0 oy
948 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Kızlar benim kayinpederim bir kaç gün önce vefat etti eşim tek erkek çocuk üç tanede ablası var biz İstanbul'da annesigil Malatya da yaşıyordu şimdi kayinpederim öldükten sonra büyük olasılıkla kayınvalidem bizimle yaşayacak erkek evladı diye...

Şimdi size iki sorum var birincisi kayinvalideyle yaşamak ne kadar zor Allah var kayınvalidem iyi birisidir bir kötülüğünü görmedim ama sürekli beraber yaşamak beni korkutuyor çünkü insan yeri geliyor kendi annesiyle anlaşamıyor ikinci sorum ise buz şimdi Malatya dayız cenaze dolayisiyla bir kaç güne kadar kayınvalidemi de alıp İstanbul'a gideceğiz kayinpederimin kirkini falan İstanbul'da çıkarırlar iki gorumcemde bize yakın yerde oturuyor ama büyük ihtimalle kırk çıkarma işlemi benim evimde yaparlar yani bana sormadan kafalarına göre yapacaklar bundan eminim sizde böyle birşey olursa nasıl tepki vermeliyim okuyan ve cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim vaktinizi çaldım kusura bakmayın ...

37 Cevaplar

+2 oy
(1,986 puan) tarafından
Bence 40 i çıkmasını bana sormasina gerek yok  benim evde kalıyorsa eşimin babası tabiki yapılacak 

İlla beraber kalinacaksa kaynan iyi biriyse olur gider 

Zorlukları rahat giyinemezsin evin içinde bazı şeylerde değişiklikler illaki olur
(405 puan) tarafından
Rahat giyinme konusunda kaynanam bnm annem gibi o konuda sıkıntım yok tabiki ama kendisi aşırı rahat bir insan
-Reklam-
+2 oy
(7,684 puan) tarafından
Tepki verecek bir şey yok sonuçta vefat etmiş birinin kırkı çıkacak 1 günlük olay. Aynı evde yaşama için bir sey diyemicem ne kadar iyi de olsalar insanin bi düzeni oluyor zor olabilir 
+2 oy
(850 puan) tarafından
Eşiniz kaya kovuğundan çıkmadı sonuçta, 40 ı sizin evinizden çıksa ne olur ki? Kayınvalideniz iyiymiş sorun yaşamazsınız bence. 
(405 puan) tarafından
Tabiki sorun olmaz ama kafalarına göre her seyi yapmasından rahatsız oluyorum ben daha önce de oldu çünkü öyle şeyler
+1 oy
(119 puan) tarafından
Bende Malatyalıyım cenaze işleri erkek evinde olur bizde kaynanayla oturmaya gelince en iyi bile kötü oluyo biz malatyalıların çenesi düşüktür anlaşacağından ümidim yok yinede hayırlısı olsun başınız sağolsun
(1,664 puan) tarafından
Dürüst cevap .. tebrik ederim
(119 puan) tarafından
Doğruya doğru söylemek lazım boşuna avutmaya gerek yok diye düşünüyorum
+1 oy
(1,862 puan) tarafından
Sen bu düşüncelerle geçim sağlayamazsın 
(405 puan) tarafından
Ben gayet geçimli bir insanım benim yerimde Jim olsa aynı düşüncelere kapılır emin olun illa bir laf söylemek için laf söylemeyin başınıza gelmediği anlamamaniz normal
(85 puan) tarafından
Bence  başına gelmeden bilemeyiz sen aklısın bacım ne kadar olursa olsun vallah kimse kusura bakmasın benimde annem tek başına oturuyor hiçbirşey olöadı bunkaynanalar ne tuaf tek yaşasan ölecekmisin vallh bin iyide olsa ben istemem kimse kusura bakmasın ben bile ilerde öyle olsam allah korusun elinimle asla otuurmam okadar tek yaşayan var bnm annem hala tek ne olcak benm eşimde tek erkek ama asla oturmam kusıra bakmasın bana yakın zaten oturuyor  gider elirim ama aynı evde aslaaaaa
+1 oy
(3,832 puan) tarafından
Öncelikle Allah rahmet eylesin 

Siz şimdiye kadar ayrı şehirlerde yaşamışsınız uzaktan iyidir de bakalım aynı evde öyle olacak mı bence sizin eve yakın 1 oda 1 salon bi ev tutun oraya yerleştirin  hem kadın da rahat eder yani sadece sizin için demiyorum 

Kırk çıkarmaya gelince o tarih geldiğinde sizin evde yapacağız derlerse yapmayalım demiyorum ama müsaitmi evin diye sorsaydiniz daha iyi olurdu dersin senin adına karar almayi bırakırlar en azından 
(405 puan) tarafından
Allah razı olsun dostlar sağolsun tabiki ben yapmayalim demem ama en azından kafalarına göre iş yapilmamasi lazım yani çünkü kaynanam aşırı rahat bir insan
(3,832 puan) tarafından
Allahın rahmeti evden eksik olmasın tabiki herkes yazmış çizmiş muhakkak ki hepimiz evimizde kuran okunsun isteriz ama ben emrivakiden nefret ederim bugün emrivaki yapan yarın yine yapar taviz verme dediğim gibi söyle bi daha yapmasınlar en azından
(405 puan) tarafından
Aynen işte bende emrivakiden nefret ederim en azından bana deseler gerisi asla önemli değil isterse evi alsın götürsünler
(3,832 puan) tarafından
İşte benim kafam
+1 oy
(780 puan) tarafından
Canım o kadının yerine kendini koy birde öyle düşün gelecek inan sığıntı gibi olacak öyle hisseden kendini sen iyiligini elinden bırakma kavga edeceğiz diye düşünme arkadaş gibi olmaya bak yoksa hem sana hem de ailene aynı evde kalmak zulüm olur 
(405 puan) tarafından
Ben kaynanamdan çok razıyım kavga gürültü edecek gözüyle hiçbir zaman bakmadım ama dünya halı işte sadece kaynanamın aşırı rahat davranmasindan dolayı rahatsızım ben yoksa hiç bir sorunum yok ondan yana
+1 oy
(27,352 puan) tarafından

Birbirinizin huyunu alınca hiç sorun olmaz emin ol.

