0 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızım 13 aylık 15.2 yaşında kesmeyi düşünüyorum ama kızım memede uyuyan bir bebek malesef çok çok nadirdir kendi kendine uyumusluhu nasıl yapacağım sütten nasıl keseceğim bilmiyorum süreç nasıl olur sizce uykusu düzene girer mi çok arar mı memeyi beslenmek için dehil sakinleşmek için kullanıyor beni bunu biliyoum tecrübeli olanlar yazabilir mi

5 Cevaplar

+1 oy
(7,187 puan) tarafından
Bence sabırlı ol iki yaşına kadar emsin hakki çocuğun ..  Ek olarak duygusal açlık midesinde ki açlıktan daha önemli annesine , göğsüne , sıcaklığa , sığındığı yere doysun elleme ...
(51 puan) tarafından
İki yaşına kadar vereceğim nasip olursa zaten süreci merak ediyorum sadece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnm oğlumu 24 aylıkken kestim çok şükür tam zamanında yapışık ikizler gibi gezerdk çok bı yemeği yoktu sürekli meme ucuna sürdüm acı biber salçasını dilinin ucunu değdirdi acı diye ağlayark kaçardı 1 hafta iyi zorladi bni sonra alıştı meme istediği zmn su verirdim şimdi çok şükür 25 aylık suyunu içer uyur her yemeği de yer 

Senin daha çok küçük ama kesmekten başka çözüm yok zor olck ama alişack gündüz unuttur gecede su ver uykuya nsl dalıyor blmiyorm sallıyorm ağlaya ağlaya yatardı sonra alışr emin ol
0 oy
(202 puan) tarafından
Oglum da 18 aylik olmak uzere. Bn de simdiden dusunuyorum nasil olucak diye kafamda deli sorular. Ayni sekilde memede uyuyo emzik gb kullanio sikildiginda cani yandiginda vs hep memede sakinlesiyo. Ben bisey surerek uzaklastirmayi dusunmuyorum acikcasi belki daha kolay oluyodur ama sanki dogdugundan beri ihtiyac duydugu sigindigi mutlu hissettigi seyi ona kotu gostermek isyemiyorum. Oyuzden 22 aylikken baslayip bu surece 2 ayda yavas yavas azaltma planlari yapiyorum. 2 yasina geldgnde muhtemelen iki kelimeyle de olsa daha net anlasabiliyo olucaz. Oyuzden artik tamamen kesicegim zaman da artik buyudugunu ihtiyaci olmadigini vs inatla kabullendirmeye calisicam. Bu 2 ay icinde gunduz uykusunda en azindan kendi uyumasi icin zorlamayi dusunuyorum onu. Yanina yatip yada kucgma yatrip hafif sallayarak vs. Bakicz tabi basarabilicek miyim oglumun duygularini zedelemeden yoksa husranla mi sonuclanicak gorucez :) 
(7,187 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın canım bu yorumu burda on sefer yazdım ben ama maalesef herkes kolaya kaçıyor . Tabi herkesin kendi tercihi ben üzülüyorum sadece
0 oy
(966 puan) tarafından
Canm bende 4 gündür kestim şimdi yemek yemeye de başladı. Normalde memede durur uyur yani bildiğin ordan ayrılmaz. Şuan 16 aylık ben mecbur kestim. Ucuna siyah bant yapıştırdım aciyo uf dedim ellemesi . İlk gece sabaha kadar su içti kalkıp kalkıp ikinci gece daha az kalktı . Üçüncü gece bikac kes kalktı gündüzleri de sabah düzenli şekilde kahvaltı veriyorum. Oglende yemek veriyorum aralarda meyve. Kraker yoğurt felan veriyorum akşamda yemek yiyo bu şekilde alıştı . Dışarda oynatiyorum felan iyi ama hırçın biraz sinirli kiziyo bana sürekli . Ama artık meme demiyo . Mam diyo . Böyle böyle alışcak. Gece uyutmak içinde yatağına koyuyorum başında bekliyoeum ninni açıp . Yada yanıma yatiriyorum ninni açık şekilde uyuyo . İlk gece yarım saat felan sürdü . Sonra tabi daha azaldı aradaa ayakta sallıyorum otel yani 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sütten kesmede önemli olan travma yaratmadan kesmek..cbki aylarca onu rahatlatan biseyi birden cok kötü biseymis gibi gösterirsen cocukta trawma yaratabilirsin..bunun icin bn instagramda cocukruhu pedagogu takip ediyorum..onun emzirme sonlandrma eğitimleri oluyo hatta 31 agustosta var..arastirabilirsin belki isine yarar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 54 göst.
15 saat önce Aile kategorisinde Mother.00 (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 138 göst.
23 saat önce Diğer kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 39 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Demir2020 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 84 göst.