0 oy
281 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (174 puan) tarafından
Eşimin çok sevdiği bir yemek var tırşik o taraflı olanlar bilirler yani bizdeki guvec gibi bişeymiş ama daha önce yapanlar anlatıversin hele inceliklerinii:D

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende batmanliyim annem çok sever ve yazın en meşhur tırşık yemeği annem kahvaltı da bilr yapar yer cnm
tarafından
Ben de batmanlıyım :) tırşıkı çok severiz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ağrılıyım tırşık dediğin türlü oluyor Türkçesi 
(4,538 puan) tarafından
Ağrının neresinden
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Tırşk kürtçesi canm zaten güveç denilio patlıcn biber domats at tencereye al sana güveç:) 
0 oy
(327 puan) tarafından
Yaaa valla çok güzel bir yaz yemeğidir ben genelde şöyle yapıyorum patlıcan, biber,kabak İnce ince doğruyorum yağda kavuruyorum bunlar biraz ölüyor sonra üstüne soyup doğradıgim domatesleri ilave ediyorum en son da tuz toz kırmızı biber ekleyip kısık ateşte pişiriyorum☺️
(11,217 puan) tarafından
Nerelisin. Orjinalinde kabak yok canim :)
(327 puan) tarafından
Adıyaman evet yok ama ben kabak çok sevdiğimden ekliyorum inan ki çok güzel oluyor tâbi seviyorsanız
(11,217 puan) tarafından
Ben bayilirim kabaga. Koysamda sorun dgl. Ama orijinali kabaksz. Yoksa ben kabakli omlet bile yaparim :)
(327 puan) tarafından
Aman orjinali neymiş bu da çakması ama lezzetli valla;)))
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Elazığ lıyım ben soğanı yemeklik küp küp doğrayıp kavuruyorum sonra biberi de atıp birlikte biraz daha kavuruyorum sonra salçayı ekleyip küp küp dogradigim patlıcanları koyuyorum en son domatesleri ekleyip 1 su bardağı su tuz koyuyorum tamamdır :) bildiğin türlü 
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Diyarbakir Silvanlıyım:) evet sizdeki güveç yada türlü yemeğidir.  Bizde de tırşık:) bütün tavuk parcaliyoruz biz en alta onu üstüne patlıcan üstüne biber üstüne soğan domates maydanoz sarımsak tuzunu baharatını biraz yag ve su ekleyip ocağa koyuyoruz kısık da güzelce pişiyor 
(2,189 puan) tarafından
Komsuymusuz :) nefesinde oturuyon canım
(1,454 puan) tarafından
Canım ben istanbuldayim 99 dan beri yaaa. Sen orda yaşiyosun galiba ne güzel
(2,189 puan) tarafından
Eşimin görevi gereği istanbuldan silvana geldik canim
0 oy
tarafından

Diyarbakırlıyım Annemin tırşikine bayılıyorum bide enişteminn:D

0 oy
(453 puan) tarafından
Hemen soylim cnm bu arada adiyamnliyim önce soğan ve bibereimi dograip kızartıyorum ardından patlıcanı doğrayıp üstüne atıp bı iki defa karıştırıyorum oda hafif kızarıyor ardından domatesimi doğrayıp usutne atiyorum tuz bahrt vs koyuyorum on dakikda pişmiş oluyor kaynnm gil hepsini üst üste dograip öyle pisiryor öyle geç pisiyo benm yaptığım şekilde daha lezzetli oluyor
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Ben karslıyım   :) anneme sordum türlü gibi birşey dedi  :) 
0 oy
tarafından
Bu bildiğimiz güveç yahu ")) ben en alta kuyruk yağı koyarım biraz da sıvı yağ üstüne küçücük küçücük et doğrarım üstüne soğan ustune patlıcan bir tane patates bir tane de kabak doğrarım küp küp en üste de sarımsak ve domates birde salçalı au yapar üstüne dökerim ağzını sıkıca kapatırım kısık ateşte 2 2.5 saat pişiririm misler gibi olur daha du  yaptım yedik bebim adam çok sever ")
0 oy
(10,153 puan) tarafından
Gelini var olur mu :) bir soğanı yemeklik doğra etini önden haşla soğan ve eti kavur yeşil biber ekle varsa kırmızı biber ekle 1 kaşık da biber salçası 2 diş sarımsak doğra bir iki çevir kokusu çıksın patlıcanları doğra ekle küp küp domates doğra üstüne koy yarım çay bardağı da su kapat kapağını pişsin 
0 oy
tarafından
ben diyarbakirliyim orda doğdum büyüdüm 1 yıldır izmirdeyim (evlendim) çok severim tırşık hep de yapariz vazgeçilmez bi yaz yemeği öğlen çok daha güzel ya. yaparım ben sürekli. 
0 oy
tarafından
Tirsik ne ya bende dogulym hiç duymadm☺️

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 888 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde Azizeak (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 337 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 372 göst.
28 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu
+2 oy
54 cevap 1,914 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

377,164 soru

11,287,427 cevap

34,692 kullanıcı

...