0 oy
177 göst.
Aile kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Vallahi annelik babalık zor iş zor sanat... 1.5 yaş bazen laftan anlamiyor henuz bebek biliyorum ama bazi seylere sınır koymak istiyorum bardagi firlatmak gibi pencereden bisey atmak gibi... Siz bu durumlrda nasil dsvraniyorsunuz. Guzelce amlatiyorum atilmaz veya hayir diyorum sık olmamak sartiyla. Anam ne zor ismiş yahu.. :/

5 Cevaplar

+1 oy
(202 puan) tarafından
Benim cok fazla hayir im yok. Evi ona gore duzenledim oyuzden gercekten yapmamasini istedigim konularda sayili hayir kullaniyorum dikkate almasi icin. Mesela tv ye vurmasi hayirdir. O hayiri cok sert ve yuksek bi ses tonuyla soyluyorum. Cunku senin gb denedim takmadi. Bazen vazgecio bazen gecmio. Sert soyleyince basini onune egip vazgecio (o hali cok tatli oluo :)) sonra bi sure yapmio. Tabi bi kac gun sonra tekrar.1.5 yasa 1 haftasi var oglumun. Artik disarda da bu sekilde yapmya basladim parkta flan ve dinlemeye basladi. Onun disinda vurmayi huy edinmem uzereydi ona da her vurdugunda aglayarak cozum buldum :) ama butun bunlari yaparken ben de senin gb sebebini mutlaka anlatiyorum arkasindan cunku soyledigim herseyi anliyo sipa. Once yaptigi seyden vazgeciriyorum sonra sakin bi ses tonuyla boyle yaparsan soyle olur oyuzden olmaz annecim gb.. 
(1,077 puan) tarafından
Tv ye vurmak mi care bulamadik oturmadigimiz odaya aldik tv yi.yoksatvden olacaktik kesinlikle anlamiyor. Neyse rabbim saglik sihhat versin yavrularimiza
(202 puan) tarafından
Bizimkini gorsen anlamadigi zamanlarda daha emekliodu tv uvitesine tirmanip tv ye geciriodu muzik flan cikinca sevinip. Cizik icinde suan ben de yatak odasina aldim buyuk tv yi hala korkuma indiremiuorum salona. Amin hepimizinkine. Bu gunleri de gecicek. Hircinlasmadan atlatmasi onemli. Olabildigince rahat birakmak da onemli kendini sinirlarini kesfetmeli.
-Reklam-
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Benim kızımda su an bir buçuk yaşında inat dönemi galiba hayır yok birşeyden anlamaz oldu dikkatini başka yöne çekiyorum bı de daha ben merkezci oldukları bı dönem galiba o yüzden kendi bağımsızlıklarini ilan etmeye çalışıyolar 
(1,077 puan) tarafından
Galiba ya asiri inatci valla bi buyuseydi hayirlisiyla
(1,012 puan) tarafından
Büyürler bakalım hayrlsii
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Benim ki de hiç dinlemiyor dedigini yapana kadar bırakmıyor çığlık atio sinirleniyor .okadr hayır diyorum öğretiyorum yok dediği dedik inatçı :) 
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Bizde öle ne bulsak agagi atiyo:D hergun inip topluyoz:D
0 oy
(4,668 puan) tarafından

Yüksekten bisey atıp yercekimini öğrenmek gelişim aşamalarından bitanesi, yani ne kadar zorlarsan zorla o konuda sınır koyamazsın belirli bir yaşa gelene kadar:(( aslında yaptığı çoğu şey merakını gidermek için. Herseyi yaşayıp,deneyip öğrenmek istediği için. Belirli ölçülerde izin vermek işini kolaylastirabilir belki. Bende işe yarıyor ama her çocuk farklı tabi.

Haa bir de hayır kelimesi var, sadece bir gün çocuğu kalabalık biyere götür ve izlemle çocuğunun en çok duyduğu kelime HAYIR olacaktır. O yüzden mümkün olduğunca hayır denemeye çalış

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
22 Eylül 2023 Aile kategorisinde Misafirrrrrrrrrrrr (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 182 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 554 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hilalyyy (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.