Yaşayan biri olarak söylüyorum.
Herşeyi dert etme ufak birşey olsa bile 
Sabırla sevgi saygı ile hayatına devam et 
Zmaanla mükâfatını alıyorsun
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Sizde yapsınlar canım nolcak yas bu bence bunları düşünmeyin şimdi eşinizin yanında olun 40 i çıkarmada evinde kuran falan bol bol okunur bari böyle düşün 
(405 puan) tarafından
Bizde yapılması tabiki sorun değil ama bana sormadan aşırı rahat davranılması beni yok sayması kötü bir durum daha önceden tecrübe ettim çünkü
0 oy
(34 puan) tarafından
Cnm.ben bir oturuyorum ayrilmayi dusunuyorum esimle vir oturunca isler cok degisyo ayriydik hic kavga yok şimdi esim.diyoki ne halin varsa gor
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Beraber yaşamak için Allah kolaylık versin dediğin gibi kendi annenle bile anlaşamıyoruz bazen beraber yaşamak zor, inşallah sıkıntı olmaz. 40 için bişey demene gerek yok yani senin evinde yapılır bir tepki verme bunun için
(405 puan) tarafından
Benim evimde yapılsın ondan yana sıkıntım yok ama ben yokmuşum gibi davranıyor aşırı rahat bir insan ben kendi evinde misafir gibi oluyorum o yüzden bu tür düşüncelere kapıldım ben
(1,862 puan) tarafından
Canım o konuda ağırlık koyarsın zamanla, plan yaparlarken dahil ol falan mesela anlasınlar sonuçta senin evin yani
0 oy
(878 puan) tarafından
Ben bir buçuk senedir kaynanamlarlayim eşim askeri personel olunca mecbur kaldım 5 gün sonra evime gidicem kaç sene sonra eşimde yoktu bide düşün ailemde uzakta her ne kadar iyi olurlarsa olsunlar illaki birşey gözüne batıyor insanın eşimin bir lafı var az gelicen tatlı gelicen o hesap 
0 oy
tarafından
kocanla eskisi gibi rahat olamazsn herseye karışan bi tip değilse dedikoducu degilse sıkıntı olacağını pek sanmiyorum 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ya bunun iyi insanla kötü insanla ilgisi yok ki! Sürekli kalacak rahat edemeyeceksiniz tabi. İnsanın kendine bile bazen tahammülü olmuyor yalnız kalmak istiyor... Ben kayınvalidenizin yerinde olsam elim ayağım tuttukça kendime bir ev bir hane isterdim ayrı hem çocuklarım için hem kendim için. Gelen evime gelir kalan evimde kalır ben de arada giderim  diye düşünürdüm ..Herkes ayrı tabi. Kırkı çıkması da sizde olabilir tek  erkek olarak eşine düşer canım
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Benim teyzem tek başına yaşıyor 
0 oy
tarafından
Şimdi çok erken kırk çıkmasına yakın söylersin canım goruncemlerde yapalım diye. Tabi sebep sunsan daha iyi olur. Ve sizinle yaşar evet. Bence zordur çünkü ben 3 ay kayınvalidemle kaldım herşeyden fedakarlık yapıyorduk çok yorucuydu özel hayat diye bişey yok ama bunun sebebi kayinbabamdi. Kaynanamla tek yaşasak bu kadar sorun olacağını düşünmüyordum ben. Eğer iyise inşallah güzel güzel yasarsiniz. Gorumcelerinde yakınmış sık sık gelir gider 
0 oy
(546 puan) tarafından
40 cikarmayi elbette yapacak o onun babasi yani.ama kaynanayla ayni evde yasamak isterse melek olsun ben anlasamam bunu anladim.yeri geliyor kardesim bile kalinca her lafi edebildigim halde darlaniyorum.kaynanama hem laf edemem hem huyu husu farkli kendimi yer bitiririm.mumkunse ayni evde yasamayi kabul etmeyin.tek erkek diye mecbur degilsiniz.vakit gecsin kousurum demeyin bastan oyle alisirlar.ya kizlarinda da yasayacak ya kendi evinde.
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Keşke bunları düşünmek için bıraz zaman verseydin kendıne. Ortada bir vefat var ve bu eşinin babası yanı Allah korusun kendını onun yerine koy. Komşum bıle benim evımde okutmak istese buna hayır demem bıraz empati yapın ya neyin derdine düşmüşsün daha şimdiden 
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Eşinin babası ölen 40 onu okutmaya senin de hevesin rızan olmalı kafaya göre iş dediğin anne oradaysa okumanın da orada yapılması normal olan. Yaşama konusunda biraz kör biraz sağır olursanız ikiniz de sorun olmaz
0 oy
tarafından
Ayni evde degil de maddi durumunuz elveriyorsa bi binada altlı üstlü veya yanyana otursanz
(405 puan) tarafından
Öyle eşim kabul etmiyor açıkçası bnmde için elvermez ki tek bırakmaya bende çıkmazda kaldım yani

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 309 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 934 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ~Mucize ~ (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 445 göst.
12 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eymir (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 672 göst.