0 oy
3,901 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
İyi günler hanımlar. Bugün raporlu mama yazıldı kızıma 14 aylık. Fortini 1.0 multi fibre 60 adetine eczanede 130 TL ödedik. Raporlu mamalar ücretsiz olmuyor mu?

8 Cevaplar

0 oy
(131 puan) tarafından
Hayır cüzi bir miktar ödüyorsun kız kardesimde aldı oda ödedi yani
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
bizde nutricia infatrini kullanıyoruz 60 tanesine 150 lira ödüyoruz raporlu olunca bir kısmını devlet karşılıyor bir kısmını biz ödüyoruz benim oğlumda 14 aylık
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm benim bildiğim raporu çıkardıktan sonr ahic ücret ödemeden alabiliyorsun. Abim bebeğine almıştı.
tarafından
düzenlendi
Aynn benim bildiğim de öyle çok yakınımız var parasız alıyorlar post sahibi çocuk doktoruna giderse yardımcı olurlar ona
(9 puan) tarafından
Çocuk gideri dediğiniz yer neresi oluyor
tarafından
Çocuk doktoru ya neden öyle yazmışım ki kusura bakmayın :)
0 oy
tarafından
2010 yılında tamamen ücretsiz alıyorduk ha suan nasıl bir bilgim yok
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Onun 60 li fiyatı raporsuz olarak çok fazla. 700 800 hatta belki daha fazla.
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Raporu saglik ocagi yazabiliyormu? Ben kortizon kullaniyrm emziremiyorumda mama.veriyorm hep ama hic rapor cikartmk falan aklimza gelmeedi
(1,862 puan) tarafından
Herkese yazılmıyor o kilo problemi olan bebekler için doktor yazıyor
(1,253 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Süt alerjisi tanısı konmuştu oğluma doktor muaneden sonra kendi vermişti smilac mamanın bitkisel karışımıydı diye hatırlıyorum ve ücretsizdi
0 oy
(309 puan) tarafından
Merhabalar ben eczacıyım öncelikle toplumda bilinen bir yanlış var raporluyum ücret ödeyemem 

Şimdi her raporluya ücret ödenmez diye bir kural yok

Mamalrın fiyatlarına devletin ödediği miktaraa göre değişiyor verilen paraları kesinlikle biz belirlemiyoruz sistem üzerinden otomatik çıkıyor ki o yazan fiyat dışında bizim ücret almamız kesinlikle yasak

Verdiğiniz miktarda çıkabilecek miktar şuan doğum izindeyim 3 4 ay oldu çalışıyor olsam fiyat doğruluğuna bakardım ama maalesef eczanede değilim şuan ama büyük ihtimal doğrudur içiniz rahat olsun
(9 puan) tarafından
Mamayı aldığımız eczanı yüzde 20 katılım payı var bu ücret oyüzden dedi. Ben ücretsiz diye biliyordum şaşırdım öyle diyince. Kızıma bir faydası olsunda önemi yok ücretin. Bakalım işe yarayacak mı

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 125 göst.
0 oy
7 cevap 92 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Gizemmmm (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Aysenur5561 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 347 göst.

381,060 soru