0 oy
342 göst.
Aile kategorisinde (5,362 puan) tarafından
Kızlar benim oglum sürekli aglayan bir cocuk herkes canı sıkılıgı için aglıyor diyolar babası zaten tüm gün işte akşam da yorgun oluyo ilgilenemiyo cocukla hiç bende evin işi yemek falan derken cok ilgilenemiyorum elimden geldigi kadar artık. Ama oyun bile oynayamıyoruz oyuncagı yere düşsün 10 dk kesintisiz aglıyor ben kucagıma alayım susturayım derken sacımı başımı yoluyor cok huysuz ve cok kıskanc. Dısarı cıkarıorum cocukalrdan biri oyuncagını ellesin motorunu ellesin hemen aglamaya başlıyor yanıma geliyo şikayet ediyor kendince sonra da gidip cocuklara vuruyor paylaşmayı bilmiyor cok kıskanc. Gecen komsunun kızı geldi aynı yaştalar ikisi de 2 yaşında kızın saclarını yoldu yüzünü çizdi hep oyuncaklarına dokunuyor diye. Ben ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim 2 yaş sendromu degil zaten bildim bileli huysuz ve cok aglayan bir cocuk.

Herkes diyor ki yalnızlıktan böyle oluyor Bi kuzeni falan yok zaten çevremizde yakın. Kardeşi de yok herkes diyor ki Bi kardeşi olsa paylaşmayı ögrenir oyun oynarlar bu kadar fazla aglamaz daha sakin bir cocuk olur diyolar dogru mu sizce. Normalde 4 5 sene cocuk istemiyordum ama sırf oglum için acaba diye düşünmeye başladım tabi şu da var ikinci cocuk da onun gibi inatcı olursa nasıl başa cıkarım. Kardeşi olunca degişir mi bir cocuk sizde bu nasıl oldu kardeş gelince olumlu mu olumsuz yönde mi degişti cocuklarınız 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ne diyim iki bebekle uğraşacak olan sensin ama ben olsam yapmam tüm ilgimi ona veririm 
(5,362 puan) tarafından
Zaten tüm ilgim onun üstünde Bi de annenasi dedeler babaanne amcalar halası hepsi bunla ilgileniyor ilk torun oldugu için herkes cok düşkün bende aşırı ilgiden kaynaklı olduğunu düşünüyorum
tarafından
Tüm ilgiyi ona versin sonra ilerde kardeş olup ilgi bölününce ne olacak
tarafından
Kardeş falan yapılır mı o çocuğa kardeşini döver sürekli peşinde olacan zarar vermesin diye aklı erene kadar bekle kendi isteyecek öyle yap 5 yaşında falan şimdilik onla ilgilen
-Reklam-
0 oy
(395 puan) tarafından
Bence kardeşle alakası yok bunun ilgi fazla vermiş olabilirsin her istediğimi alabilirim diye düşünüyor olabilir ona sen yardımcı olabilirsin bi kardeşi olmadan da atıyorum kepçe aldı mutfaktan hayır bu benim senin değil vs alıştırman lazım alışır zamanla ağlaması sorun değil 
(5,362 puan) tarafından
Bu öyle konusup laf geçirebilecek bir cocuk degil belki abartıyor diyeceksin ama gercekten böyle hiç kimmseyii dinlemiyor aşırı aşırı inatçı. Ben yok desem kıyameti koparır sonra susar ve gelir yine alır onu ordan
(395 puan) tarafından
İşte olay aslında senin hayır dediğin an almaması daha sonra gidip alsın sen alma diyince almasın
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bi çocukla ilgilenemiyomuşsun ki snn sorunun ilgilenememek o da ilgisizlikten böyle olmuş ikinci çocuk olunca hiç ilgilenemeyeceksn yazık günah o çocuğa
(5,362 puan) tarafından
Kimi cok ilgiden diyor kimi ilgisizlikten diye düşünüyor. Benim ilgilenememe sebebim sürekli aglıyor olması yanına gidip oyun oynayayım diyorum ufacık birseyde başlıyor aglamaya parka götürüyorum Bi bahane bulup yine aglıyor yani ilgilensen Bi türlü ilgilenmezsen Bi türlü. Cocuk aglamasın canı sıkılmasın eğlensin ögrensin diye oyun oynanır bu cocuk oyun oynayınca daha beter oluyo ne yapacağımı şaşırdım ben yoksa ilgisiz, bıraktığımdan degil
(7,768 puan) tarafından
Bi pedagogla konuş ve çocuk düzelmeden asla ikinciyi yapma iyice mahvolur çocuk sen millete bakma kardeşi olur olmaz oynayamayacaklar ancak şöyle 1-1,5 yıl sonra oynarlar o vr 1 yılda o çocuk iyice psikolojik olarak çöker
0 oy
(1,715 puan) tarafından
Biraz daha bekle derim canım milletin agzına bakaraktan cocuk yapılmaz bakmaya geldi mi bi Allahın kulu gelmiyo sonunda da piskolojik olarak çok yıpranırsın sinirini çocuklardan alırsın biraz bekle
(5,362 puan) tarafından
Yok canım millet dedi diye degil hani kafamda sorguluyorum biraz haklılık payı var mı diye çünkü başa cıkamıyorum artık
(1,715 puan) tarafından
Yine de sen bilirsin canım ama bu anlaktıklarına göre ikinciyi yapsan cook zorlanırsın gibi geldi
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla canım benim oğlum 12 gündür 2 yaşına girmiş kızım da 1 aylık oldu oğlum evet önceden de çok yaramzdi ama şuan daha çok ağlayan bir çocuk oldu sürekli ağlıyor bütün gün noldu annem diye geziyoruz ne babası ne ben ne istediğini anlamıyoruz sadece ağlıyor çünkü ve ben 1 aydır artık çok yoruldum yine de karar senin 
0 oy
(607 puan) tarafından
Huysuz bir bebek ve kardeş. Kesinlikle çok zor . İşi gücü bırak ve çocuğuna adapte ol bence sen diyenlere kulak asma sen bakacaksın. İkinci olduğunda daha kıskanç olacak ve küçükle ilgilenmekte kolay değil onunla ilgilenirken ilki helak oluyor hep bir arada derede geçiyor durumlar .
0 oy
(165 puan) tarafından
Aynı durumu yaşıyoruz kızım herşeye ağlar kimsenin elinden su dahi içmez kim dokunsa yanına yaklaşsa dahi vurur yorumları bekleyim bende öyle düşünüyorum çünkü artık eşimle bebek düşünmeye başladık 
0 oy
(3,150 puan) tarafından

