0 oy
299 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından

Selam kizlarrrr  bu ay elektrik zammi olmuş eve 454 lira geldi. İş yerine 153 bin lira. Uykum kaçti :) Bir ulkede en temel ihtiyacin bukadar pahali olmasini aklim almiyor. Tabiki bedava olmasin, vergiyide verelimde ev ya ev 454 lira ne. Hele isyerine ne demeli. Ya bu ulke icin calisip vergi oduyoruz ne bileyim kac kisiye istihdam sagliyoruz 153 bin şaka gibi. Kabaca hesapla sirf faturasi maaşı nakliyesi hammaddesi derken fabrika  milyondan asagi kazansa demekki karnimizi doyuramicaz. Yazik gunah enayi gibi hissediyorum kendimi :( 

11 Cevaplar

0 oy
(937 puan) tarafından
Bana en fazla 85 gelir :) klima falan mı var evde ne var ki 
(1,363 puan) tarafından
Klima evet gozumuzle beraber onuda açiyoruz yatana kadar ama inverter oldugundan cok cekmiyor yani oyleydi. Camasir bulasik mak.hic durmuyo utü ona keza... ya iyide yine çok
(937 puan) tarafından
Klima varsa normal gibi .çünkü geçenlerde açmışlardı bu konuda kliması olanlar 700 den filan bahsettiler
(1,363 puan) tarafından
Geçen ayda hic kapatmadik  sadece bayramda 3 gun yoktuk evde ozaman 250 lir gelmisti. Yine ayni duzen yine ayni kullanim bukadar çok olmasina uzuldum
-Reklam-
0 oy
tarafından
153 bin derken su ev alırken yarışı olan parami ☺️
(1,363 puan) tarafından
Maalesef evet. Tl olarak 153 bin. Guzel bir araba parasi, bir evin yari parasi....
tarafından
Ne  isletiyonuz bacım öyle
(1,363 puan) tarafından
Geri donusum tesisimiz var
0 oy
(171 puan) tarafından
Valla banada 200 lira geldi
(1,363 puan) tarafından
Bu ay gelenden sonra 200e sevinecek hale geldim :) ama yazik gunah ya. Temel ihtiyacimiz bu lüks degilki
0 oy
tarafından

Banada çok geldi bu 2 aydır yaa üstelik evde bile değildim 

tarafından
Bende evimde değildim adam akıllı 79 gelmiş sadece buzdolabı çalıştı
(1,363 puan) tarafından
Inceleme firsatim olmadi faturayi ama bu ay calisan kardesime de 200 gelmis. Sadece aksmdan aksama 3 saat anca tv falan aciktir ondada
tarafından
Valla iyi kitliyolar bize yaa
(1,363 puan) tarafından
Evett. Hani hepsi kullanim ve yerinde alinan vergi olsa eyvallah hadi kullandim oderim dersinde incelemedim henuz ama baksam yarisindan fazlasi vergidir.
(3,551 puan) tarafından
Canım elektiriğe yenile iyi zam geldi.. Artık iyice tasarruf etme zamanı geldi.. Sjsjsj birileri bir zaman biz yokken buzdolabı yoktu diyordu ama şimdi varda kullanamaycaz gibi ;))) güldüğüme bakmayın cidden hayat çok pahalıqştı
0 oy
(215 puan) tarafından
Buradaki amaç neydi. Milyon dolarınız olmasaydı geçinemiycekmiydiniz acaba. Biz asgari ücretle geçinenlerin vay haline. Hiç elektrik kullanmayalım.. 
(1,363 puan) tarafından
Milyon dolarimiz yok. Demek istiyorum ki bir isletmeci olarak devletten tesvik yok, indirim yok. Okadar vergi veriyoruz istihdam sagliyoruz en azindan temel ihtiyac olarak indirim olsa.  Bir isyerini cekip cevirmek icin hani ne kazancanda  kar etcen. Bu cekip cevirme ayaktta durabilirme imkani 300 500 binle olmayacak demekki milyon kazancan ki anca batmadan sag salim cikalim.
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm ona göre harcamış indir. Bana bir yıldır. 200/ 250 bazen 300 e çık fatura geliyor. Evimde klima filnada yok. Ama ongore kurutma makinası var. Lüks hayatın varsa ona göre giderlerin oluyor. İşyeri içinde gayet normal. Ona göre de eminim kazancın vardır.
(1,363 puan) tarafından
Gecen aydan farkli olan bir kullanimim olmadi onun icin cok sasirdim. Camasirlar yine ayni duzende bulasiklar ayni, ütü degistirmedim ayni ütüm. 3-5 artinca neysede bir anda 2 katin fazlasi olunca bi afalladim. Ama anladim ki zam gelmis :)
(671 puan) tarafından
Henüz benim fatura gelmedi. Bugün yarın gelir bende artisa bı bakarım :)))
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ben yaz tatili dolayısıyla ailemde kaliyorm. Her ay 200e yakin geliyomus. Gecen ay gelmemis bu ay 2 faturayi birden kesmisler. 600 lira gelmis. Faturayı abim ödüyor. Kalpten gidiyodu az kalsin:)))  yarısını gönderdim ona. Eşim ailende kaliyorz o kdr hepsini öde dedi. Ben yarisini gonderdm. Annem ona bile kizdi. Neden parayi veriyorsun diye 
(1,363 puan) tarafından
:) kalpten gidilmeyecek  gibimi. Biz yine gunduz 2 kisi aksam esim gelir  3 kisi oluruz. Ekstra harcama falanda olmadi. Gunduz klima acik ama inverter cok az cekiyor gecen ayda tum gun acikti 250 civari gelmisti.
(1,274 puan) tarafından
Cok para gercekten bunlar. Para kolay kazanılmıyor ama kolay gidiyor sonumuz hayrolsun
0 oy
(5,220 puan) tarafından

