0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (530 puan) tarafından
Turşu kurmak istiyorum ilk kez nasil yapcam ne zaman yapcam tarif edermisiniz

5 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Salatalık turşusunu kaynar su ile kuruyorum kıtır kıtır oluyor güzel oluyor valla
(4,290 puan) tarafından
Link atayım ordan yapmıştım bende kuzum
(530 puan) tarafından
Eyluldemi kurucaksin cnm
(4,290 puan) tarafından
https://youtu.be/6dkebgh6cuY hep bunu yaparım muhteşem olur
tarafından
Ay kuzu baktim yorumlar efsaneee.Eylulde mi kuruluyor ki .Ben kurcaktim yarin falan.
(4,290 puan) tarafından
Kuzum salataliklar çıktıysa yap serin güneş görmeyen yerde saklarsan hic biseu olmaz ama evde ole bi alanım yoksa Eylül ortasini bekle derim daha ben biber kurutcam hepsini bu hafta halletcem bakalim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Annem hep kurar banada verir ben bilmiyorum :D

(530 puan) tarafından
Yaa benim annem kurmaz kaynanamda az verir eşimde sevyo
0 oy
tarafından
benimkileri annem ve kaynanam yapıp gönderir sağolsunlar..genelde fasulye acur turşusu yaparlar
(530 puan) tarafından
Afyet olsn cnm bnm yapanm yok
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Zamanını tam olarak bilmiyorum, pazara turşu malzemeleri geldikten bi kaç hafta sonra fiyatlar düşüyor o zaman yapıyorum :D Kornişon, beyaz lahana, havuç, acur, karnıbahar koyuyorum.. Biraz da mor havuç koyarsan rengi çok güzel oluyor.. Biber, badem çağlası, yeşil domates, yeşil fasulye, kırmızı biber gibi şeyler koyanlar da oluyor içine..

Beş kiloluk bidona istediğim malzemeleri karışık koyup, 1 çay bardağı tuz, iki çay bardağı sirke, bolca da sarımsak doğrayıp koyuyorum.. Üstünü de suyla dolduruyorum, afiyet olsun :)
(2,360 puan) tarafından
Anamm ağzımın suyunu toparlayamadim kız yorumu okurken :-)
(1,552 puan) tarafından
Az önce biri daha post açmıştı yine turşuyla ilgili, bu iki oldu :) Nerdeyse kalkıp turşu yicem ben de ama zaten midem bi tuhaf, bi de onu yemeyeyim diye tutuyorum kendimi :)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Erken kzuum tursuya daha 9 ayn ortasi n gelsin 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
0 oy
6 cevap 83 göst.
4 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 115 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Goz agrim (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 229 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,267 cevap

34,941 kullanıcı

...