0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (209 puan) tarafından

image

Eklemem gereken başka neler var ve bu gereksiz olur dediginiz bir şey var mı?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben bunların yarısını almadım belki, hiç ihtiyaç da duymadım bazı şeyleri doğum sonrasına bırak bence ihtiyacın halinde eşin alsın hemen. Böyle çok israf olacak gibi.
(4,698 puan) tarafından
Emzik çantası gereksiz
Islak kirli çantası gereksiz
Kirli torbası gereksiz
(209 puan) tarafından
Ay evet onlar sanırım cidden gereksiz ya zaten ucuz alıyım bulunsun diye düşünmüştüm lazım olabilir diye
(4,698 puan) tarafından
Baby nest de gereksiz  ana kucağı gereksiz bebek arabanın puset yeterli
(4,698 puan) tarafından
Bebek arabanın puset ine uygun sırt destekli puset örtüsü al daha iyi
tarafından
Kiraz çekirdekli şeyler bunları da ihtiyaca göre al ve arkadaşın söylediklerine katılıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende bu listenin çoğunu almadım ihtiyaç oldukça alınması daha mantıklı 
(209 puan) tarafından
Hepsini almam çok lazım olanları alırım ihtiyacım olursa daha sonra alırım o zaman şuanlık liste dursun böyle
0 oy
tarafından

Herşeyi yazmışsın sanırım eksik yok:ermm:

(209 puan) tarafından
Galiba biraz abartmışım hatta :)
0 oy
(187 puan) tarafından

Şu videoya bir bak istersen bana bazıları mantıksız geldi ama gerçekten doğru dediklerimde olmuştu

(209 puan) tarafından
Izliyim şimdi
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Banyo termometresi gereksiz geldi bana 
(209 puan) tarafından
Isı ayarlayamam belki diye yani zaten 50 60 tl lik değilde 10 15 tl lik var öyle bisey alıyım diye düşünmüştüm
0 oy
(97 puan) tarafından
Bende ki eşyaları görsen aklın uçar hahahah hazırlıklı olmak iyi canım olmadı satarsın dolaptan falan
(209 puan) tarafından
Valla nebiliyim hani çok gözüküyor ama çoğu ucuz ufak tefek şeyler çok pahalıya kaçmadan alıyım bunları hep dedim
0 oy
(77 puan) tarafından

Ben bunların çoğunu almadım ilk hamileliğim olmasına rağmen...

Anakucağı, emzik, emzik çantası, kiraz çekirdekli patik, organizer, sepet, termometre, çamaşır yıkama torbası, ıslak kirli çantası bunlar bana gereksiz geldi açıkçası.
Benim aldımlarım hatırladığım kadarıyla;
Kıyafetler(hastane çıkışı, 0-3-6 ay arası)
Tulum, zıbın, eldiven, şapka, çorap vs. 
Müslin bezler
Kalın ve ince battaniye
Biberon (emzik almadım gerekirse alırım diye düşünüyorum)
Anne yanı yatağı (reflü yatağı almadım anne yanını alttan desteklerim diye düşündüm, tanıdığım biri öyle yaptı)
Bakım seti (şampuan, nemlendirici, yağ, tarak, fırça, tırnak makası vs.)
Pişik kremi
Bebek havlusu
Beşik, puset, arabası, yatağı set halinde aldık
Nevresim seti
Anne bebek çantası 
Küçük bi valiz... 
Şimdilik bunlar hatırladığım kadarıyla... 

(209 puan) tarafından
Ana kucağı evde benim yanımda heryerde lazım olur diye düşündüm mutfakta falan koyarım oyalanır diye ama evet diğer dedikleriniz çok gerekli değil belki çıkarırım onları
(77 puan) tarafından
Aaa evet haklısın o yönden. Bende bir düşüneyim bunu :)
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Emzirme yastığı ben sevmedim tabi tercih meselesi . Kulak çubuğu bence kullanılmamalı yeni doğana . Bol bol zıbın , ağız mendili , müslin bence en gerekli olanlar . Tabi benim görüşüm bunlar. 
(209 puan) tarafından
Evet şuan çoğu bana da gereksiz geldi tekrar bi liste hazırlarım sanırım
(1,465 puan) tarafından
Emzik almıştım vermedim mesela . Biberon alabilirsiniz ama benim kizim erken geldi mama meme birlikte gidiyoruz çok işime yaradı .birde süt sağma makinası çok lazım oldu
0 oy
(454 puan) tarafından
Kiraz çekirdekli bel için olan var kullanılmıyor ki durmuyor bebek onda  birde biberon temizleyici gereksiz canım karbonatla yıka birde bornoz takımı gereksiz bebek bornozla gezmiuor zaten havlu al iki tane yeter:)
(454 puan) tarafından
Banyo termometresi paketli duruyor benim hediye açmadım bile kolunda bak yeter hiç ugrasilmiyr:)
(454 puan) tarafından
O anne yani yataklari da içi elyaf benim bebeğim yaz bebesi nasıl terletiyor bence anlayan biri varya yünden siz yapın ablaminkini aldım ben o kendi dikmisti
(209 puan) tarafından
Teşekkür ederim tekrar gözden gecircem listeyi gereksiz şeyler var

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 72 göst.
0 oy
0 cevap 51 göst.
14 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Dozdere1 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
0 oy
1 cevap 121 göst.

379,506 soru

11,360,905 cevap

34,838 kullanıcı

...