153 mü bin :O.          

(5,220 puan) tarafından
362tlde bize gelmiş şimdi baktım üstelik 15günlük pff
(1,363 puan) tarafından
Ahaa seninkide 15 gun icin cok :) zamlanmis belli gecen ay bana 250 geldi hazirandan beri klimayi kapatmiyoruz, esyalar yeni hepsi a+ hep 250 civari gelen sey bu ay masallah asmis kendini :)
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Bize de ilk defa 98 geldi en fazla 80lerde gelmişti
(1,363 puan) tarafından
Para lazim ulkeye ya iyi yardimda bulunmusuz
(7,208 puan) tarafından
Canım klima çok yakıyor bizde de gece gündüz pervane çalışıyor. Zamlarda eksik olmayınca hal böyle oluyor
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım elektriğe yeni zam geldi. Evinde klima vs de varsa gelir o kadar fatura.. TV falan çok yakmaz. Ancak fırın ütü gibi aletler cok yakıyor. 
(1,363 puan) tarafından
Klima var ama hazirandan beri kapatmiyoruz. Gecen ay 250 civari geldi sadece 3 gun kapaliydi bayrmda yoktuk evde o. Onun disinda sabah kalktigimiz gibi actik cunku evim gunes cayir cayir yaniyo gecen ay etkilemeyen klima bu ay etkilermi. Ama bellii herkeste bariz bir artis söz konusu. Allah yardimcimiz olsun
0 oy
(4,217 puan) tarafından
70 gelen fatura 130 gelmıs harcamaya dikkat ederim ki evde pek kalmadk cok zam gelmıs demekkı. Beyaz esyam hepsi tasarruflu, klima fln yok 
(1,363 puan) tarafından
Yeni nesil esyalar eevet en az a+ oluyo ki ben sanmiyorum kullanimdan oldugunu sadece  para lazimmis bndrmisler faturalara. Klima ayni klima ve inverter a++ ampul gibi cekiyo elektrigi, camasir bulasik ayni makina. Hani degisen esya yok, eve gelen giden yok, fatura 10 kisilik aile faturasi ama :)
(4,217 puan) tarafından
Evet cok yuksek geliyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 56 göst.
9 Aralık 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 585 göst.
7 Aralık 2022 Aile kategorisinde Masum anne (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Mucizeannesi (1,043 puan) tarafından soruldu