Bence yalnızlıktan değil istediği kadar çok ilgiyi alamadığı için böyle bırak evin işi kalsın sen oğluna oyna öp kokla sarıl ona ayır bir gününü akşamda makarna yiyverin canım nolacak sanki bir gün süpürge açılmazsa pislikta boğulmazsınız ama çocuklar ilgisizlikten boğulur koy işini gücü ikinci çocuk olsa ne olacak hepten çocuklara vakit kalmayacak diyeceksin e eşinde çok çalışıyormuş sen bence işlerini oğlunun önüne koyma çünkü çocuklar sevgi ilgi ile büyür yanlış anlama beni benimde kızım var ve evimiz bazen günlerce dağınık kalıyor ama kızım çok mutlu çünkü yerlerde yuvarlanıyoruz oyunlar oynuyoruz dans ediyoruz yeri geliyo dolardan da söylüyoruz yemeği naiom çocuğum dan daha önemli değil ki hiçbir şey :)

0 oy
(12,840 puan) tarafından
Tek çocukla ilgilenmek yerine kendini eve temizliğe yemek işini vermişsin ikinci çocuk olunca ne yapicaksın ilgi mutlaka istiyorlar bırak ev yemek olduğu kadar olsun 
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Ev işi ve bir çocukla zor ilgileniyorken ikinci çocuk bana hiç mantıklı gelmedi 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Benim oğlumda  öyleydi kardeş yaptik tüm hırsını kardeşten alıyor şimdi sakin yapma tüm işini gücünü bırak çocukla ilgilen bacım iki çocukla ilgilenmek daha zor ve o kardeş geleceğini anlamayacağı için hamilelik sürecinde seni çok zorlar
0 oy
(598 puan) tarafından
Ya çok ilgiden yada çok ilgisizlikten canım otur bi düşün dengede tut sevilecek yerde sev sevilmicek yerde sevme gerçi bu devrin bütün çocukları böyle olmuş evde sürekli oldukları için insan içine çıkar güzel bi şekilde konuş faydalı şeyler izlet
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ailede tek torun mu canım eğer öyleyse aman ağlamasın diye herkes istediğini yapmış o da ağlayarak birşeyleri elde edeceğini öğrenmiş bir pedegoga götür bu çocuğun sakinleşmeden 2. Yi yapma daha fazla yazık edersin 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim oglun zaten ilgisizlikten dolayı böyle olmuş ikinci olsa hiç ilgilenemezsin,bu sefer iyice hırçınlaşır 
0 oy
(7,549 puan) tarafından
Daha bir çocukla ilgilenmiyorsan bence ikinciyi de yapıp onlara haksızlık etme. Burada çoğu anne işinden, yemeğinden, kendinden, eşinden feragat edip çocuklarıyla ilgileniyorlar. Senin bu düşünceni doğru bulmuyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 128 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde kdnkz (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 335 göst.
6 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,206,081 cevap

34,507 kullanıcı

...