+1 oy
758 göst.
Diğer kategorisinde (16,291 puan) tarafından
Görümce adanada oturuyor her ramazan bayramindan sonra gelir okul açılana kadar burda kalır. Burda derken mardin de yani. Kaynanamla bitisigiz annesinde kalıyor. Neyse gorumcemin kaynı bugün nisanlanacak diye gorumcemin kaynanası kayinbabasi 3 görümcesi 3 kayni ce 2 eltisi de mardine geldi. Bugün nisandan sonra kaynanam bunları yemege çağıralım demiş. Kendi kafalarına gore yemek planı yapıyorlar lahmacun yapalım demisler. Görümcem beni arıyor. Dedi bugun gelecekler ne yapalim dedi bende dedim sen bilirsin senin kaynanan gildir dedim. Dedi lahmacun yapalım. Bende dedim kıyma var mi sizde yok senden alacaz dedi. Bende vermek istemedim açıkçası hem benim akrabam değiller neden verim. Hemde bende zaten ortalama 2.5 kilo kadar kiyma var ve bu kıymayı ekim kasima kadar yettirmem gerek. Ama vermek istemiyorum demedim. Dedim bizim burdaki fırın lahmacunu guzel yapmıyor sen en iyisi tava ve pilav yap dedim. Dedim simdi lahmacunu guzel yapmaz hamuru pişirmez hem alacagi paraya yazik hem.kiymaya yazik dedim. Bu da iyi tamam sen bilirsin dedi ve ustune tavugu da benden istedi tava icin gidip 2 kilo kadar tavuk çıkardım.  Esime söyledim dedi iyi yaptin lahmacun yapmayın dedi. Bide alışmış her misafiri gelecegi zaman kek yap diyor ya. Sanki fırın işletiyorum

32 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ne kadar akıllı insanlar onlar yaaa. 
-Reklam-
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Ben verirdim ya 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aaa aaa banane evindeki malzemeye göre yapsn görende 10 kg kıyman var sanır bide tavuk ne alaka çiftliğin mi var kız beleşçi kek yap derken zeki yağ yumurta şeker pahallı akıllı bu kadın ha
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Sesli güldüm.  İnsan nasıl enayi yerine  koyulurun en büyük örneği. :)

(16,291 puan) tarafından
Kız sende yandan yandan bana enayi diyon haa  :D
(1,244 puan) tarafından
Ben demiyorum görümcen diyo. Ben seni tanımıyorum ki:)
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Az uz değil istediği kıyma elinde olmaz vs tamam kıymanın kilosu kaç para olmuş evde bile insan kıyamayarak yapıyo yeri geliyo 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Senin dolabında ne olduğundan nerden haberleri var.bende yok deyip kapatacaksin konuyu bitecek 
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Neden veriyorsunuz ki çok garip kocası alsın madem anası kardeşi vs. Eşin de alışmış sömürülmeye. Senin yerinde olsam o kıymaya börek, içli köfte, köfte vs yapar dolaba atardım ve veremem derdim. Tavuk vs de bulundurmazrım zaten her yer market yiyeceğin zaman al ye. Keki vs nedem sen yapasın ki işim var de geç hatta bahaneye bile gerek yok yapamam diyeceksin 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Tavuguda istedi diyince bı gülme geldi :D arsızmis biraz. Market mi yok gitsin alsın bı tavuk
(16,291 puan) tarafından
Malesef canim market yok köyümüzde
0 oy
tarafından
Bu ne yüzsüzlük niye senin marketinmi var yuz verqme kız görumcene
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Oldu evine cagirsaydi uyanık görümce 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 738 göst.
0 oy
14 cevap 431 göst.
0 oy
20 cevap 404 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (1,051 puan) tarafından soruldu
+2 oy
51 cevap 929 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mertbgt (15 puan) tarafından soruldu

384,737 soru

11,508,509 cevap

35,165 kullanıcı

...