+1 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (336 puan) tarafından
Merhaba öncelikle kızm dünden beri kusuyordu ve ishal olmştu sabah hemn hastneye getrdık tahlıl falan yapıldı. Sonuc rota virüsü pozitif dedı doktor sıvı kaybı olmş yatrmamız lazm dedı şuan hastanedeyız, aranızda cocugu bu virüsü kapan oldu mu nasıl atlattınız  acaba? 

12 Cevaplar

+1 oy
(12,490 puan) tarafından
Kuzeninin çocuğu olmuştu 5 gün yattı hastanede iyileşti 
(336 puan) tarafından
Gecmiş olsun inşallah, pekı 5 gun boyunca ne yaptılar hastanede bilginiz warmı
(12,490 puan) tarafından
Serum vermişler seruma ilaç katıp verilmiş çok fazla sormadım canım geçmiş olsun size de
(336 puan) tarafından
Anladım cnm  aynısını yapıyorlar şuan acaba dedım başka ilac mı verıyorlar
-Reklam-
+1 oy
(568 puan) tarafından
Dayımın oğlu neredeyse ölecekti. Zayifladı kaç ay gecti hala kilo alamadı. Çocuk hastanesinde yattı. Olduğu katta ikiz çocuklar ölmüştü. Ve iki amcaoğlundan biri ölmüştü bulaşıcı ve ölümcül olabiliyormuş. O yüzden aşı yaptırmak gerekiyormuş. Aşı yapılınca daha hafif atlatıyormuş çocuk.
(336 puan) tarafından
Bnde rotanın ölümcül oldugunu ilk defa duydum cok şaşırdım
(568 puan) tarafından
Yok canım rotaydı çok eminim dayım o hastanede çalışıyordu çocuğa dayım taşımış büyük ihtimal. Büyüklerde etki göstermiyormuş ama büyükler çocuklara bulastirabiliyorlarmis. Yengem oğluna bakiyordu taburcu olduklarinda 2 hafta izole edin kendinizi baska cocuklara bulasmamasi icin demislerdi
(568 puan) tarafından
Evet canım bebek ölümlerinin nedenleri arasında 2. Sırada şiddetli ishal var internette de yazar. O yüzden aşı önemli
(336 puan) tarafından
Yarın sabah doktor gelınce soyleyecm ne gerekıyorsa yapsınlar aşı warsa hmn yapsnlar
(7,768 puan) tarafından
Aşı yapamazlar canım aşılar hasta iken yapılmıyor bide belirli aya kdr yapılabiliyor
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Arkadaşımın oğlu 11 gün yattı. Toparladı çok şükür serumlarla ilaçlarla. Çok geçmiş olsun. Aşı yaptırdınız mı?
(336 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim sızede gecmiş olsun inşallah.. Kızıma da sürekli serum verıyorlar ama doktor falan aşısından hıc bahsetmedı burda duydum aşısı oldugunu bn şimdi soylesem aşı yaparlar mı acabaa
(2,493 puan) tarafından
Belli aylarda yapılıyor aşı. Olsaydı en azından hafif atlatirdi diye dedim
(336 puan) tarafından
Bnm kızm 14 aylık cnm inşallah yaparlar
(2,493 puan) tarafından
Zannetmiyorum canım. Zamanı geçmiş çoktan
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bizde maalesef yakalandık bu virüse ama aşımız olduğu için bir serum ve probiyotik damla ile iki gün de atlattık canım çok geçmiş olsun 
(932 puan) tarafından
Kuzum kac ayda oluyordu bu asi bizde wurulcaz
(336 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim sızede gecmiş olsun inşallah.. Hastanede yatmamşsnz en azından o guzel
(12,856 puan) tarafından
Aylin 3 ve 5 aylarda bak mutlaka yaptır canım
Denizmavisi aşı olmasak bizde kesin yatardik Allah şifa versin hemen iyileşsin minik inşallah
(336 puan) tarafından
Cok saol canm allah razı olsun inşallah.
0 oy
tarafından
Nasıl oluyor o virüs ya nasıl kapabilirmis yani 
(336 puan) tarafından
Canm bnm yıgenımde hastaydu kusuyordu ishali wardı rato nwdr bılmıyordum bıle orya gıttım kıızmla aynı yemegı aynı bardaktan su içiyorlardı kıızm sürekli onun yanındaydı buyuk ihtimalle de kıızm o şekılde kaptı
tarafından
Çok geçmiş olsun canım ya normalde de dikkat etmek gerek ya aynı tabaktan bardaktan kullanmamaya :( inşallah en kolay şekilde atlatır
(336 puan) tarafından
Bılıyorum cnm wala normalde dıkkat edıyordum ıkı üç el olunca engel olamıyorsun inşallah guzel duan için cok teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Benim yeğenim oldu çok şükür bir haftada atlattı oda yemedi içmedi sürekli kustu ama şimdi iyi idrarindan kurtlar döküldü ip gibi o şekilde attı hastaligi
(336 puan) tarafından
Kıyamam ya bnm kızmda yemıyo sürekli dw ağlıyo vala kafayı yıcek gıbıyım
(1,586 puan) tarafından
Geçer ınsallh ya bu hastalığın aşısı çok önemli hastalığı atlattiktan sonra vurdurun biraz pahalı ama çocuk için değer
(336 puan) tarafından
Sordum az önce 400 tl falanmş inan tek istegum kızım iyi olsun ne gerekıyorsa yaparız
0 oy
tarafından
