0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından

1 aydır azaldı. ilk başta 30cc sonra 20cc şimdi 10 CC ANCA çıkıyor

Bebeğim emmiyor biberona alıştı. Göğüs ucuyla denedim 5 dakika belki emiyor. Göğüs ucum emmediği için hiç yok. Heeer tarifi denedim. En son laktamax aldım 3 gündür kullanıyorum ama ilerleme yok. Pes ediyimmi gelir mi sizce?

5 Cevaplar

0 oy
(1,352 puan) tarafından
Yoksa yok diyin :(
-Reklam-
0 oy
(265 puan) tarafından
Biberon verdiğiniz için meme reddi yaşıyorsunuz muhtemelen. Bebeğiniz memeden emmedigi için de sütünüz yeterli gelmiyor. Birinci olarak meme ucunu çıkarmak için boş enjektör yardımıyla meme ucunu cikarma yöntemini deneyebilirsin internette videoları mevcut. İkinci olarak silikon göğüs ucu kullanabilirsin. Üçüncü olarak bebeğini biberondan vazgeçirmen gerekiyor bu zor bir süreç. Durumunuz elveriyorsa bir emzirme danismanindan ya da sosyal medyada emzirme danışmanligi yapan ebelerden destek isteyebilirsiniz. 
(1,352 puan) tarafından
Eğer geri gelme ihtimali varsa deneyeceğim
(265 puan) tarafından
Tabiki var canım. Ama bebeğin memeden emmedigi sürece prolaktin hormonu daha az salgilanacaktir bu da zamanla zaten çok az olan sütünu tamamen keser. Yapacağın ilk iki şey sütünü arttırmak için süt yapan besinleri tüketmek bunların detayına internetten bak, en onemlisi bol bol su içmek, promalt denilen malt iceceginden tüketebilirsin. Bu sayede süt uretimin artacaktır. İkincisi bebeğini biberondan vazgecirmek. Süt üretimini arttirmayi basarirsan bebeğini mümkün olduğunca emzirmelisin. Bunun mümkün olmadığı durumlarda kaşık biberon, enjektör ve kaşık kullanabilirsin. Ama normal biberon kesinlikle kullanma
(1,352 puan) tarafından
Silikon göğüs ucu ile emzirmem faydalı olur mu
(265 puan) tarafından
İlk önce kendi göğüs ucunu çıkarmak için uğraş. Ama hiçbir şekilde göğüs ucun cikmaz ise silikon göğüs ucuna basvurabilirsin. Bu süreçte yardım almanız en doğrusu olacak.
0 oy
(265 puan) tarafından

Bu örnekteki yöntemi enjektör pompa yöntemi deneyebilirsin

image

(1,352 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Humana still tee içebilirsiniz benimde sütüm azdı onla cogalttim çok şükür bi dene istersen günde en az 5 kere iç ve üstündeki yazan ölçekten 1 ölçek fazla koy 2 güne etkisini görürsün insallah 
tarafından
Ben günde en az 5 bardak içiyordum etkisini gördüm
tarafından
Bide bi akrabam motilium diye bi ilaç kullanmış onunda sütü çok azdı bunla çoğaltmiş
(1,352 puan) tarafından
Denemekten zarar gelmez. Çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım insallah işe yarar :)
(1,352 puan) tarafından
Dualarınızı esirgemeyin:)
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hergün 2 saatte bir sağ
(1,352 puan) tarafından
Anca 4 5 saat aralıklarla sağdığım zaman 10 CC anca geliyor. 2 saatte bir sağdığımda hiç gelmiyor. Yine de sağmalı mıyım
(7,768 puan) tarafından
Kuzu sn aaat aralığını uzun tuttuğun için azalmış dene denemekten kaybın olmaz
(1,352 puan) tarafından
Deneyim bakalım inşallah işe yarar. Teşekkürler :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
17 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneysen10 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 274 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Liza35. (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 177 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Sonsuzlugum.33 (16 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...