0 oy
381 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,826 puan) tarafından
Babam 87 yaşında oturdukları ev büyük bir bahçeye sahip düşünün bahçede bile maskesini çıkarmaz iki doz aşı yaptırmıştı o derece tedbirli geçen hafta babama araba çarptı ve çarpan kişi pozitif olduğunu bildiği halde dışarda dolaşmış o adam yüzünden şu an babamın durumu çok ağır niye insanların vebaline günahına giriyorlar ki 

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ya kıyamam hem çarpmış hem korona etmis adamı yuh ya bu nasıl bir vebaldir
(2,826 puan) tarafından
Beni arayıp bilgi verdiklerinden beri çok kötüyüm bu nasıl vicdan bu nasıl merhamettir :(
tarafından
Öğrenciyken grip olduğumda okula gitmezdim kimseyi hasta etmemek için. İnsanların düşüncesizligi beni şoka sokuyor
(2,826 puan) tarafından
Bende aynı bir hafta rapor alırdım sırf iyileşip gitmek için insanlık nereye geldi bilmiyorum
tarafından
Allah şifa versin inşallah bir an önce iyileşir ya. Bu gelişme olursa haber ver olur mu
(2,826 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol haber veririm
-Reklam-
+1 oy
(4,698 puan) tarafından
Şikayetçi oldunuz mu adamdan 
(2,826 puan) tarafından
Ben annemlere uzağım canım abimler şikayetçi olacak birde üstüne annemlere özür dilemeye gelmiş pişkin pişkin
(4,698 puan) tarafından
Gelmesi normal gelip özür dilememesi anormal olurdu ama koronalı halde geldiyse Allah vermesin cinnet geçirirdim herhalde
(2,826 puan) tarafından
Koronali halde gelmiş zaten diyorum ya bu nasıl bir vicdan pozitif olduğunu bildiği halde nasıl insanların günahına giriyor aklim almıyor gerçekten
(4,698 puan) tarafından
Ay insanları sınıyor resmen adi pislik
(2,826 puan) tarafından
Allah bilir kaç kişiye daha bulastirdi Allah babamın ahını çıkarsın :(
+1 oy
(877 puan) tarafından
Allah şifa versin. Böyle düşüncesiz insanlar yüzünden zaten korona illeti bitmiyor. Allah yanına bırakmasin inşallah. 
(2,826 puan) tarafından
Amin inşallah canım aynen çok doğru diyorsun
0 oy
tarafından
Çünkü insanlarımız cahil. Korkmuyorlar kul hakkından. Benim annem neredeyse 10 gündür grip ne eve birini alıyoruz ne de biz bir yere gidiyoruz grip olduğundan %100 eminiz ciğer röntgeni dahi çekildi ama kimsenin hakkına girmek istemiyoruz. Biz mi inceyiz yoksa insanlar mı düşüncesiz hiç bilmiyorum.
(2,826 puan) tarafından
Gerçekten de korkmuyorlar kul hakkından keşke herkes sizin gibi olsa
0 oy
tarafından
Allahından bulsun günahı boynuna dolansın yok ya gerçekten merhamet yok 
(2,826 puan) tarafından
İnşallah gerçekten öyle canım yanıyor ki babam olmasını da geçtim o kadar dikkat ediyordu ki tek basinayken bile maskesini çıkarmazdi :(
tarafından
Allah şifa versin sizlere bağışlasın
0 oy
(775 puan) tarafından
Babanıza çok geçmiş olsun araba çarptığı için mi durumu ağır yoksa korona mı bulaştı 
(2,826 puan) tarafından
Sağol canım arabayla çarpan kişi pozitif ve özür dilemeye geldiği zaman da çarptığı zaman da pozitif mis babama bulaştı
(775 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun tekrardan ama aşının korumadığını bir kez daha anlamış olduk Acil şifalar
(2,826 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Kesinlikle sikayet edin bu adam öldürmeye tesebbus sayılmalı
(2,826 puan) tarafından
Abimler şikayetçi olacak zaten gerçekten çok canım yanıyor evde bile ruh gibiyim üzüntüden :(
0 oy
(780 puan) tarafından
Geçmiş olsun inşallah iyi olur baban Allah şifa versin inşallah işte böyle sorumsuzlar  olduğu sürece bu hastalık bitmez 
(2,826 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağolun aynen böyle sorumluluk alınmadığı sürece ilerler hastalık
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım aynen niye böyle bı vebale girerler bende anlam veremiyorum şikayetçi olun 
(2,826 puan) tarafından
Çok sağol canım abimler şikayetçi olacak zaten bende anlamıyorum vicdan yok demekki
(1,539 puan) tarafından
Aynen vicdan yokmuş zaten olsa dışarı cikmazdi
(2,826 puan) tarafından
Aynen canım :(
(1,539 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun tekrar canım biran önce iyilesir inşallah baban
(2,826 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah
0 oy
(859 puan) tarafından
Ne umursamaz insanlar var ben dün test yaptırdım çocuğa acil alacaklarım var ama mecburen test sonucunu bekliyorum. Allah öyle insanların yüzünü güldürmesin ne diyim. 
(2,826 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım yanıyor ki babam olmasını geçtim çok dikkat ediyordu tek başınayken bile maskesini çıkarmazdı böyle sorumsuz vicdan yoksunu biri yüzünden şimdi ağır durumu :(
0 oy
tarafından
Ayy çok üzüldüm ya hem korona hem arabayla çarpmış işte vebali naısl verecek acaba öbür tarafta 
(2,826 puan) tarafından
Bilmiyorum canım o Halle gezmeyi biliyorsa vebalini düşünmüş demekki :(
0 oy
(594 puan) tarafından
Benim geri.zekali örümcekte aynı kafa. Daha gecen hafta kendinde yoktu ama iki kızında korona vardı ve tatile Türkiyeye gitmişlerdi çıkarmış çocukları o halde gezdirmis bide pişkin pişkin diyoki tatile gitmişim evde mi oturcaktim tam. Be.yinsiz 
(2,826 puan) tarafından
Allah ım yarabbim hep böyle insanlar yüzünden insanların canı yanıyor kul hakkı yemek ne kadar güzel geliyor millete
(594 puan) tarafından
Aynen öyle valla olan bizim gibi düşünen insanlara oluyo işte ne dicez bise desen kendini haklı görüyo şaka gibi zeka seviyesi yerlerde olunca tabi
(2,826 puan) tarafından
Aynen canım haklısın
0 oy
(850 puan) tarafından
Denetim ve yaptırım yeterli olmayınca, bir de düşünme kabiliyeti olmayınca böyle oluyor işte. 
(2,826 puan) tarafından
Haklısın canım olan tedbirli insanlara oluyor
0 oy
(621 puan) tarafından
Rabbim şifa versin tez  zamanda iyileşsin inşallah 
(2,826 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok sağol
0 oy
(504 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canm cok üzüldüm buna günah ya yazık valla
(2,826 puan) tarafından
Çok sağol canım keşke onlarda düşünse böyle belki vicdan azabı cekerlerdi