2 hafta omce benm kızımda ates ıshal kusma sıkayetı ıle gıttık doktora  kan ve ıdrarı temız cıktı kaka da ıstedı doktor ama  veremedık kakasını. Bızede rotavırus olabılır auan salgın var cocuklar cok hasta hep dedı kakaya bakalm yatıracaz dedı bızde o gun veremedık ertesı gunde taa aksam 7 de yaptı kakasını 2 gun veremedık yanı üçüncü gunde  goturmedık kakayı cnku onuda saat 4 de yaptı. Bı tane antıbıyotık  bı tane vıtamn 2 de agrı kesıcı ates dusurucu  verdı dönüşümlü olarak kullandım atesı 40 dereceyı gorunce ozel hastaneye goturdum ordada bıslak beze sardılar atesı dussun dıye onlarda hıc yatıracaz felan  demedıler . Cpcugum ne sut ne mama ne ek gıda hıc bırını yemıyodu 4 gun boyunca ıctıgı sut sabahdan aksama kadr 350 ml gerısı full hep su içti.  Suyla yasadı 4 gun 1 hafta snra cok sukur duzeldı benm kızım hastaneye yatmadan. Insallah sızde en yakn zamanda ıyılesır cıkarsınız. Rabbım cocuklarımızı korusun ınsallah 
(336 puan) tarafından
Cok üzüldüm cok gecmiş olsun sızede, şükür ki atlatmşsnz.. Darısı bizm başımıza inşallah bıde cnm ishal ateş ve kusma olunca rota teşhisi koyuluyor çünkü bnm kzm günde en az 10 15 kere yapıyo kakasını tahlili vermk zor olmadı yani
tarafından
Evdeyken aynı oyleydı canm sureklı yapıyodu ama hastaneye gıttık geldık bı turlu yapmadı
tarafından
Insallah en yakn zamanda cıkarsınız hastaneden sag saglım canım
(336 puan) tarafından
Doğrudur cnm şükür atlatmşsnz
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Benim kızım olmuştu doktor bı ilacı falan yok en geç 7 8 günde atlatır dedi 40 defa hastaneye gidip geldik korkudan iyileşene kadar sadece bı zinco bide diğerini hatırlamıyorum mide bulantisini alsın diye bı ilaç vermişlerdi çok geçmiş olsun canım
(336 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim cnm sızede gecmiş olsun.. Bızede zinco verın dedı hemşireler. Serum verince toparlar dedı oymuş demkkı  tedavisi
(3,099 puan) tarafından
Aynen canım inşallah çabucak atlatır
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Rotavirus deilde adenevirus oldu hemen hemen aynı dedi doktor kuzeni gibi düşün dedi .beş gün sürdü ishal mukuslu kaka coktu çok su icirdim .ishal için toz verdi .kusma olursa hastaneye yatırcam dedi.patetes muz tarzı şeyler yedirdim bide cam şişe su aldım daha iyi
(336 puan) tarafından
Doktor sıvı kaybı cok olmş dedı yatırmamz lazım dedı inşallah bıan önce cıkarız bzde burdan hıc bir şey yemıyo içmıyo napcm bılmıyorum
(1,037 puan) tarafından
Korkma kuzum serumla besleniyor zaten inşallah bian önce çıkarsınız
(336 puan) tarafından
İnşallah bitanm Allah razı olsun inşallah
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Çok  geçmiş  olsun  canım  inşallah  çabuk  atlatır  rota virüs aşısı olduysa  hiç  telaş  yapma  2 3 güne iyileşir  bol  bol  sıvı  tukettir 
(336 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim cnm Allah razı olsun inşallah, bide cnm aşısı oldugunu soylemdıler kı eger warsa gereken neyse yaprız yetrkı kıızm ıyı olsun
(5,949 puan) tarafından
Ewet bazı  doktorlar  soylemiyor  sanırım 2 veya 4  3 veya 5 aylıkken  yapılıyor  canım  rota aşısı  sen  bol  bol  sıvı  tukettir  1 hafta  10 güne  iyileşir tekrar geçmiş olsun
(336 puan) tarafından
Cok saol canm allah razı olsun inşallah.. Yarın sabah doktor gelınce soyleyecm. su dışında hıc bir şey istemiyor ya
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ama geçmiş olsun
(336 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim cnm Allah razı olsun inşallah
0 oy
(544 puan) tarafından
Daha yeni hastaneden taburcu olduk bizde. 5 gün yattı kızım ishal ateş kusma vardi ve su dahi ağzına hiç bisey almıyordu hep serumla beslendi 4. Gün sonunda iyileşti yemek yemeye başladı ama ben sık sık emzirdigim için cabuk toparlandi. Aynı benim kaldigim odada bir tane daha bebek vardı o çok ağır geçirmiş çocuk 11 kilodan 7 kiloya düşmüştü 15 gündür yatıyordu ben taburcu oldum o halen taburcu olmamasti. Sende emziriyorsan sık sık emzir ve hastanede kalması onun için daha iyi. 
(336 puan) tarafından
Maalesef bn emzirmıyorum cnm hazır mama verıyom onu dunden berı içmıyo napcm bılmıyorum doktormda kac gun kalırsınz bellı deıl dedı toparlanana kadar burdasnz dedı
(544 puan) tarafından
Serumla besleniyo canm korkma iştahsiz olması normal bu hastalık çok kötü inşallah sizde cabuk atlatirsiniz. Bide bezini değiştirirken dikkat et hemen ellerini yıka bezi hiç bekletmeden at çocuk tekrar kapmasin.
(336 puan) tarafından
Saolasın cnm Allah razı olsun inşallah.. Dıkkat etmeye çalışıyorım umarım bıan önce kurtuluruz burdan

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 155 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde Dolunay65 (678 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy
7 cevap 112 göst.
0 oy
13 cevap 278 göst.
20 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_87 (443 puan) tarafından soruldu

379,474 soru

11,359,711 cevap

34,837 kullanıcı

...