoktu
0 oy
(319 puan) tarafından
Benimde 34 günlük bebek salıncak yapıp içinde yatırmıştım kendini ite ite atmis hafif bir ağlama sesiyle uyandim bi baktım yerde korkuyla aldım kontrol ettim bisey yoktu . Ama yüksek değildi salıncak 
0 oy
(10,378 puan) tarafından
Hastaneye gidin. Geçen biri aynı şeyi yazdı çocuğu yoğun bakımda şu an. Kafatasında kırık varmış.bebek onda da kusmamış gayet iyi görünüyormuş tomografi çeksinler 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
İnşallah bişey yoktur canım. Ama bi yolunu bulup götür yine de sen. Köyden arabası olan yok mu. Böyle bir durumda illa arabası olan götürür rica etsen. Yada 112 yi arayıp durumu anlat ambulans iste yardımcı olurlar. İhmale gelmez illa kötü bişey çıkacak diye bişey yok ama götürmekde de fayda. Ona gore tahlil röntgen falan çekerler. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 305 göst.
14 Aralık 2020 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zahide_1995 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Doruk Hatice (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 357 göst.