0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde (308 puan) tarafından
Kızlar şimdi internetden baktım ama tam net bişey bulamadım

Çok ayrıntıya girmeden sorayım

Şimdi ben her akşam normal abdest veya gusul abdesti alarak yatıyorum elimden geldiğince ama bu abdest alınırken okunan dua var ya onu bir türlü ezberleyemiyorum aklımda tutamıyorum

Normal bildiğim surelerden okuyorum bu aralar aklıma takıldı şimdi ben okuyorum okumasına içimden iyi niyetle ama banyoda sure okumam sıkıntı yaratırım günah olur mu

Okumadan da alabilirsin diyenler olacaktır şöyle ben abdest alırken çok düşünüyorum kendi kendime aklım geçmişe geleceğe diyeceklerim aklım sohbet ediyor resmen oyüzden tamamen abdeste odaklanmak adına duayı ezberleyemediğim için sure okuyorum

Sizce sıkıntı olurmu 

10 Cevaplar

0 oy
(1,399 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Banyoya girerken okunacak dua var yani daha banyonun dışındayken abdest alırken de el ayak yüz yıkarken edilen dualar var Türkçe olarak okuyorum ben alışkanlık oldu onları söylerken direk ahireti düşündürüyor başka şeyler düşünmek zaten vesvese oluyor onlardan da Allah'a sığınmak gerek 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herhangi bir dua okunmuyor ki canm
(308 puan) tarafından
Dua okuma elbette farz değil ama alırken okunan dualar var
Ben dediğim gibi beynim çok fazla başka yerlere gidiyor abdeste odaklanmak istediğim için sure okuyorum
Sorum kısaca banyoda sure okumak sıkıntı yaratırmı günahmı
tarafından
Okuyabilirsiniz ama temiz yerlerde okumak daha makbule. Okursanız günah islemezsiniz
0 oy
tarafından
Dua okunmuyor ki kuzum
(308 puan) tarafından
Ya abdest duası var ama okumak farz değil peygamber efendimiz de hani dua okuyun vs dememiş zaten ama okunmasında da Bi sakınca yokmuş ama benim sorum kafamın için den binbir türlü düşünce geçtiği için odaklanamadışım için odaklanmak adına sure okuyorum bildiğin fatiha subhaneke vs vs bunları banyoda okumak sıkıntı yaratırım günah mı sorum bu
0 oy
tarafından
Bir kağıda yaz canım aynanın oraya yapıştırsan olmaz mı abdest duasını sure okunmaz diye biliyorum bende 
(308 puan) tarafından
Ay teşşekğr ederim anlayan çıktı 1 2 tane öyle yapayım olmaza ben hep sure okuyordum aklıma takıldı bugün iyikide takılmış
tarafından
Benim eltim kızına öğretmek için mesela tuvaletin kapısına girerken çıkarken okunacak duaları yazıp asmıştı canım okuya okuya ezberlersin sende :)
0 oy
(10,547 puan) tarafından
Cnm banyoda iken ayet okunmaz dua et mesela ayet okuma 
(308 puan) tarafından
İşte aradığım yorum herkes abdest alırken dua okunmuyor yazmış teşekkür ederim
(10,547 puan) tarafından
Dua aayri ayet ayrı.cnm
0 oy
(827 puan) tarafından
Gusul alirken dua okunmaz diye biliyorum normal abdest alirkende amentü  duasi okunur yaz bi kagida al yanina alirken okursun
(308 puan) tarafından
Teşşekğr ederim :)
0 oy
(65 puan) tarafından

Amentü bir sure değil, imanın esaslarına inanmayı ifade eden bir duadır. Abdest alırken Amentü duası okunabilir. Ayrıca abdest alırken abdest duaları da okunabilir.. Gusül abdesti alınırken de içinden Amentü okunabilir. Umarım işinize yarar 

(308 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben işte sure okuyordum hiçde aklıma gelmedi bu alışkanlığından yeni yaptım yani sure okumayı..
İyi kide sormuştum amentü okuyayım bunda sonra
(65 puan) tarafından
Bnde nasıl oldu bilmiyorum istemsiz amentü okurken buluyorum kendimi abdest alırken alışmışım rica ederim Allah kabul etsin namazlarında bnm için de dua edin sagliklica dogurayim tez vakitte bebeğimi 39+1
0 oy
tarafından
Abdest alirken amentu okunur onu mu diyorsun canim, istersen ac internetten 5 10 dkda ezberlersin ne guzel cocukken hep ezberlerdik, buyuyunce neden ezberlenmesin ki mutlu olursun kafan rahat eder
0 oy
(7,203 puan) tarafından
Canım ciplakken ayet okunmaz ayıp edep . Tuvalette de olmaz . Sen kağıda yaz yapıştır biz çocukken öyle ezberlemiştik annem banyoya girerken çıkarken okuncak duaları olsun eve girerken çıkarken olsun hep üzerine yapistirmisti çok rahat ezberleniyor . Ezberlemesen bile okursun o şekilde de aklını meşgul edersin
0 oy
(47 puan) tarafından
Ben önce niyet ediyorum sonra her elimi burnumu yüzümü yıkadığım da çok şükür diyorum veya elhamdülillah diyorum banyodan çıktıktan sonra abdestli olduğum istediğim duayı bol bol okuyorum :) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Acemianne35 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 244 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
1 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,099 puan) tarafından soruldu

380,708 soru

11,398,648 cevap

34,923 kullanıcı

...