0 oy
3,242 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Köy salçası kızlar kilerde serindeydi 4 gün önce biseyi yoktu daha 5 kilsou da kurtlanmış :( sebebini bilen var mi

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tuzsuz muydu salça genlede tuzu olmaynca yada eksik olumca kurtlanıyolar bide kapağı tam kapanmaynca benmde salçm öyle kurtlnmştı tuzsuz olduğu için mş 
(1,108 puan) tarafından
Evet tuzsuzdu salçam bu sebepten kurtlandigini bilmiyordum teşekür ederim öğrenmiş oldum
tarafından
Tuzsuz sa tuz koy içine cnm öyle bozulmuyolar şimdiki salça ı tuzladm şimdi sıcak yerde bile kalsa hiçbişey olmamış tazecik bidahakini tuxla cnm yoksa 2 günde boxuluyorkar kapsğı açıldktn sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sebebi kurt:D geçmiş olsun canım.
(1,108 puan) tarafından
Evet ama niye :) salça kurtlanmasi iğrenç bişey
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Ilkez duydum canım salacnin kurtlandigini
(1,108 puan) tarafından
Beyaz beyaz bir sürüler :( benimde ilk kez başıma geldi
(1,056 puan) tarafından
Analdim canım arkadaşların dediği gibi tuzsuz olduğu için kurtlanmış olabilir ya da tuzu az olduğu için geçmiş olsun canım
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Sıcaktan yada tuzsuz olduğu için canım 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bozulmasın diye tuz koyulur canım genelde tuzsuz muydu? Kurtlandığını ilk defa duydum hani küf olsa neyse de
tarafından
Hayr cnm kurtlanıyolar bnmde başıma çok geldi küçük bi kavanoxda almştm o kurtlanöşto bitanede 5 kiloluk aldm oda küflenmşti hepsi tuzsuz olduğu içinmiş
(1,862 puan) tarafından
Evet bozulmasın diye tuz koyulur
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Ayy yazzzık:(
0 oy
tarafından
Tuzu yoksa kurtlanir ve sulu kaldıysa canim
0 oy
(644 puan) tarafından
Rutubetli bir yerfe kaldiysada tusuz kaldiysada kurtlanabir.
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Tuzsuz Salça kurtlanır canım ziyan olmuş yazık 
0 oy
(494 puan) tarafından
Tuzssuz oldugu icin kurtlanmis olabilir yada hava almistir tuzu tam uzerine de yag dokdunmu sikica kapattinmi 2 sene kalsa hic bisy olmuyor gecen sene bu vakitler yapmistim bi 5lik bidon kalfi daha mis gibi
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Tuzsuz ise hemn kurtlanir canım benm bide havalar çok sıcak malum kapakta atmış olabilir 
0 oy
(504 puan) tarafından
Tuzu azsa kurtlanır canm  salca yaparken biz hep evde yaparız antepliyiz içine tuz koyarız bide kullanacağımız kaplara koyunca üzerine zeytinyağı koy canm hava ile temasını kes iyice kapağını kapat serin yere koy canm pul biber de tuz ister aslında tüm bakliyatlar bulgur pirinç  vs herşey tuz ister kurtlanmamasi için 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Tuzlayıp yağlamak gerekiyordu canım tuzsuz bozulur 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 269 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
+1 oy
9 cevap 237 göst.
0 oy
12 cevap 286 göst.
8 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simaygule (39 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,504 cevap

34,779 kullanıcı

...